מוסדות לימודים
היחידה הארצית לחקירות וביטחון
היחידה הארצית לחקירות וביטחון
בחסות המרכז להשתלמויות של אוניברסיטת בר אילן
מיקום בארץ: תל אביב וחיפה

לימודי בטחון ואבטחה

תעודת העשרה בבטחון ואבטחה

בעולם דינאמי ובעל קונפליקטים רבים, אנשי מקצוע מומחים ואיכותיים בתחום הביטחון והאבטחה מבוקשים במגוון ענפים במשק. כיום יש מגוון רחב של קורסים ולימודי תעודה בתחום בטחון ואבטחה, וניתן להשתלב בקלות בתחום מאתגר ומתגמל.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס בטחון ואבטחה - מידע כללי

על מנת לקבל החלטות נכונות ומבוססות, יש צורך בידע רב בשלל תחומים. לימודי בטחון ואבטחה מאפשרים לסטודנטים להיחשף למגוון תחומי ידע בקשת רחבה של נושאים, המקנים כלים מקצועיים חשובים, ומקלים על תהליכי קבלת החלטות בעת מצבי חירום או לחץ. לימודי קורס בטחון ואבטחה מעניקים לסטודנטים ידע מתקדם ומעמיק במגוון תחומים, ומשום כך הם מתאימים לכל מי שמעוניין לעסוק בתחום האבטחה, או לעבוד כקצין ביטחון במוסדות פרטיים או ציבוריים.

לימודי בטחון ואבטחה - משך הלימודים ומתכונתם

כיום לימודי בטחון ואבטחה מוצעים במגוון מוסדות אקדמיים ברחבי הארץ, והם אורכים בין חצי שנה לשנה, בהתאם לתדירות המפגשים ורמת ההתמחות.  חלק ממוסדות הלימוד בתחום מציעים לנרשמים קורסים במסלול לימודי ערב, כך שגם אנשים עובדים יכולים להירשם ללימודים בקלות, ללא צורך לפספס ימי עבודה. 

ללמוד בטחון ואבטחה - מה לבדוק לפני שנרשמים?

מומלץ לבדוק את רמת הסגל האקדמי ואת איכות המרצים, המצב הפיזי של חדרי הלימוד, מידת התרגול במהלך הלימודים, וכן את היחס לסטודנטים טרם ההרשמה. פרמטרים נוספים לבדיקה הם מיקום גיאוגרפי ונגישות, וכמובן גובה שכר הלימוד ומלגות שונות המוצעות לסטודנטים. מכללות רבות מאפשרות להשתמש בכספי הפיקדון הצבאי לשם תשלום ללימודי בטחון ואבטחה, אך יש לבדוק זאת מול כל מכללה בנפרד.

קורסים בתחומי הבטחון והאבטחה - תכנית הלימודים

תוכנית לימודי תעודת העשרה בביטחון ואבטחה עשירה ומרתקת, ומקיפה קשת רחבה של נושאים ותחומי עניין. קורסים בנושא תפקידו של קצין הביטחון, ניהול שער הכניסה למפעל, אבטחה ושמירה, סוגיות בלימודים אסטרטגיים, הפעלת מערך שמירה, שיתוף פעולה עם משטרת ישראל בנושא אבטחה, סוגיות בביטחון הלאומי של ישראל, עקרונות מניעת אש, הכנת תיק שטח מפעלי, מדע וטכנולוגיה בביטחון, אמצעים טכנולוגיים וציוד למניעת אש, פיקוח חנייה, מחשבה מדינית, נוהלי ביטחון ובטיחות, הוגי דעות צבאיים, אמצעי כוח אדם, בקרת כניסות, הכנת סקר בטיחות, עקרונות האבטחה והביטחון האזרחי, היסטוריה של המזרח התיכון, הקמת צוות כוננות, כלכלת ביטחון, ופעילות קציני בטחון במוסדות הם רק חלק מלימודי בטחון ואבטחה.

לימודי הכשרת אנשי בטחון ואבטחה - אפשרויות התעסוקה לבוגרים

לאחר סיום לימודי בטחון ואבטחה הבוגרים זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו למדו, ויכולים להשתלב במגוון רחב של עבודות ומקומות תעסוקה. אפשר לעבוד בחברות שמירה ואבטחה, בישובים הזקוקים לקציני בטחון, מחלקת ביטחון ברשויות מקומיות ועיריות, חברות גדולות בעלות מחלקת ביטחון עצמאית, ועוד. מגוון התפקידים רחב אף הוא, וכולל עבודה באבטחת מוסדות, אבטחת חברות פרטיות, ביטחון מבצעי, או השתלבות בחברות מבצעיות שונות. כמו כן, בוגרי הקורס יכולים להמשיך בהכשרתם המקצועית וללמוד בקורסים נוספים, דוגמת קורס הכשרת חוקרים פרטיים או קורס הכשרת בודקי פוליגרף, לדוגמא. 

שירות אישי חינם
לימודי בטחון ואבטחה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?