מוסדות לימודים

קורס ייעוץ שינה

לימודי הכשרת יועצי שינה

הורים טריים נדרשים להתמודד עם שלל שינויים בשגרת חייהם, וגם כשהכל הולך חלק – החודשים והשנים הראשונות של גידול התינוק והילד הן מלאות אתגרים. אחת הבעיות המוכרות והנפוצות ביותר עת גידול תינוקות וילדים – היא הפרעות וקשיים בשינה, קשיים אשר פעמים רבות ממלאים את ההורים הצעירים בתסכולים. יתירה מכך – שינה רצופה, סדירה ואיכותית היא גם חיונית להתפתחותו התקינה של הפעוט, וגם לאיכות היחסים בין כל בני המשפחה, כך שחשיבות ההתגברות על קשיי השינה היא רבה. כיום, קיימות מספר שיטות וגישות להקניית הרגלי שינה טובים לילדים והתגברות על קשיי שינה, וניתן ללמוד אותן בקורס ייחודי להכשרת יועצי שינה – אנשי מקצוע מומחים בתחום, הזוכים לביקוש רב מצד הורים מתוסכלים. לימודים בקורסים מרתקים אלו, המשלבים מגוון תחומי דעת – פסיכולוגיה, אימון, עבודה סוציאלית ועוד, מקנים לבוגרים, תוך חודשים ספורים, את מיטב היעד והכלים הדרושים ליועץ השינה האיכותי. בואו לקרוא מידע נוסף על הלימודים המרתקים בקורס ייעוץ השינה.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.
קורס ייעוץ שינה -  מידע כללי
בעיות שינה של תינוקות, פעוטות וילדים רכים הן מהבעיות הנפוצות ביותר בקרב משפחות בישראל ובעולם, והן הופכות את חיי הזוג הצעיר לקשים ומתסכלים. אולם, בדרך כלל ניתן להתגבר בקלות ומהירות על בעיות אלו ולהקנות לרך הנולד הרגלי שינה סדירים, טובים ובריאים. יועצי השינה הם אנשי המקצוע אליהם פונים הורים רבים במטרה להתגבר על בעיות השינה של ילדיהם, ובשנים האחרונות הופך התחום לפופולארי יותר ויותר. בעמוד זה תוכלו למצוא מידע רב ושלל פרטים על אפשרויות הלימודים להכשרת יועצי שינה.

לימודי ייעוץ שינה -  למי מיועדים הלימודים?
הלימודים בקורס להכשרת יועצי ויועצות שינה לתינוקות ופעוטות מיועדים לכל המעוניינים להתמחות בתחום ולהשתלב בעבודה מרתקת ומאתגרת, המסייעת להורים רבים להתמודד עם קשיי גידול הפעוטות. הלימודים מתאימים במיוחד לאחים ואחיות, דולות, יועצות הנקה, עובדים סוציאליים, פסיכולוגים, מאמנים, מלווים התפתחותיים, מטפלים זוגיים ומשפחתיים ומטפלים באמנות ומתחומים נוספים, המעוניינים להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם בכלי רב ערך זה של ייעוץ השינה.

ללמוד ייעוץ שינה -  מהם תנאי הקבלה ללימודים?
תנאי הקבלה לקורס ייעוץ השינה נקבעים על ידי מוסדות הלימוד עצמם, ועל כן הם יכולים להשתנות מעט בין מכללה למכללה ובין מוסד לימודים אחד למשנהו. יחד עם זאת, בדרך כלל נדרשים המועמדים לעבור ראיון אישי, הבודק את מידת התאמתם ללימודים ולעיסוק בתחום, ולעיתים אף נדרשים המועמדים לעבור אבחונים מקצועיים הבודקים את התאמתם. כמו כן, חלק ממוסדות הלימוד דורשים כי המועמדים יהיו בעלי רקע לימודי מתאים (לימודי פסיכולוגיה, לימודי סיעוד, לימודי טיפול באמנות וכיו"ב) ו/ או בעלי ניסיון מקצועי בעבודה טיפולית והדרכתית, או בעבודה מול הורים וילדים.

קורס הכשרת יועצי שינה -  משך הלימודים ומתכונתם
משך הלימודים בקורס הכשרת יועצי השינה משתנה אף הוא בין מוסדות הלימוד השונים בתחום, אך בדרך כלל כוללים הלימודים בין 95 ל- 150 שעות לימוד אקדמיות, הנפרשות על פני כעשרה עד עשרים מפגשים. אורכו של כל מפגש נע, בדרך כלל, בין 4 ל-7 שעות לימוד אקדמיות. חלק ממוסדות הלימוד מציעים קורסים במתכונת לימודי ערב, המתאימים במיוחד לאנשים עובדים והורים עסוקים. כמו כן, בעוד רב הקורסים נערכים במתכונת של מפגש אחד לשבוע, חלק ממוסדות הלימוד מציעים אפשרות לקורסים אינטנסיביים יותר, הכוללים שני מפגשים שבועיים.

ללמוד להיות יועץ שינה - מהם נושאי הלימוד בקורס?
הלימודים בקורסים להכשרת יועצי ויועצות שינה הם לימודים מעשירים ומרתקים, הכוללים הן הקניית ידע עיוני ותיאורטי רב, מקיף ומעמיק, והן שלל התנסויות מעשיות – לרבות ביצוע סטאז' מעשי (פרקטיקום), הכולל העברת תהליך מלא, על כל שלביו, של ייעוץ שינה לזוג הורים (או יותר מזוג הורים אחד), המלווה על ידי מדריכי הקורס ויועצי שינה מומחים. נושאי הלימוד המדויקים אמנם משתנים מעט בין מוסד לימודים אחד למשנהו, אך בדרך כלל כוללים הלימודים את הנושאים והתכנים הבאים: פיזיולוגיית השינה, הפרעות וקשיי שינה, הנחיית הורים, הצבת גבולות, פסיכולוגיה של הפעוט והילד, התפתחות קוגניטיבית, רגשית ומוטורית של התינוק ושל הילד, סגנוני הורות, אתיקה מקצועית, התמודדות עם אחים גדולים ואחים תאומים, בניית התהליך של הקניית הרגלי שינה, בעיות שינה מגורמים רגשיים, דפוסי התקשרות, הנקה ותזונת תינוקות וילדים, סוגי טיפול שונים על יתרונותיהם וחסרונותיהם, גורמים פיזיולוגיים להפרעות שינה, התמודדות עם בכי ועם מצבי תסכול, סמכות הורית, הקמת עסק, ניהולו ושיווקו, ועוד מגוון עשיר של נושאי לימוד מרתקים, הדואגים להכשרתם של הבוגרים במיטב הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים ליועץ השינה המקצועי והאיכותי.

לימודי הכשרת יועצי שינה – תעודה
בוגרי הלימודים, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הקורס, יהיו זכאים לתעודת גמר והסמכה כיועצי שינה לתינוקות, פעוטות וילדים מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

ללמוד יעוץ שינה - מה עושים בסיום הלימודים?  
בוגרי הלימודים יוכלו להשתלב בעבודה כיועצי שינה הן כעצמאיים – בעסק משל עצמם, והן כשכירים באחד מהמרכזים העוסקים בתחום. כן יכולים הבוגרים לעסוק בהנחיית קבוצות הורים ומתן הרצאות בתחום ייעוץ השינה. רבים ממוסדות הלימוד בתחום מסייעים לבוגרים עת צעדיהם הראשוניים בתחום, עוזרים להם לפתוח עסק עצמאי או מאפשרים להם להשתלב כיועצים באחת מהמסגרות הקיימות. כמו כן, רבים מהבוגרים בוחרים להמשיך ולהתפתח מקצועית ולרכוש כלי ייעוץ, הנחייה וטיפול חדשים בעזרת לימודים בקורס הנחיית קבוצות, קורסי תרפיות שונים וכיו"ב, או באמצעות לימוד תארים רלוונטיים – פסיכולוגיה, עבודה סוציאלית וכדומה.

קורס הכשרת יועצי שינה -  סיכום
לסיכום, אם אתם מעוניינים בלימודים מרתקים ומאתגרים, אשר יעזרו לכם לסייע להורים טריים עם בעיות השינה של ילדיהם, ליהנות מעבודה מלאת סיפוק, בה ניתן לראות תוצאות תוך שבועות ספורים – הלימודים בקורס הכשרת יועצי השינה מיועדים עבורכם. קורס זה יסמיך אתכם, תוך חודשים ספורים בלבד, במיטב הידע, הכלים והמיומנויות בתחום, ויקנה לכם מקצוע מבוקש ורווחי. אז בואו ליהנות מלימודים מרתקים ומעבודה מלאת סיפוק – בואו ללמוד בקורס יועצי שינה.
שירות אישי חינם
קורס ייעוץ שינה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?