מוסדות לימודים
מכללת ביטוי לאמנות ועיצוב
מכללת ביטוי לאמנות ועיצוב
לימודי מכינה לעיצוב והכנת תיק עבודות
מיקום בארץ: רמת גן

לימודי הכנת תיק עבודות

תואר ראשון בהכנת תיק עבודות

הכנת תיק עבודות היא שלב חשוב במיוחד בעת תהליך חיפוש לימודים לעיצוב, מאחר ותיק העבודות מהווה מרכיב מרכזי בעת קבלה ללימודי עיצוב לסוגיו. תיק העבודות הוא זה שמייצג את הסטודנט לעתיד מול הבוחן, ותפקידו לעורר גירוי מחשבתי וויזואלי, כדי להבטיח את הקבלה למוסד הלימודים הנכסף.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי הכנת תיק עבודות - מכינה לעיצוב ואמנות - מידע כללי

מתעניינים בלימודי עיצוב מגלים לעתים קרובות כי תנאי קבלה למסלולים השונים הינם גבוהים במיוחד, עקב החוסר במוסדות איכותיים בישראל ללימודי פיסול, לימודי עיצוב תעשייתי, לימודי צורפות, לימודי צילום, לימודי תרפיה באמנות, לימודי עיצוב אופנה ולבוש, לימודי ציור, לימודי עיצוב, לימודי אדריכלות, לימודי עיצוב פנים, לימודי עיצוב גרפי, ועוד. הכנת תיק עבודות בצורה מקצועית ואיכותית, על ידי מכון הכנה מקצועי, משפרת את הסיכוי להתקבל במידה ניכרת.

לימודי עיצוב לתואר ראשון או לתעודה מוצעים כיום במגוון רחב של מוסדות אקדמיים, אך ברובם יש תנאי קבלה הכוללים תיק עבודות וראיון אישי. בדרל כלל אוניברסיטאות מבקשות גם תעודת בגרות ופסיכומטרי, אך לעתים יש מכללות המציבות אף הן תנאי קבלה אלו. בשל מספרם הרב של מתעניינים בלימודי עיצוב ואמנות במסלולים השונים, חשוב במיוחד לבוא מוכנים אל ראיונות הקבלה השונים, ולהשתתף בלימודי הכנת תיק עבודות מסודרים על מנת לשפר את הסיכוי להתקבל אל תחום הלימודים המיוחל. לימודי הכנת תיק עבודות מוצעים לעתים במסגרת מכינה לעיצוב, המהווה מעין לימודים מקדימים.

ללמוד במכינה לעיצוב ואמנות - לימודי הכנת תיק עבודות - מה לבדוק לפני שנרשמים?

כיום ישנם מוסדות רבים המציעים לימודי הכנת תיק עבודות, כמו גם לימודי מכינה לעיצוב. חשוב לבחון בקפידה את רמת הסגל האקדמי, מידת הניסיון שלהם בהוראה, ואת מידת הליווי האישי המוענק לכל סטודנט. גורמים נוספים שחשוב לבדוק בעת חיפוש לימודים הם תדירות המפגשים ושעות הלימוד, ושווה לברר אם יש לימודי ערב המאפשרים גם לאנשים עובדים ללמוד. בנוסף, כדאי לברר את שיטת ההוראה של המוסד ללימודי הכנת תיק עבודות, כמו גם המתודה בה משתמשים לשם בניית תיק עבודות.

חשוב לדעת כי חלק מהמוסדות המציעים לימודי עיצוב מציעים גם לימודי הכנת תיק עבודות או מכינה לעיצוב. דבר מהווה יתרון משמעותי, מאחר ובמהלך המכינה ניתנת לסטודנט אפשרות להתרשם ממוסד הלימודים, להכיר את שיטת הלימוד הייחודית למקום, ולהשאיר רושם טוב על צוות המרצים במקום. כמובן שיש לבדוק גם את גובה שכר הלימוד ועלות החומרים הנוספים, וכדאי לברר אם ניתן לקבל או מלגה, או לשלם עבור לימודי הכנת תיק עבודות באמצעות הפיקדון הצבאי.

לימודים במכינה לעיצוב והכנת תיק עבודות - תכנית הלימודים

במהלך לימודי הכנת תיק עבודות כל סטודנט מקבל ייעוץ והדרכה אישיים ממרצים מנוסים, אשר עוזרים בליטוש ושיפור העבודות הקודמות. חלק נוסף של מכינה לעיצוב ולימודי הכנת תיק עבודות הוא רכישת כלים מקצועיים במגוון טכניקות ומתודות, המאפשרות ליצור עבודות חדשות. תהליך הכנת תיק עבודות איכותי הוא דינאמי, ותיק העבודות מתעדכן יחד עם היכולות החדשות של הסטודנט לעתיד.

היצירות בתיק העבודות יכולות להיות במספר דרכים, כמו תצלומים, רישומים, בגדים, מוצרים, כרזות ועבודות גראפיות, ציורים, עבודות קולאז', תכשיטים, או מודלים למוצרים. בדרך כלל תיק העבודות הוא בדו מימד ולכן כדי להציג עבודה בתלת מימד, כדאי לצלם את המודל ולהכניס רק את התמונה שלו בעת הכנת תיק העבודות.

ללמוד להכין תיק עבודות - הדרך שלכם להצלחה

בעת הכנת תיק עבודות יש לשים לב לפרטים הקטנים ביותר, ולהקפיד שהעבודות יוצגו במיטבן. ניתן להכין את תיק העבודות באופן ידני או ממוחשב, אולם יש לזכור שלכל שיטה יתרונות וחסרונות משלה, ועל הסטודנט לבחור את הדרך בה הוא בקי ביותר. ניתן להוסיף לתיק העבודות חומרים במרקמים שונים, וכך ליצור חוויה חושית בלתי שגרתית, שתסיע ליצירת רושם חיובי על הבוחנים.

שירות אישי חינם
לימודי הכנת תיק עבודות
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?