מוסדות לימודים
המכללה האקדמית הדסה
המכללה האקדמית הדסה
מכינה קדם אקדמית
מיקום בארץ: ירושלים
חרשן
חרשן
לימודי השלמה ושיפור לבחינות הבגרות
מיקום בארץ: תל אביב, ראשון לציון
מכללות אורט
מכללות אורט
מכללות לטכנולוגיה מתקדמת ולמדעים
מיקום בארץ: כרמיאל, קריית ביאליק, נתניה, כפר סבא, תל אביב, רחובות, ירושלים
בית הספר הארצי להנדסאים קריית הטכניון
בית הספר הארצי להנדסאים קריית הטכניון
בית הספר הארצי להנדסאים, קריית הטכניון, חיפה - בגרות קמפוס – לימודי הכנה לבגרות בלשון
מיקום בארץ: קריית הטכניון - חיפה
אנקורי בגרות
אנקורי בגרות
לימודי הכנה לבחינות הבגרות
מיקום בארץ: תל אביב, חיפה, ירושלים, קרית ביאליק, אשדוד, ראשון לציון, פתח תקוה, רעננה

בחינת בגרות בלשון ובהבעה עברית

השלמת בגרויות - לשון והבעה עברית

על מנת לקבל תעודת בגרות, יש להצליח בבחינת בגרות בלשון ברמה של 1 יחידות לימוד לפחות. לכן חובה על כל מי שמעוניין בלימודי תואר ראשון להבחן בבחינת בגרות בלשון ברמת 1 יחידות לימוד, וניתן להבחן גם לאחר סיום לימודי התיכון במסגרת בחינה אקסטרנית.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס הכנה לבגרות בלשון והבעה עברית - מידע כללי

למעשה בגרות בלשון הינה חלק מלימודי הבעה עברית, ויש להיבחן בהיקף של יחידת לימוד אחת בלשון, ויחידת לימוד אחת בחיבור עברי, והממוצע של שתי יחידות לימוד אלו קובע את הציון הסופי של הבגרות בהבעה עברית. לשון והבעה עברית נחשבים למקצועות קשים ומאתגרים, ויש הטוענים שהם אף יותר קשים מלימודי מתמטיקה לבגרות. עם זאת, ניתן לגשת גם בלשון והבעה עברית לבחינת בגרות ברמה של 5 יחידות, דבר שכמובן מקנה נקודות בונוס ומעלה את ציון הממוצע הסופי של תעודת הבגרות.

קורס הכנה לבחינת בגרות בלשון ניתן למצוא כיום בכל מכון הגנה לבגרות או מכינה קדם אקדמית, וכמובן שאפשר גם לקחת שיעורים פרטיים לקראת בחינת הבגרות בלשון. לימודי הכנה לקראת בחינת הבגרות בלשון נערכים בדרך כלל בצורה של מרתון, כלומר מספר ימים מרוכזים הכוללים לימודי לשון אינטנסיביים. לימודי הכנה לקראת בחינת הבגרות בלשון מוצעים גם בצורה של למידה בקבוצות קטנות לאורך כל השנה, שיעורי תגבור לקראת הבחינה, שיעורי עזר, או שיעורים פרטיים.

לימודי שיפור והשלמת בגרות בלשון והבעה עברית - נושאי הלימוד

נושאי בחינת הבגרות בלשון משתנים כל מועד בחינה, וכאמור בכדי לקבל ציון סופי בבחינת בגרות בהבעה יש צורך לגשת גם לבחינת בגרות בחיבור עברי. בחינת הבגרות בלשון עוסקת בנושאים כמו תורת ההגה, תחביר ושחבור, הטיית פעלים, גזרות וניתוח הפועל, נטיית מילות היחס, תצורת השם, ועוד. בחינת הבגרות בחיבור בוחנת את יכולת ההבעה של התלמיד, ובמסגרת בחינת הבגרות בחיבור עביר על התלמיד לכתוב מאמר בין שני עמודים לפחות, כאשר ניתן לבחור בין שישה נושאים מוצעים.

קורס הכנה לבגרות בהבעה ולשון עברית - סיכום

בדומה לשאר בחינות הבגרות, גם בחינת הבגרות בלשון מוצעת בכמה מועדים, ולכן מי שאינו מסתפק בציון לו זכה יכול לשפר את הציון. בחינת הבגרות בלשון היא כאמור הכרחית על מנת לזכות בתעודת בגרות, אך אין הכרח בהצלחה בבחינת בגרות ברמת לימוד גבוהה מיחידת לימוד אחת כתנאי לקבלה לתואר ראשון כלשהו באוניברסיטה. ניתן לגשת אל בחינת הבגרות בלשון גם לאחר התיכון, במסגרת אקסטרנית, ובמקרה זו מומלץ להיעזר במכוני הכנה לבגרויות על מנת לרענן את הידע ולשפר את הסיכוי לקבלת ציון גבוה.

שירות אישי חינם
בחינת בגרות בלשון ובהבעה עברית
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?