מוסדות לימודים

קורס פסיכותרפיה גופנית

לימודי פסיכותרפיה גופנית הוליסטית

הפסיכותרפיה הגופנית היא תחום טיפולי המשלב בין לימודי פסיכותרפיה קלאסיים ולימודים מתחומי הרפואה המשלימה וההוליסטית, והיוצא מנקודת הנחה כי הגוף והנפש מקיימים קשרי גומלין הדוקים ביניהן, וכי טיפול נפשי ורגשי חייב לתת מקום גם לביטויים גופניים. ועל כן הטיפול בשיטה ייחודית זו כולל, לצד השיחות הטיפוליות המסורתיות, שלל טכניקות וכלים המתמקדים בגופו של המטופל – נשימה מודעת, עיסוי, מדיטציה, טיפול באמנות ויצירה ועוד. שיטה זו נמצאה כיעילה לטיפול במגוון בעיות, ועל כן היא זוכה לביקוש הולך וגדל בקרב ציבור המטופלים, ואף מתחילה לזכות בהכרה מצד הממסד הרפואי והטיפולי. אז אם גם אתם מחפשים לימודי טיפול איכותיים – ייתכן כי לימודי הפסיכותרפיה הגופנית יתאימו לכם עד מאד. בואו לקרוא מידע נוסף אודות לימודי התחום.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.
קורס פסיכותרפיה גופנית -  מידע כללי
הפסיכותרפיה הגופנית היא שיטה טיפולית הנשענת על נקודת המבט ההוליסטית, הרואה את האדם כמכלול שלם הכולל גוף, נפש ורוח, וכי כל טיפול בבעיה ומחלה מחייב התייחסות לכל המישורים. הפסיכותרפיה הגופנית צוברת בשנים האחרונות פופולאריות רבה ברחבי העולם המערבי ככלל, ובישראל בפרט, ומחקרים, כמו גם תגובותיהם של המטופלים בשיטה, מצביעים על יעילותה הרבה לטיפול בשלל בעיות ומחלות. בעמוד זה תוכלו לקרוא מידע רב על לימודי התחום – מה הן דרישות הקבלה, כמה זמן נמשכים הלימודים וכיו"ב.

לימודי פסיכותרפיה גופנית -  למי מיועדים הלימודים?
הלימודים בקורס פסיכותרפיה גופנית מיועדים לכל מי שמעוניין להשתלב בעבודה טיפולית בתחומי בריאות הנפש, ולהתמחות בשיטה טיפולית חדשה יחסית, הזוכה להכרה הולכת וגדלה הן בקרב הציבור הרחב והן בקרב הממסד הרפואי והטיפולי. הלימודים מתאימים במיוחד לעוסקים בתחומיה השונים של הרפואה המשלימה, כמו גם לאנשי תחומי הייעוץ, הטיפול ובריאות הנפש – פסיכולוגים, עובדים סוציאליים, מטפלים באמנות, מטפלים בתנועה וכיו"ב, המעוניינים להעשיר את ארגז הכלים הטיפולי שלהם ולהתמחות בשיטה מרתקת וייחודית זו. כן מתאימים הלימודים לאנשי חינוך והוראה, ובייחוד לאלו העוסקים בחינוך המיוחד. אם אתם מתעניינים בלימודי פסיכותרפיה גופנית, אולי תגלו עניין גם בלימודי תעודה במקצועות טיפוליים נוספים.

ללמוד פסיכותרפיה גופנית -  מהם תנאי הקבלה ללימודים?
תנאי הקבלה ללימודי הפסיכותרפיה משתנים בין מכללה אחת לרעותה ובין מוסד לימודים אחד למשנהו, אולם כמעט בכל מוסדות הלימודים נדרשים המועמדים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה (או לכל הפחות בוגרי 12 שנות לימוד) ולעבור ריאיון אישי או קבוצתי, הבודק את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק במקצועות טיפוליים. חלק ממוסדות הלימוד והתכניות בתחום מקבלים אל שורותיהם רק בעלי רקע אקדמי או ניסיון מעשי באחד מתחומי הטיפול – פסיכולוגים, עו"סים וכיו"ב.

קורס פסיכותרפיה גופנית הוליסטית -  משך הלימודים ומתכונתם
משך הלימודים בקורס הפסיכותרפיה הגופנית משתנה אף הוא בין המכללות ומוסדות הלימוד השונים בתחום, אולם כיוון שמדובר בהכשרה מקצועית מעמיקה ומקיפה לתחום טיפולי כדאי שתתכוננו ללימודים ארוכים יחסית – ברב מוסדות הלימוד נמשכים הלימודים בין שלוש לחמש שנים (בהתאם למספר המפגשים השבועיים ואורכו של כל מפגש), אולם בעלי הכשרה טיפולית קודמת (פסיכולוגים, עובדים סוציאליים, מטפלים באמנות, ביבליותרפיסטים וכיו"ב) יכולים ,לעיתים, להירשם למסלול לימודים מקוצר, הכולל בין שנתיים לשלוש שנות לימוד בלבד. כמו כן, קיימים קורסי מבוא להיכרות עם תחום טיפולי מרתק זה, הנמשכים שבועות או חודשים ספורים בלבד, אשר אינם מקנים הסמכה לטיפול אלא העשרה אישית בלבד.

ללמוד פסיכותרפיה הוליסטית גופנית - מהם נושאי הלימוד בקורס?
לימודי הפסיכותרפיה הגופנית כוללים מגוון עשיר של נושאי לימודי תיאורטיים ועיוניים מרתקים, סדנאות חווייתיות התורמות להתפתחות האישית והתנסות בעבודה מעשית (סטאז', פרקטיקום) במרכזי טיפול, קליניקות וכו', כך שכבר במהלך הלימודים זוכים הסטודנטים לצבור ניסיון קליני משמעותי והכשרתם היא מלאה ושלמה. אמנם נושאי הלימוד המדויקים משתנים בין המכללות ומוסדות הלימוד השונים בתחום, אך בדרך כלל נכללים בתכנית הלימודים הנושאים והתכנים הבאים: מבוא לפסיכולוגיה, אנטומיה, פיזיולוגיה, פתולוגיה, פסיכולוגיה חברתית, פסיכולוגיה אבנורמלית, פסיכולוגיה חברתית, עקרונות הפסיכותרפיה, אתיקה מקצועית, יחסי מטפל ומטופל, פיתוח הזהות המקצועית של המטפל, פסיכופתולוגיה, שיטות אבחון, עקרונות הפסיכיאטריה, קשרי גוף ונפש, מבנה אישיות פסיכופיזית, תיאוריות רייכיאניות, נשימה נכונה, תזונה, תהליכי ויסות, תודעת גוף המטופל, אנטומיה רגשית ועוד מגוון נרחב של נושאי לימוד מרתקים, המקנים לבוגר הכשרה איכותית במיוחד.

לימודי פסיכותרפיה הוליסטית גופנית – תעודה
בוגרי הלימודים, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הקורס, יהיו זכאים לתעודת "מטפל בפסיכותרפיה גופנית הוליסטית" או "פסיכותרפיסט מוסמך בפסיכותרפיה גופנית" (התעודות הן שוות ערך, והשם משתנה, לעיתים, בין מוסדות הלימוד), מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם. חלק ממוסדות הלימוד מזכים את בוגריהם בתעודות נוספות, בהתאם להתמחויות אותן צברו במהלך הלימודים, כתעודת מטפל NLP  או תעודת התמחות באיזון גופני- נפשי – אנרגטי, לדוגמא.

ללמוד פסיכותרפיה גופנית הוליסטית - מה עושים בסיום הלימודים?  
בסיום הלימודים יכולים הבוגרים להשתלב במשרות טיפוליות בקליניקות ומרכזים טיפוליים (ציבוריים ופרטיים), בבתי חולים וקופות החולים, ובמסגרות טיפוליות נוספות. כן יכולים הבוגרים לצאת לדרך עצמאית ולפתוח קליניקה פרטית משל עצמם. בוגרים רבים בוחרים להמשיך בלימודיהם ולהעמיק את הכשרתם המקצועית, באמצעות לימודי תואר שני בפסיכולוגיה (לשם כך דרוש, כמובן, תואר ראשון בתחום), לימודי תעודה במקצוע טיפולי נוסף, או לימודי אחד מתחומי הרפואה ההוליסטית. כן יכולים הבוגרים להשתלב במשרות הוראה או להעביר הרצאות לקהל הרחב בתחום.

קורס פסיכותרפיה גופנית -  סיכום
לסיכום, אם אתם מעוניינים לעסוק בעבודה טיפולית וליהנות מעבודה רבת סיפוק, לעזור ולסייע לרבים ברגעי מצוקתם, בשעות משבר ובהתמודדות עם שלל מחלות ובעיות פיזיות, רגשיות ונפשיות, ואם ברצונכם להשתלב בתחום טיפולי מרתק וייחודי, המשלב בין הגוף והנפש, וההולך וצובר פופולאריות רבה – לימודי הפסיכותרפיה הגופנית יכולים להיות בדיוק מה שאתם מחפשים. לימודים מעמיקים ומקיפים אלו יכשירו אתכם במיטב הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים למטפל האיכותי, ויקנו לכם הכשרה איכותית במיוחד. אז בואו ליהנות מלימודים מפתחים ומעשירים – בואו ללמוד פסיכותרפיה גופנית.
שירות אישי חינם
קורס פסיכותרפיה גופנית
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?