מוסדות לימודים
מכללת רידמן
מכללת רידמן
המכללה לרפואה משלימה ואינטגרטיבית
מיקום בארץ: רמת אביב- תל אביב, ירושלים, חיפה, כנרת , באר שבע, ספיר, משגב, אילת
המכללה האקדמית ספיר בשיתוף מכללת רידמן
המכללה האקדמית ספיר בשיתוף מכללת רידמן
לימודי רפואה משלימה
מיקום בארץ: דרום
מירב
מירב
ביה"ס לרפואה משלימה של האוניברסיטה הפתוחה
מיקום בארץ: תל אביב, באר שבע, ירושלים, חיפה
מדיסין
מדיסין
מכללה לרפואה משלימה - המכללה למנהל
מיקום בארץ: בית ברל, חיפה
מכללת דאו לרפואה משולבת
מכללת דאו לרפואה משולבת
לימודי שיאצו
מיקום בארץ: רמת יוחנן
המכללה האקדמית גליל מערבי
המכללה האקדמית גליל מערבי
המרכז לרפואה משלימה
מיקום בארץ: עכו
תילתן המכללה לרפואה משלימה
תילתן המכללה לרפואה משלימה
שיאצו
מיקום בארץ: תל אביב, חיפה
מכללת סמינר הקיבוצים
מכללת סמינר הקיבוצים
סימן שאתה מצוין
מיקום בארץ: תל אביב

לימודי שיאצו

תעודת העשרה בשיאצו

שיאצו הינה שיטת טיפול בעלת ניסיון של אלפי שנים, אשר באמצעות לחץ של האצבעות מסייעת לטיפול במגוון בעיות רפואיות. לימודי שיאצו מעניקים יכולות טיפול מתקדמות. המאפשרות להקל על מגוון רחב של מצוקות ובעיות פיזיות.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס שיאצו - מידע כללי

שיאצו פותחה במקור ביפן, מדינה בעלת תרבות היסטורית המייחסת חשיבות רבה להסתכלות על האדם כמכלול של גוף ונפש. על פי עקרונות השיאצו, או טיפול בלחץ אצבע ביפנית, בגוף האדם פועלים כוחות היין והיאנג המנוגדים ומשלימים אחד את השני. לימודי שיאצו מקנים את הכלים הטיפוליים הנחוצים לשם אבחון מקרים של הפרת הרמוניה ויצירת מחלה, והתאמת הטכניקה הרצויה לשם השגת הרמוניה וריפוי. משום כך, לימודי שיאצו מתאימים גם למי שמבקש ללמוד כלי טיפולי לצורך פרנסה, וגם למי שמעוניין לרכוש מיומנות פרקטית לשם טיפול בסביבה הקרובה.

לימודי שיאצו מקנים את הידע הדרוש על מנת לעסות בצורה מקצועית, לשם טיפול במגוון רחב של בעיות פיזיות ונפשיות. בעיות במערכת העיכול, הרפיית לחצים ומתחים, בעיות במערכת השתן, חיזוק המערכת החיסונית, בעיות במערכת הנשימה, מפרקים, עייפות, מיגרנות, הפרעות הורמונאליות, חרדות, נדודי שינה, מצבי חולשה, דיכאון ובעיות אורטופדיות הם רק חלק מהבעיות להן ניתן למצוא מזור בעזרת עיסוי שיאצו. שיאצו מסייע גם במניעת מחלות ושמירה על איזון אנרגטי, וכמובן ששיאצו, בדומה לכל שיטת עיסוי, הוא מהנה ומומלץ לכל אדם בריא, ולו לשם הפינוק.

לימודי שיאצו - מגוון מסלולי לימוד

תנאי קבלה של לימודי שיאצו משתנים בהתאם לרמת המומחיות בקורס, כאשר בדרך כלל לימודי שיאצו ברמת מתחילים אינם מציבים תנאי קבלה ואילו לימודי שיאצו בכירים דורשים רקע בשיאצו או תחומי טיפול אחרים. ישנו מגוון רחב של לימודי שיאצו, החל מרמת מתחילים הנמשכים סמסטר אחד, ועל לימודי שיאצו מתקדמים האורכים שנתיים ואף יותר. ניתן לשלב לימודי שיאצו עם לימודי עיסוי אחרים, או לשלב את לימודי שיאצו במסגרת לימודי רפואה הוליסטית, לימודי רפואה סינית, לימודי פיזיותרפיה או לימודי רפואה יפנית.

ללמוד שיאצו - מה כדאי לבדוק לפני שנרשמים?

כיום ישנן מכללות רפואה משלימה רבות המציעות לימודי שיאצו, אך מכיוון שהתחום אינו מוסדר על ידי משרד הבריאות מומלץ לבדוק בקפידה את הכשרתם המקצועית של סגל המרצים, איכות ההוראה, מצב חדרי הלימוד והציוד, ומידת ההתנסות המעשית במהלך הלימודים. פרמטרים חשובים נוספים הם מיקום גיאוגרפי ונגישות, גובה שכר הלימוד, ובמידה ומעוניינים בלימודי שיאצו לצורכי פרנסה, מידת הסיוע שמגישה המכללה בהשתלבות בשוק העבודה לאחר סיום הלימודים. כיום ישנן מכללות רבות המציעות לימודי שיאצו גם במסלול לימודי ערב, המאפשר לשלב עבודה סדירה יחד עם הלימודים.

קורס הכשרת מטפלי שיאצו - נושאי לימוד

תוכנית לימודי שיאצו עשירה ומגוונת, וכוללת נושאים מתחומי ידע רבים. יש שוני בין לימודי רמת מתחילים ורמת מתקדמים, מן הסתם, אך בדרך כלל לימודי שיאצו כוללים קורסים בנושא טכניקות עיסוי טיפוליות, מסורת ומנהגים מן המזרח הרחוק, שיאצו קלאסי, מנחי מרדיאנים ואיתור וטיפול בערוצי האנרגיה על-פי תפקודם, שיטת הטיפול בטכניקת נמיקושי, טיפול גב וצד, אבחון וטיפול על פי הבטן, אבחון וטיפול על פי הגב, טיפול ראש ופנים, יין, יאנג וצ'י, חמשת האלמנטים, טכניקות לטיפול עצמי, תרגילי גמישות ותנועה, ועוד.

לימודי הכשרת מטפלים בשיאצו - ומה עושים בסיום הלימודים?

לאחר סיום לימודי שיאצו ועמידה בכל המבחנים בהצלחה, הבוגרים זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו למדו. עם סיום לימודי שיאצו הבוגרים זכאים לתעודת גמר מטעם המכללה בה למדו, בהתאם למסלול ההתמחות. ישנו ביקוש רב לבוגרי לימודי שיאצו איכותיים ומיומנים, וניתן להשתלב במכוני טיפול, מרפאות פרטיות, קופות חולים, מכוני כושר ובריאות, נבחרות ספורט, או עבודה כעצמאי. מאחר ותחום השיאצו בפרט והטיפול בעיסוי הוא נרחב ודורש התמחות ותרגול בלתי פוסקים, מומלץ להמשיך ללימודי המשך ברפואה משלימה, דוגמת לימודי טווינה, מדיטציה, לימודי יוגה וקורסים נוספים בתחום. 

שירות אישי חינם
לימודי שיאצו
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?