מוסדות לימודים
מכללת רידמן
מכללת רידמן
המכללה לרפואה משלימה ואינטגרטיבית
מיקום בארץ: רמת אביב- תל אביב, ירושלים, חיפה, כנרת , באר שבע, ספיר, משגב, אילת
מדיסין
מדיסין
מכללה לרפואה משלימה - המכללה למנהל
מיקום בארץ: בית ברל, חיפה
מירב
מירב
ביה"ס לרפואה משלימה של האוניברסיטה הפתוחה
מיקום בארץ: תל אביב, באר שבע, ירושלים, חיפה
מדיקה
מדיקה
המכללה לרפואה משלימה
מיקום בארץ: כפר סבא
תילתן המכללה לרפואה משלימה
תילתן המכללה לרפואה משלימה
ארומתרפיה
מיקום בארץ: תל אביב, חיפה
המרכז הרב תחומי ללימודי הקוסמטיקה
המרכז הרב תחומי ללימודי הקוסמטיקה
מבחר לימודי קוסמטיקה
מיקום בארץ: רמת גן

לימודי ארומתרפיה

תעודה העשרה בארומתרפיה

ארומתרפיה, או ריפוי בעזרת ריח, הינה שיטת טיפול עתיקת יומין המוזכרת אפילו בתנ"ך. לימודי ארומתרפיה מקנים את הידע הדרוש לשימוש בשמנים אתריים המופקים מצמחים שונים לשם טיפול בבעיות פיזיות ונפשיות, כטיפול פרטני או בשילוב עם שיטות טיפול אחרות.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס ארומתרפיה - מידע כללי

טיפול בשיטת ארומתרפיה נעשה בעזרת מיצוי תמציות ארומאטיות ושמנים שונים המופקים מפרחים, עשבים, עצים וצמחי תבלין. לכל שמן יש תכונות טיפוליות אחרות, כאשר המטרה היא השגת איזון בין הרובד הנפשי, הרגשי והפיזי. באמצעות הרחת השמנים, שאיפת אדים, רטיות, שטיפת פה וגרגור או עיסויים אל הגוף, התכונות המרפאות של השמנים עוברות אל המטופל ותורמות לחיזוק הגוף ולהגברת יכולת הריפוי הטבעית.

כיום ישנה מודעות רבה ליתרונותיה של רפואה הוליסטית, ורבים פונים ללימודי תעודת העשרה בארומתרפיה. באמצעות ארומתרפיה ניתן לטפל מבחינה רגשית, רוחנית ופיזית במגוון בעיות, כמו כאבי גב, בעיות עור, בטחון עצמי ירוד, בעיות נשימה ועיכול, בעיות גניקולוגיות, פצעים בעור הפנים, בעיות שלד, הפגת מתח נפשי, טיפול בבעיות שרירים, חיזוק המערכת החיסונית, ועוד.

לימודי תעודת העשרה בארומתרפיה מוצעים במגוון רחב של מכללות, כאשר כל מכללה שמה את הדגש על תחומים אחרים. הקורסים הבסיסיים בתחום מוצעים לכל אדם ואין להם תנאי קבלה מקדימים, אולם קורסים מקדימים יותר המזכים בתעודות מקצועיות שונות דורשים בדרך כלל לימודים וניסיון קודם בארומתרפיה או תחומים טיפוליים אחרים. בכל מקרה, מומלץ לבדוק את רמת הסגל האקדמי ואיכות ההוראה, וכן מידת התרגול המעשי, המיקום הגיאוגרפי והנגישות, וכמובן את גובה שכר הלימוד.

לימודי ארומתרפיה - תכנית הלימודים

תוכנית לימודי ארומתרפיה עשירה ומגוונת, וכוללת תחומי ידע רבים. ישנם הבדלים בין תכני הלימוד של הקורסים השונים, אך בדרך כלל לימודי תעודת העשרה בארומתרפיה כוללים סקירה של שמנים מרכזיים, הרכבת תערובות טיפוליות, טיפול בבעיות גניקולוגיות, היסטוריה של ארומתרפיה, הבדלים בין שמנים לתמציות אתריות, ארומתרפיה לבעיות נשימה ועיכול, פתולוגיה, טיפול בתינוקות ובילדים, קונטרה אינדיקציות, הכנת קרמים ומשחות טיפוליות, פיזיולוגיה, טיפול במצבי בריאות וחולי בעזרת תמציות ארומאטיות, ארומתרפיה לבעיות שלד, עיסוי ארומטרפי לפנים ולראש, ארומתרפיה לבעיות התנהגותיות ורגשיות, אנטומיה, ארומתרפיה לריפוי פצעים ולטיפול בעור הפנים, תרגולי הרחה ועוד.

קורס טיפול ארומתרפי - איך בוחרים באיזה קורס ללמוד?

רבים בוחרים בלימודי תעודת העשרה בארומתרפיה לצורך העשרה אישית וטיפול עצמאי, אך ישנם כאלה המעוניינים לעסוק בתחום בצורה מקצועית. לשם כך יש להשתתף בלימודי בארומתרפיה ברמה מתקדמת, וכן לעבור קורסים וסדנאות להכשרת מטפלים בדמיון מודרך. גם בתחום זה המבחר רב, ומכללות רבות מציעות קורסים שונים בתחום. לפני בחירה בלימודי קורס מטפלים בארומתרפיה ספציפי כדאי לבדוק את הכשרתם המקצועית של המרצים, את יוקרת המכללה והתעודה המתקבלת, וכן את מידת הסיוע שמגישה המכללה בהשתלבות בשוק העבודה לאחר סיום הלימודים.

ללמוד להיות מטפל בארומתרפיה - מה עושים בסיום הלימודים?

עם סיום לימודי תעודת העשרה בארומתרפיה הבוגרים זכאים לתעודת גמר מטעם המכללה, בהתאם למסלול ההתמחות. מי שמעוניין לעסוק בתחום בצורה מקצועית ימצא מקומות עבודה רבים, וניתן להשתלב כמטפל בארומתרפיה בקליניקות של רפואה משלימה, כמרצה במכללה, או פתיחת עסק פרטי ועבודה כעצמאי. יש לזכור כי תחום הארומתרפיה הינו רחב ומקיף, ולמי שרוצה להתקדם מבחינה מקצועית ואישית בתחום מומלץ להמשיך ללימודי ארומתרפיה בקורסים מתקדמים, או לימודי מקצועות טיפוליים אחרים מתחום לימודי רפואה משלימה - קורס פרחי באך, קורס אירדיולוגיה, לימודי רייקי, לימודי הילינג, קורס צמחי מרפא ועוד רבים אחרים. 

שירות אישי חינם
לימודי ארומתרפיה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?