מוסדות לימודים
בית הספר להנדסאים רופין
בית הספר להנדסאים רופין
המכללה הטכנולוגית רופין
מיקום בארץ: עמק חפר
רשת מכללות אורט
רשת מכללות אורט
מכללת אורט נצרת
מיקום בארץ: כרמיאל, קריית ביאליק, נתניה, כפר סבא, תל אביב, רחובות, ירושלים

לימודי שמאות רכב

תעודת העשרה בשמאות רכב

לכל מי שאוהב מכוניות ורוצה לעסוק בכך, קורס שמאי רכב הינו המקצוע האולטימטיבי. תפקידו של שמאי רכב הוא לבדוק את השווי והנזקים שנגרמו לרכב כתוצאה מתאונה, וכן של רכבים חדשים המגיעים למסחר בישראל.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס שמאות רכב - מידע כללי

תחום התחבורה הפרטית והרכבים התפתח מאוד בשנים האחרונות, סוגי הדגמים בישראל רבים ומגוונים יותר מתמיד, ויחד עם זה מספר התאונות עלה. לימודי שמאי רכב מקנים את הכלים והמיומנויות הדרושות לשם תמחור נכון של רכב, דבר היכול להשפיע רבות על מחירו בשוק, החזר כספי מהביטוח במקרה של תאונה ועוד.

לימודי שמאות רכב - קהל היעד ותנאי הקבלה

בכדי לעסוק בשמאות רכב יש להיות בעל רישיון נהיגה, אזרחות ישראלית, מעל גיל 23, ולקורסים מתקדמים יש צורך בתעודת מקצוע מכונאות רכב סוג 2. כל אדם בעל גישה טכנית ואהבה למכוניות ימצא עניין רב בלימודי תעודת שמאות רכב, ועקב העלייה החדה במספר הרכבים הפרטיים בישראל ישנו ביקוש רב לאנשי מקצוע מיומנים ואיכותיים בתחום. אם אתם מתעניינים בלימודי שמאות רכב, אולי יעניינו אתכם גם לימודי שמאות המקרקעין, לימודי קורס בביטוח או אף לימודי תואר ראשון בביטוח

ללמוד שמאות רכב - משך הלימודים ומתכונתם

לימודי שמאות רכב אורכים עשרה חודשים עד שנה וחצי, וניתן לבחור בין לימודי בוקר ללימודי ערב, המאפשרים לשלב בין הלימודים לעבודה.

קורס שמאי רכב - נושאי הלימוד

תוכנית לימודי שמאות רכב עשירה ומרתקת, ומשלבת בין מגוון של נושאים. שרטוט, צו שמאים, מכונאות רכב ומרכב, עריכת דוח טכני, צילום, ניהול משרד שמאים, יחסי אנוש, ביטוח רכב וירידת ערך, מתמטיקה, ביטוח רכב, תקינה לרכב, אנגלית טכנית, יסודות בניהול משרד שמאים, שימוש בשנתוני יצרן, דיני תעבורה, חקירת תאונות, שריפות רכב, חשמל ואלקטרוניקה, צמיגים, מיגון רכב, צבעות רכב, חקירת תאונות דרכים ויסודות הכלכלה הם רק חלק מלימודי תעודת העשרה בשמאות רכב.

חלק בלתי נפרד מלימודי שמאות רכב הוא התנסות מעשית, ובמהלכה הסטודנטים מבקרים במשרדי שמאים, ועורכים התנסות מעשית במוסך. אפשרות זו מקנה להם ניסיון מעשי תוך כדי הלימודים, ובכך מעניקה כלים חשובים ומיומנויות מקצועית אשר משפרות את יכולותיהם של הסטודנטים להשתלב בשוק העבודה לאחר לימודי תעודת העשרה בשמאות רכב.

לימודי הכשרת שמאי רכב - אפשרויות התעסוקה וההתפתחות המקצועית

עם סיום לימודי תעודת העשרה בשמאות רכב, הבוגרים זכאים לתעודת סיום מטעם המכללה בה למדו, וכן לתעודה מטעם משרד התמ"ת. כאמור, ישנו ביקוש רב בשוק העבודה לבוגרי לימודי שמאות רכב מיומנים ואיכותיים, וניתן להשתלב במגוון רחב של מקומות תעסוקה. אפשר לעבוד כעובדים שכירים בקרב חברות העוסקות בתחום, דוגמת חברות ביטוח, חברות תחבורה, או חברות הערכת שווי. אפשרות נוספת, היא פתיחת משרד פרטי ועבודה בייעוץ ושמאות רכב באופן עצמאי.

שירות אישי חינם
לימודי שמאות רכב
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?