מוסדות לימודים
מכללת רידמן
מכללת רידמן
המכללה לרפואה משלימה ואינטגרטיבית
מיקום בארץ: רמת אביב- תל אביב, ירושלים, חיפה, כנרת , באר שבע, ספיר, משגב, אילת
מדיסין
מדיסין
מכללה לרפואה משלימה - המכללה למנהל
מיקום בארץ: בית ברל, חיפה
מירב
מירב
ביה"ס לרפואה משלימה של האוניברסיטה הפתוחה
מיקום בארץ: תל אביב, באר שבע, ירושלים, חיפה
המכללה האקדמית גליל מערבי
המכללה האקדמית גליל מערבי
המרכז לרפואה משלימה
מיקום בארץ: עכו
מכללת סמינר הקיבוצים
מכללת סמינר הקיבוצים
סימן שאתה מצוין
מיקום בארץ: תל אביב

לימודי טווינה

תעודת העשרה בטווינה

טווינה, או לפיתה ולחיצה בסינית, הינה שיטת טיפול הוליסטית עתיקה אשר יובאה למערב, ומשמשת לשם טיפול רפואי, הרגעה והרפיה. טווינא היא מעין פיזיותרפיה סינית, ומסייעת במגוון בעיות אורטופדיה, נוירולוגיה, ובעיות במערכות פנימיות חשובות.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס טווינה - מידע כללי

על פי שיטת הטווינה גוף האדם הינו מכלול של גוף ונפש, ועוברת בו אנרגיה בשם צ'י, אשר מהווה את אנרגיית החיים. כאשר ישנה חסימה לאורך ערוצי זרימת האנרגיה או חסימה במרידיאנים נוצרות בעיות פיזיות, כאשר בעזרת גירוי רשת ערוצי האנרגיה בגוף ניתן להחזיר את הגוף למצב של איזון והרמוניה. לימודי טווינה מקנים למטפל את הידע והמיומנות כיצד לאבחן עודף או חוסר באנרגיה, ולהתאים את הטכניקה הרצויה לשם השגת הרמוניה וריפוי.

טכניקות הטיפול בטווינא הן רבות ומגוונות, כאשר על המטפל לבחור את דרך הטיפול המתאימה ביותר. טווינא היא שיטת טיפול יעילה ורבת עוצמה, ולכן לימודי התחום בצורה מסודרת ומקצועית חשובים מאוד, על מנת לא לגרום נזק למטופל. עיסוי בשיטת טווינה נעשה באמצעות הידיים, ולעיתים נעזרים בשמנים, משחות, תמציות צמחים, ארומתרפיה, קומפרסים, מוקסה או כוסות רוח. טווינה היא דרך טיפול רפואית ואין להקל בה ראש, אך כמובן שעיסוי בטווינא, בדומה לכל שיטת עיסוי, הוא מהנה ומומלץ לכל אדם בריא, ולו לשם הפינוק.

לימודי טווינא - מה כדאי לבדוק לפני שבוחרים מוסד לימודים?

כיום ישנו מגוון רחב של מכללות המציעות לימודי טווינה, אך מכיוון שהתחום אינו מפוקח על ידי משרד הבריאות מומלץ לבחון היטב את הכשרתם המקצועית של סגל המרצים, איכות ההוראה, מצב חדרי הלימוד והציוד, ומידת ההתנסות המעשית במהלך הלימודים. פרמטרים חשובים נוספים הם מיקום גיאוגרפי ונגישות, גובה שכר הלימוד, ובמידה ומעוניינים בלימודי טווינא לצורכי פרנסה, מידת הסיוע שמגישה המכללה בהשתלבות בשוק העבודה לאחר סיום הלימודים.

ללמוד טווינה - נושאי הלימודים

לימודי טווינה מוצעים במגוון רמות, מרמת מתחילים ובה הקורס אורך פגישות ספורות, ועד לימודי טווינה למתקדמים המזכים בתעודת מעסה מוסמך, ואלה אורכים שנתיים עד שלוש בהתאם לתוכנית הלימודים. ניתן לשלב לימודי טווינה עם לימודי עיסוי אחרים, או לשלב את לימודי טווינה במסגרת לימודי רפואה הוליסטית, לימודי רפואה סינית, או לימודי רפואה יפנית. רבים אף בוחרים ללמוד דיקור סיני במקביל ללימודיהם בקורס טווינא. 

תוכנית לימודי טווינא עשירה ומגוונת, וכוללת היכרות עם הפילוסופיה הסינית, תנועה ומגע בטווינה, טכניקות טיפול בטווינה, עבודת הגוף, אורתופדיה, הקניית יסודות הטווינה, סקירה של שמנים מרכזיים, קונטרה אינדיקציות, מטרות הטיפול, מיקום נקודות מיוחדות על פני המרידיאנים ותפקודן, תרגולי הרחה, איתור ואיבחון בעיות אורטופדיות, תפקודי האיברים ברפואה הסינית, פתולוגיות ברפואה הסינית במערכות הגוף השונות, התאמת הטיפול לבעיות המטופל, וכמובן הדגמה והתנסויות של שיטות טיפול שונות כולל.

קורס הכשרת מטפלים בטווינא - מה עושים בסיום הקורס?

עם סיום לימודי טווינה הבוגרים זכאים לתעודת גמר מטעם המכללה בה למדו, בהתאם למסלול ההתמחות. ישנו ביקוש רב לבוגרי לימודי טווינה איכותיים ומיומנים, וניתן להשתלב במכוני טיפול, מרפאות פרטיות, קופות חולים, מכוני כושר ובריאות, נבחרות ספורט, או עבודה כעצמאי.

שירות אישי חינם
לימודי טווינה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?