מוסדות לימודים
מכון אדלר
מכון אדלר
לימודי יעוץ ארגוני בגישה האדלריאנית
מיקום בארץ: חיפה, הרצליה, חולון, רחובות, מודיעין, ירושלים, קריית אונו, אילת
תפנית
תפנית
ביה"ס למנהלים ופיננסים של האוניברסיטה הפתוחה
מיקום בארץ: מרכז
המכללה האקדמית כנרת
המכללה האקדמית כנרת
לימודי תעודה ולימוד חוץ בייעוץ ארגוני יוזם
מיקום בארץ: עמק הירדן
המכללה האקדמאית ספיר
המכללה האקדמאית ספיר
לימודי ייעוץ ארוגני
מיקום בארץ: שדרות
בית הספר להנדסאים רופין
בית הספר להנדסאים רופין
לימודי ניהול איכות בארגון
מיקום בארץ: עמק חפר
מכון לנדר בירושלים
מכון לנדר בירושלים
לימודי ייעוץ ופיתוח ארגוני
מיקום בארץ: ירושלים

לימודי יעוץ ארגוני

תעודת העשרה בייעוץ ארגוני

יעוץ ארגוני הינו תחום מחקר חדש מעולם משאבי האנוש, אשר עוסק בלימוד והבנת תהליכים בארגונים. לימודי ייעוץ ארגוני מקנים כלים מקצועיים מתקדמים, ומאפשרים להשתלב במגוון רחב של מקומות תעסוקה.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס ייעוץ ארגוני - מידע כללי

יעוץ ארגוני הינו כלי ניהולי רב עוצמה, אשר זוכה לביקוש רב בקרב מנהלים מודרניים בחברות ועסקים בכל הגדלים. בעולם התחרותי והמודרני של ימינו, כל עסק עומד אתגרי ניהול חדשים ומורכבים, וזקוק לכל יתרון ניהולי אשר עומד לרשותות. לימודי ייעוץ ארגוני מקנים מגוון מיומנויות וטכניקות עבודה המאפשרות ליועץ לטפח את ההון האנושי בארגון, להוביל שינויים הכרחיים, ולאבחן ולנתח את הארגון על מנת לסייע בעבודה השוטפת.

לימודי ייעוץ ארגוני מקנים כלים מקצועיים מתקדמים, הנחוצים לשם בניית תוכנית פעולה רבת שנים, תוך התחשבות באילוצים שונים כמו תנאי השוק ויכולות המעסיקים. מחקרים רבים מקרים כי עסקים אשר זכו להצלחה כלכלית וליציבות עסקית עשו זאת באמצעות ייעוץ ארגוני, אשר סייע ליצירת מבנה ארגוני היוצר אינטגרציה מלאה בין כל המחלקות השונות בארגון, תוך התחשבות במכלול האילוצים המשפיעים על הארגון. לימודי ייעוץ ארגוני מקנים את הידע הדרוש על מנת לאבחן את התפקודים השונים של העסק, מבחינת כספים, שיווק, מערך הייצור, מבנה ארגוני, פיתוח עסקי, תפעול ועוד.

בשל הדינאמיות של תחום יעוץ ארגוני, תפקיד היועץ הארגוני נחשב למאתגר במיוחד. המטרה העיקרית של לימודי יעוץ ארגוני היא הקניית הכלים המקצועיים הנחוצים לשם אבחון מצבו של העסק בכל המישורים הרלוונטיים, וכן להגשת תוכנית עבודה בנוגע למשימות ולמטרות של העסק בדרך להצלחה. יועץ ארגוני נהנה מסמכויות רבות, ובהן שינויים בכוח האדם, בין אם לגיוס והכשרה של כוח אדם חדש, ובין אם לקיצוצים או סגירת מחלקות בעת הצורך. בנוסף, לימודי יועץ ארגוני מקנים את המיומנויות הנדרשות בכדי להציע תוכנית עבודה הכוללת גם שינויים של מחלקות קיימות, ובעת הצורך גם יצירת מחלקות חדשות.

לימודי ייעוץ ארגוני - תנאי הקבלה

תנאי קבלה של לימודי ייעוץ ארגוני כוללים בדרך כלל לימודים קודמים מתחומי לימודי פסיכולוגיה, לימודי עבודה סוציאלית, לימודי משאבי אנוש, לימודי מנהל עסקיםותחומים רלוונטיים אחרים. חשוב לציין כי לעתים יש צורך בניסיון מעשי בתחום היעוץ הארגוני, משאבי אנוש, או ניהול כחלק מדרישות הסף של לימודי ייעוץ ארגוני. 

ללמוד יעוץ ארגוני - מה כדאי לברר לפני שנרשמים ללימודים?

לימודי ייעוץ ארגוני מוצעים כיום במגוון רחב של מוסדות לימוד, כאשר משך הקורס הוא שנה עד שנה וחצי, בהתאם לתדירות המפגשים. לפני ההחלטה היכן ללמוד מומלץ לבדוק את רמת הסגל האקדמי, עדכנות תוכנית הלימודים, מידת התרגול המעשי של הסטודנטים ללימודי יעוץ ארגוני, וכמובן גובה שכר הלימוד. מוסדות רבים מאפשרים להשתלב בלימודי יעוץ ארגוני במסלול לימודי ערב, המאפשר גם לאנשים עובדים לרכוש השכלה נוספת ולהתקדם מבחינה תעסוקתית.

קורס הכשרת יועצים ארגוניים - נושאי הלימוד

תוכנית לימודי ייעוץ ארגוני עשירה ומרתקת, ומשלבת בין מגוון רחב של נושאים. דגשי הקורס משתנים בין מוסדות הלימוד השונים, אך בדרך כלל נלמדים קורסים דוגמת ניהול משאבי אנוש, תיאוריות ארגוניות במיקרו ומקרו ארגונים, מודלים וטכניקות התערבות מערכתית, גישות ומודלים, תהליכים בארגון, מיומנויות ייעוץ אישי, דרכי התערבות כלליים ופרטניים בארגון, אבחון ארגוני, ניתוח אירוע, מיומנויות ריאיון אבחוני, התנהגות ארגונית, התנהלות במשא ומתן, מיומנויות משוב ומנהל עסקים הם הנושאים העיקריים במהלך לימודי יעוץ ארגוני.

ללמוד להיות יועץ ארגוני - אפשרויות התעסוקה וההתפתחות המקצועית

לאחר סיום לימודי יעוץ ארוגני ועמידה בהצלחה בכל המבחנים, הבוגרים זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו למדו, וכן לתעודת מטעם האיגוד הישראלי לפיתוח ארגוני. ישנו ביקוש רב לבוגרי לימודי ייעוץ ארגוני איכותיים ומיומנים, וניתן להשתלב בחברות ייעוץ פרטיות, במגזר העסקי, במגזר הציבורי או הפרטי, וכן פתיחת עסק פרטי ועבודה בתור עצמאי. 

שירות אישי חינם
לימודי יעוץ ארגוני
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?