מוסדות לימודים
אוצר ייעוץ כלכלי בע''מ
אוצר ייעוץ כלכלי בע''מ
יוצרים הון של איכות חיים
מיקום בארץ: כפר סבא

קורס ייעוץ ואימון כלכלי

לימודי הכשרת מאמנים ויועצים לכלכלת המשפחה

השנים האחרונות רצופות במשברים כלכליים עולמיים ומקומיים, יוקר המחיה נמצא בעלייה מתמדת, הקצבאות מקוזזות והמיסים עולים – כך שמשפחות רבות בישראל מוצאות עצמן במאבק מתמשך על מנת "לשרוד" כלכלית, ולסגור את החודש בפלוס. אולם, בעוד גובה המיסים ומחיר החלב אינם בשליטתנו, ההתנהלות הכלכלית שלנו וניהול התקציב המשפחתי היא ברת שינוי, ופה נכנס היועץ והמאמן לכלכלת המשפחה לתמונה: היועץ והמאמן הכלכלי, מקצוע אשר צומח במהירות רבה לאחרונה, הוא איש המקצוע העוזר למשפחות להתנהל נכון היותר מבחינה כלכלית, בהתאם לצרכים והמאפיינים הייחודיים לכל משפחה ומשפחה. לא צריך תואר ראשון בכלכלה או בבנקאות ושוק ההון, ואף לא צריך להיות מומחה באימון על מנת לעסוק בתחום – כל שדרוש הוא להצטרף לקורס מרתק, בן חודשים ספורים בלבד, אשר יעזור לכם להשתלב בשלל העבודות בתחום. בואו לקרוא מידע נוסף על הלימודים בקורס האימון והייעוץ לכלכלת המשפחה.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.
קורס יועצים ומאמנים לכלכלת המשפחה -  מידע כללי
תפקיד המאמן והיועץ לכלכלת המשפחה הוא תפקיד מעניין, מאתגר, מגוון ומלא סיפוק, שכן העוסקים בתחום נהנים מהשפעה ממשית וגדולה על חייהן של משפחות רבות, הנאבקות לסגור את החודש בהצלחה. היועץ לכלכלת המשפחה מסייע בידי משפחות אלו לבנות תכנית תקציב מאוזנת ונכונה, העונה על הצרכים, הדרישות והמאפיינים הייחודיים של כל משפחה, ולהתנהל נכון יותר מבחינה כלכלית.  על מנת לקבל את מיטב הכלים, המיומנויות והידע הדרושים ליועץ והמאמן לכלכלת המשפחה, כל שדרוש לעשות הוא להצטרף לקורס ההכשרה, המוצע לכם על ידי המכללות ומוסדות הלימוד המובילים. בעמוד זה תוכלו לקרוא מידע רב ושלל פרטים אודות הלימודים בקורסים להכשרת יועצים ומאמנים לכלכלת המשפחה.

לימודי ייעוץ לכלכלת המשפחה -  למי מיועדים הלימודים?
הלימודים בקורס הכשרת המאמנים והיועצים לכלכלת המשפחה מיועדים לכל מי שמעוניין לקבל ידע, כלים ומיומנויות שיעזרו לו להתנהל נכון מהבחינה הכלכלית ולהימנע ממינוסים מאיימים בחשבון הבנק, כמו גם למי שמעוניין להשתלב בעבודה בתחום מרתק זה, הזוכה לפופולאריות רבה לאחרונה, ולעזור למשפחות רבות לסגור את החודש בהצלחה. הלימודים מתאימים במיוחד למאמנים ויועצים עסקיים, המעוניינים להוסיף לארגז הכלים המקצועי שלהם שלל כלים מבוקשים בתחום הייעוץ הכלכלי. אם אתם מתעניינים בלימודי הייעוץ והאימון הכלכלי, אולי תגלו עניין גם בלימודי אימון אישי, לימודי תואר ראשון בכלכלה, לימודי ייעוץ ארגוני או לימודי קורסים שונים בתחומי שוק ההון.

ללמוד ייעוץ פיננסי למשפחות -  מהם תנאי הקבלה ללימודים?
תנאי הקבלה ללימודי הייעוץ והאימון לכלכלת המשפחה משתנים בין מכללה למכללה ובין מוסד לימודים אחד למשנהו. בעוד חלק מהקורסים בתחום פתוחים בפני הקהל הרחב, וניתן להתקבל אליהם ללא כל ידע או ניסיון בתחומי הכלכלה, הפיננסים, הייעוץ או האימון, קורסים אחרים מיועדים רק למי שהינם בעלי רקע בסיסי או ניסיון מעשי בתחומי הפיננסים והכלכלה. חלק מהקורסים אף פתוחים בפני מאמנים מוסמכים ומטפלים בלבד. כמו כן, חלק ממוסדות הלימוד בתחום מקבלים אל שורותיהם רק בוגרי 12 שנות לימוד ובעלי תעודת בגרות מלאה, ואילו לקורסם אחרים ניתן להתקבל רק לאחר סיום לימודי התואר הראשון (בכל תחום שהוא). חלק ממוסדות הלימוד אף מקיימים ראיונות קבלה, במטרה לבדוק את מידת התאמת המועמד ללימודי התחום ולעיסוק בו.

קורס אימון וייעוץ לכלכלת המשפחה -  משך הלימודים ומתכונתם
משך הלימודים בקורס הכשרת היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה משתנה אף הוא בין המכללות ומוסדות הלימוד השונים בתחום. על אף ההבדלים באורך הקורס, בדרך כלל כוללים הלימודים בין 70  ל-140 שעות לימוד אקדמיות, והם נמשכים בין חודשיים לארבעה חודשים (בהתאם, כמובן, לסך שעות הלימוד, מספר המפגשים השבועיים ואורכו של כל מפגש). חלק ניכר ממוסדות הלימוד בתחום מציע לימודים המתנהלים במסלול לימודי ערב (ולעיתים גם בימי שישי בבוקר), כך שגם אנשים עובדים, סטודנטים עמוסים והורים חסרי זמן פנוי, יכולים להשתלב, בקלות יחסית, בלימודים המעשירים, בשעות ובזמנים המתאימים להם ביותר.

ללמוד ייעוץ לכלכלת המשפחה -  מהם נושאי הלימוד בקורס?
תכנית הלימודים בקורס הייעוץ והאימון לכלכלת המשפחה היא מגוונת ועשירה, וכוללת שלל נושאי לימוד עיוניים ותיאורטיים מרתקים וחשובים, לצד התנסויות מעשיות – לרבות השתתפות בפרקטיקום (בחלק ממוסדות הלימוד בלבד), הכולל מתן ייעוץ כלכלי למשפחות הנזקקות לכך, תוך ליווי צמוד והדרכה של מרצי הקורס או אנשי מקצוע מוסמכים, כך שהבוגרים זוכים לצבור ניסיון מעשי בעבודת הייעוץ כבר במהלך הלימודים. נושאי הלימוד המדויקים אמנם משתנים מעט בין המכללות השונות, אך בדרך כלל כוללים הלימודים את הנושאים והתכנים הבאים: מושגי יסוד בכלכלה, היבטים פסיכולוגיים והתנהגותיים בכלכלת המשפחה, שוק ההון, קריאת מסמכים כלכליים, דיור ומשכנתא, התנהלות כלכלית שוטפת, שיטות להתייעלות כלכלית, ייעוץ משפחתי, אתיקה מקצועית, תכנון לקראת מאורעות לא צפויים, תכנון הוצאות, שיטות לצמצום הוצאות, ניהול סדרי עדיפויות, גיבוש החזון הכלכלי המשפחתי, איזון ההוצאות וההכנסות, בקרת התקציב, יחסי מאמן מאומן, מיסוי, ועוד שלל נושאי לימוד מרתקים, הקניית כלים מעשיים ומיומנויות יישומיות, המכשירות את הבוגרים בכל הדרוש ליועץ האיכותי והמקצועי לכלכלת המשפחה.

לימודי הכשרת יועצים ומאמנים לכלכלת המשפחה – תעודה
בוגרי הקורס, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לקבל תעודת גמר, מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

ללמוד ייעוץ לכלכלת המשפחה - מה עושים בסיום הלימודים?  
בסיום הלימודים יוכלו הבוגרים להשתלב בעבודה כיועצים ומאמנים לכלכלת המשפחה – כעצמאיים או כשכירים במכונים בתחום – ולסייע למשפחות רבות להיחלץ מהמצוקה ולעלות על דרך המלך לרווחה כלכלית. כן יכולים הבוגרים להרחיב את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולפנות ללימודי אימון, לימודי ייעוץ פנסיוני, ייעוץ משכנתאות או לימודים בקורסים אחרים, אשר יתרמו להתפתחותם המקצועית.

קורס ייעוץ ואימון כלכלי – סיכום
לסיכום, אם ברצונכם להשתלב בלימודים מרתקים, אשר תוך חודשים ספורים יקנו לכם ידע, מיומנויות וכלים לעזור לעצמכם ולרבים אחרים להתנהל נכון יותר מבחינה כלכלית – הלימודים בקורס הכשרת היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה מיועדים עבורכם. אז בואו מלימודים משתלמים במיוחד – בואו ללמוד ייעוץ ואימון פיננסי למשפחות, ותוכלו להשתלב בעבודה מרתקת, בה תסייעו לרבים להצליח "לסגור את החודש" בהצלחה, מבלי ליפול לקשיים כלכליים.
שירות אישי חינם
קורס ייעוץ ואימון כלכלי
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?