מוסדות לימודים

לימודי ערב בהנדסה תעשייה וניהול

הנדסה תעשייה וניהול - לימודי ערב

אם ברצונך לרכשו מקצוע מבוקש, מרתק, פרקטי ורווחי, ייתכן כי עלייך ללמוד הנדסת תעשייה וניהול, המכונה גם הנדסה תעשייתית. הנדסת תעשייה וניהול היא ענף הנדסי המתמקד בתורות העוסקות בניהול ותעשייה. הנדסת התעשייה והניהול נועד לענות על הצורך במציאת פתרונות לבעיותיהן של החברות השונות, שיצרה המהפכה התעשייתית. כדי להגביר את תפוקתן של החברות מחד ולהוזיל את עלויות הייצור והתפעול שלהן מאידך, פותחו בזו אחר זו שיטות מחקר חדשות שהתבססו על מודלים מתמטיים ומדעיים. הללו היוו את התשתית להנדסת התעשייה והניהול. בהמשך, זו התרחבה והחלה לכלול בתוכה גם את הענף הפנים ארגוני ולא רק את הענף היצרני, עם התפתחות התיעוש והקמתם של חברות שונות העוסקות במתן שירותים. העוסקים בהנדסת תעשייה וניהול מועסקים בכל ענפי המשק כשתפקידם הוא להגדיל את פריון העבודה ולייעל את תהליכיה הארגוניים של החברה המעסיקה אותם. לימודי ערב, המכונים גם לימודים לאנשים עובדים, מתקיימים בדרך כלל בשעות אחר הצהריים והערב או בימי שישי. באופן זה, הם מאפשרים ללומדיהם לשלב בין לימודים ועבודה ולא לזנוח את פיתוח הקריירה שלהם. לימודי ערב בהנדסת תעשייה וניהול - תכנית הלימודים לימודי ערב בהנדסת תעשייה וניהול אורכים כארבע שנים ומעניקים לבוגריהם בתעודת B.Sc (בוגר במדעים) או  B.Tech(בוגר בטכנולוגיה) ואת האפשרות להירשם בפנקס המהנדסים.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי ערב לתואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול – מידע כללי 

ההבדל בין שתי סוגי התעודות, נעוץ בכך שרק בוגרי תואר B.Sc יכולים להמשיך ללימודי תואר שני מדעי (M.Sc) בתחומם. לרוב, מוצעים לימודי ערב בהנדסת תעשייה וניהול בשני מסלולי לימוד: מסלול ניהול וייצור ומסלול מערכות מידע. בכל אחד מהם, כוללים לימודי ערב בהנדסת תעשייה וניהול התמחויות רבות, כגון: הנדסת אנוש, מערכות לוגיסטיות, מערכות איכות, מחשבים ומערכות מידע, ניהול הייצור, תפעול מערכות, תכנון ובקרה בשילוב מחשב ועוד. ניהול הייצור, תפעול מערכות משלבים בתוכם תכנים מתחומי ההנדסה, המדעים המדויקים ומדעי החברה. שנת הלימודים הראשונה של לימודי ערב בהנדסת תעשייה וניהול, כוללת מקצועות בסיסיים כמו מתמטיקה, סטטיסטיקה, פיזיקה, יישומי מחשב ומדעי המחשב. בשנים הבאות ללימודים נלמדים מקצועות כגון: ניתוח מערכות ייצור, חקר ביצועים, תכנות,  התנהגות ארגונית, תורת הארגון, תמחיר וחשבונאות, הנדסת חשמל ואלקטרוניקה, אבטחת איכות,  שיטות אופטימיזציה, ניהול מכירות ושיווק, מודלים דטרמיניסטיים, ניהול משאבי אנוש, כלכלה, ניהול מערכות מידע, ארגונומיה, אוטומטיזציה תעשייתית ורובוטיקה, מימון ועוד. בנוסף לתכניה התיאורטיים, כוללת תכנית הלימודים גם התנסות מעשית המאפשרת יישום פרקטי של חומר הלימוד. יש לציין, כי רמת הקושי של המקצועות הריאליים הנכללים בתכנית הלימודים של לימודי ערב בהנדסת תעשייה וניהול היא נמוכה יותר מרמת הקושי של מקצועות אלו בלימודי הנדסת מכונות, הנדסת תוכנה, הנדסת אלקטרוניקה ושאר תחומי ההנדסה.

לימודי ערב בהנדסת תעשייה וניהול לתואר ראשון - מגוון מוסדות לימוד

האוניברסיטאות המציעים לימודי הנדסת תעשייה וניהול הן: האוניברסיטה העברית, אוניברסיטת בן גוריון, אוניברסיטת תל אביב והטכניון. המכללות המציעות לימודי הנדסת תעשייה וניהול הן: המכללה האקדמית להנדסה ירושלים, המכללה האקדמית אפקה, המרכז האוניברסיטאי אריאל בשומרון, המרכז האקדמי רופין, המכללה האקדמית ספיר, המכללה האקדמית סמי שמעון, המכון הטכנולוגי חולון, מכללת רמת גן אורט בראודה בכרמיאל. יש לברר עם מוסדות הלימוד השונים האם הם מציעים תכנית לימודים המיועד לאנשים עובדים.

ללמוד לימודי ערב בהנדסת תעשייה וניהול – תנאי הקבלה

תנאי הקבלה ללימודי ערב בהנדסת תעשייה וניהול עשויים להשתנות בין מוסדות הלימוד השונים ואולם, ברובם כוללים תנאי הקבלה ציון פסיכומטרי גבוה, אנגלית ומתמטיקה ברמה של ארבע יחידות לימוד לפחות, בגרות מלאה ומקצוע ריאלי מורחב.

לימודי תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול לאנשים עובדים – אפשרויות תעסוקה

באפשרותם של מהנדסי התעשייה והניהול להשתלב במקומות תעסוקה רבים ומגוונים וביניהם הארגונים השירותיים השונים, הארגונים היצרנים השונים והארגונים העסקיים השונים, בסקטור הפרטי והציבורי גם יחד. בין התפקידים שיכולים בוגרי לימודי ערב בהנדסת תעשייה וניהול למלא, ניתן למנות תפקידים כגון: החדרת טכנולוגיות מתקדמות למערכי ייצור ושירות, ניתוח ושיפור תהליכים וגופים, תכנון וניהול פרויקטים, קידום נושאים חדשים בארגון, ניהול פיננסי, מחשוב גופים שונים ועוד. כדי לזכות ליתרון על פני מהנדסי תעשייה וניהול אחרים ולהוסיף ולהתפתח מבחינה מקצועית, יכולים בוגרי הנדסת תעשייה וניהול להרשם ללימודי תארים מתקדמים באחד מענפי ההנדסה.

שירות אישי חינם
לימודי ערב בהנדסה תעשייה וניהול
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?