מוסדות לימודים
המכללה האקדמית בית ברל
המכללה האקדמית בית ברל
לימודי טיפול באמנות
מיקום בארץ: כפר סבא
המכללה האקדמית תל חי
המכללה האקדמית תל חי
לימודי תרפיה באמנות
מיקום בארץ: תל חי
מכללת ביטוי לאמנות ועיצוב
מכללת ביטוי לאמנות ועיצוב
לימודי תרפיה באמנות
מיקום בארץ: רמת גן
מכללת סמינר הקיבוצים
מכללת סמינר הקיבוצים
לימודי הכשרת מטפלים באמנות חזותית
מיקום בארץ: תל אביב
מכללת אתגר
מכללת אתגר
לימודי תרפיה באומנות בבאר שבע
מיקום בארץ: באר שבע
הקמפוס האקדמי אחוה
הקמפוס האקדמי אחוה
לימודי שימוש באומנויות ככלי חינוכי
מיקום בארץ: איזור הדרום - סמוך לקרית מלאכי
המכללה האקדמית גליל מערבי
המכללה האקדמית גליל מערבי
לימודי תרפיה באמנות בגישה האנתרופוסופית
מיקום בארץ: עכו

לימודי תרפיה באמנות

תעודת העשרה בתרפיה באמנות

תרפיה באמנות הינו כלי טיפולי מרתק ומאתגר, המאפשר לטפל באנשים עם בעיות שונות בעזרת אמנות. לימודי תרפיה באמנות משלבים בין לימודי טיפול באנשים ובין לימודי אמנות ובתחומים שונים, ומהווים מקצוע מבוקש ומעניין.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס תרפיה באמנות - מידע כללי

לימודי תרפיה באמנות נוגעים במגוון רחב של תחומים, דוגמת פסיכולוגיה, רפואה, לימודי אימון אישי, לימודי חינוך מיוחד, סוציולוגיה, קלינאות תקשורת ואמנות כמובן. אדם השואף להיות מטפל ולסייע לאחרים בצורה מקצועית, אך אינו מעוניין לעבור מסלול מפרך של לימודי פסיכולוגיה או רפואה, יכול להגשים את ייעודו כמטפל, דרך תרפיה באמנות. ניתן לטפל באמצעות אמנות במגוון של בעיות וקשיים,דוגמת קשיים התפתחותיים, התמודדות עם חרדה, ליקויים בדיבור, חוסר ביטחון, ליקויים נפשיים או טראומה.

ישנן שתי גישות מנחות בעולם התרפיה באמנות, וכל אחת נובעת מתפישת עולם שונה ומשתמשת בכלים טיפוליים שונים. הגישה הראשונה נקראת אמנות לשם ריפוי, כלומר אמנות היא אמצעי לתהליך הטיפולי, ואילו הגישה השנייה דוגלת בתפישת העולם לפיה תהליך היצירה האמנותי הוא מהות הטיפול, ונקראת בהתאמה אמנות כמרפאה. שתי השיטות גם יחד שואפות לעזור למטופל על ידי שינוי, ומשתמשות לשם כך במגוון שיטות, דוגמת טיפול באמצעות דרמה, טיפול בתנועה, תרפיה במוזיקה, תרפיה באמצעות ספרות ותרפיה באמנות פלסטית.

לימודי תרפיה באמנות מתחילים בקורסים של חצי שנה, אולם ניתן ללמוד את התחום גם לתואר ראשון שאורך ארבע שנים. ניתן ללמוד תרפיה באמנות במגוון מכללות ברחבי הארץ, אך מומלץ לבדוק את רמת הסגל האקדמי, איכות ההוראה, ומידת ההתנסות המעשית במהלך הלימודים. גורמים נוספים שמומלץ לבדוק הם גובה שכר הלימוד ומחיר חומרי העבודה, ומיקום גיאוגרפי ונגישות של מוסד הלימודים.

לימודי טיפול באמנות - תכנית הלימודים

תוכנית לימודי תרפיה באמנות הינה עשירה ומגוונת, ומקיפה מגוון רחב של תחומי ידע. תחילה, נעשית היכרות בסיסית עם עולם האמנות על תחומיו השונים, ולאחר מכן מתמקדים בסוגי תרפיה באמנות שונים. קורסים בנושא מבוא לטיפול בילדים ומתבגרים, פסיכופתולוגיה, תיאוריות הקבוצה, ניתוח אסכולות שונות באמנות או לימודי פסיכותרפיה ואמנות הם רק חלק קטן מהנושאים הנלמדים במסגרת לימודי תרפיה באמנות.

ללמוד טיפול באמנות - אפשרויות התעסוקה 

תרפיה באמנות זוכה לביקוש רב בשנים האחרונות, ביחד עם עליית המודעות לתחום הטיפולי הנפשי בכללותו. אופי העבודה הוא גמיש מאוד, ורבים עובדים בצורה עצמאית במסגרות משתנות ובשעות מגוונות. יש לזכור כי תחום התרפיה באמנות אינו מעוגן בחוק, אך הוא נמנה בין ארבעת המקצועות היחידים בישראל אשר מוכרים כטיפול רגשי. לימודי טיפול באמנות מקנים מקצוע מבוקש, אך ניתן כמובן להשתתף בלימודי טיפול באמנות גם לשם טיפול רגשי עצמי.

בוגרי לימודי תרפיה באמנות יכולים להשתלב במגוון רב של מקומות תעסוקה, כאשר הרוב כאמור בוחרים לעבוד כעצמאיים. ניתן להעביר סדנאות פרטיות או במסגרת מכונים, להשתלב במוסדות רפואיים או מסגרות חינוכיות שונות, מוסדות קהילתיים, או השלמה לתעודת הוראה ועבודה כמורה בתחום. לימודי תרפיה באמנות, כמו בתחומים רבים אחרים, אינם מסתיימים לאחר קורס אחד. מטפל טוב ישאף להעמיק את ידיעותיו ולהתפתח מבחינה אישית ומקצועית, וניתן ללמוד לימודי המשך בתרפיה באמנות במסגרות רבות, בין אם בלימודי קורסים ממוקדים בנושא ספציפי, או במסגרת לימודי תואר ראשון בתחום.

שירות אישי חינם
לימודי תרפיה באמנות
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?