מוסדות לימודים

לימודי קורס טיס אזרחי

תעודת העשרה בקורס טיס אזרחי

רבים חולמים לעוף באוויר כמו ציפורים ולגעת בשמיים, אך רק מעטים בוחרים בלימודי קורס טיס אזרחי. למעשה, לימודי קורס טיס אזרחי אינם כה קשים כמו שנהוג לחשוב, ובעזרת השקעה ומאמץ כל אדם יכול להפוך לטייס.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס טיס אזרחי - מידע כללי

בכדי לחוות את החוויה המדהימה של תעופה ושליטה בכלי טיס, יש צורך בלימודי קורס טיס אזרחי, כאשר ישנם חמישה סוגית של רישיונות טיסה. טייס מסחרי רשאי לשמש כטייס מפקד או כטייס משנה בכלי טייס, טייס תובלה בנתיבי אוויר רשאי לשמש כטייס פרטי ומסחרי לפי ההגדרות ברישיון הטיס שלו, טייס פרטי רשאי לשמש כטייס מפקד או כטייס משנה בכלי טיס, מדריך טיס רשאי להדריך לצורך קבלת רישיון טיס במסגרת המגבלות שברישיונו, ואילו רישיון טייס מתלמד מוענק לטייסים בתהליך ההתלמדות.

לימודי טיס - למי מתאימים הלימודים ומהם תנאי הקבלה?

בכדי להתקבל ללימודי קורס טיס אזרחי אין צורך בידע קודם או בניסיון טייס צבאי. על התלמיד להיות מעל גיל 17, בעל בריאות תקינה, ללא עבר פלילי הכולל עבירות שיש עימן קלון, ובעל ידע בסיסי באנגלית. ניתן לטוס גם לאחר צנתור או ניתוחים שונים, וגם בעלי עיוורון צבעים קל או מרכיבי משקפיים יכולים להצטרף ללימודי קורס טיס אזרחי. לפני הגשמת החלום הגדול והרשמה לקורס לימודי קורס טיס אזרחי בעלות כספית בלתי מבוטלת, מומלץ לבצע טיסת היכרות המאפשרת לבחון את כישורי התעופה, ולבדוק את היכולות האישיות בתחום הטיסה. רבים מהמתעניינים בקורס טיס מוצאים עניין גם בקורסים מאתגרים נוספים, דוגמת קורס צלילה, קורס צניחה וקורס שיט וספורט ימי

ללמוד להיות טייס אזרחי - מה לבדוק לפני בחירת מוסד הלימודים

כיום ישנן מספר מכללות המציעות לימודי קורס טיס אזרחי, אולם מומלץ לבדוק בקפידה את מידת ההכשרה המקצועית של צוות המדריכים, את הניסיון המעשי שלהם בתחום הטייס האזרחי, וכן את מצב הציוד וההקפדה על בטיחות ונהלים בעת הטיסה. גורמים נוספים שמומלץ להתחשב בהם הינם מיקום גיאוגרפי ונגישות לשדה התעופה, ומידת האינטנסיביות של השיעורים. שכר הלימוד משתנה במידה רבה בין המכללות, כאשר חלק מהן אף מאפשרות להשתמש בכספי הפיקדון הצבאי לשם לימודי קורס טיס אזרחי, אולם יש לבדוק זאת מול כל מכללה בצורה ספציפית.

קורס הכשרת טייסים אזרחיים - תכנית הלימודים

לימודי קורס טיס אזרחי משלבים בין ידע תיאורטי להתנסות מעשית, כאשר שני התחומים נלמדים במקביל. הפן התיאורטי נלמדים בין השאר קורסים בנושא מנועי סילון ומנועי בוכנה, מערכות קשר, אווירודינמיקה, מערכות הגוי, מבנה מטוס, רדיו טלפון, מנועים תעופתיים, מכשירי מטוס, נווטות, אלחוט, אווירונאוטיקה, מדחפים, מטאורולוגיה,חוקת אוויר ועוד. החלק המעשי של לימודי קורס טיס אזרחי כולל היכרות עם ההשפעות העיקריות והמשניות של כל אחד מהגאי המטוס, מצבים יסודיים של טיסה, שינוי מהירות הטיסה, הסעה, תרגול נחיתת אונס, הזדקרויות, וטיסת סולו.

לימודי הכשרת טייסים - תעודה ואפשרויות התעסוקה

עם סיום לימודי קורס טיס אזרחי הבוגרים זכאים לרישיון טיס בהתאם לסוג הרישיון הנלמד. רבים בוחרים בלימודי קורס טיס אזרחי לשם הנאה אישית, אך מי שמעוניין לעסוק בתחום בצורה מקצועית יכול להשתלב בחברות תעופה שונות, או הדרכה בבתי ספר לטייס. יש לזכור כי טייס הינו עניין מורכב, ולמי שרוצה להתקדם בתחום מבחינה מקצועית ואישית מומלץ להמשיך ללימודי טייס מתקדמים. 

שירות אישי חינם
לימודי קורס טיס אזרחי
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?