מוסדות לימודים
בקרה ייעוץ משכנתאות
בקרה ייעוץ משכנתאות
בית הספר ליועצי משכנתאות של "בקרה"
מיקום בארץ: קרית אונו פתח תקווה, כרמיאל, באר שבע וירושלים

לימודי יועצי משכנתאות

תעודת העשרה ביועצי משכנתאות

רבים בישראל קונים בתים פרטיים, ונעזרים לצורך כך במשכנתא מהבנק. עולם המשכנתאות הינו מורכב ומסובך, ולימודי קורס יועץ משכנתאות מקנים את הידע הדרוש על מנת להתאים לכל לקוח את המשכנתא המתאימה לו, על פי צרכיו והיכולות הייחודיים לו.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס ייעוץ משכנתאות - מידע כללי

עולם המשכנתאות הינו עולם סבוך ומורכב, בעל משתנים רבים, ועל מנת לקבל החלטה בנושא כה מהותי יש להתייעץ עם יועץ למשכנתאות איכותי ומקצועי. יועצי משכנתאות מסייעים בבחירת סוג הצמדה, מדריכים מהי ריבית ריאלית, מהו טווח הלוואה אופטימאלי, מה ההבדל בין הלוואות לטווח קצר לבין הלוואות גישור, וכן מעניקים מידע מוסמך ומעודכן בנוגע להלוואה במסלול צמוד למדד בריבית קבועה ומסלול צמוד לפריים.

לימודי יעוץ משכנתאות - קהל היעד ותנאי הקבלה

בעוד שבעבר לימודי יועצי משכנתאות היה אפשרי במסגרת הכשרה מעשית במקום העבודה דוגמת בנקים וחברות ביטוח, הרי שכיום כל אדם יכול להצטרף ללימודי יועצי משכנתאות. ישנו מגוון רחב של קורסים להכשרת יועצי משכנתאות, ואורכם נע בין שלושה חודשים לחצי שנה, בהתאם לתדירות הפגישות ותוכן הלימודים. בדרך כלל אין צורך בידע קודם או ניסיון מעשי בתחום, אך תנאי הקבלה ברוב מוסדות הלימוד דורשים תעודת בגרות מלאה, רקע כלשהו בכלכלה או בנקאות, וכן ראיון אישי. הלימודים מתאימים במיוחד לבוגרי תואר ראשון בכלכלה וניהול או לבוגרי תואר ראשון בבנקאות ושוק ההון

ללמוד יעוץ משכנתאות - איך לבחור מוסד לימודים?

ניתן ללמוד לימודי יועצי משכנתאות במספר רב של מכללות, אך יש לוודא תחילה את רמת הסגל האקדמי ואיכות ההוראה. שיקולים נוספים בבחירת מקום לימודים הם שכר לימוד, מיקום גיאוגרפי ונגישות, גמישות בשעות הלימודים, והמצב הפיזי של מוסד הלימוד. חלק ממוסדות הלימוד מאפשרים להשתמש בכספי הפיקדון הצבאי ללימודי קורס יועצי משכנתאות, אך יש לבדוק זאת טרם ההרשמה. בנוסף, מוסדות לימוד מסוימים מסייעים בהשתלבות עבודה לאחר סיום לימודי קורס יועצי משכנתאות, מומלץ לוודא זאת מראש.

קורס יועצי משכנתאות - נושאי הלימוד

לימודי לימודי יועצי משכנתאות כוללים מגוון רחב של נושאים ותחומי ידע, ובהם היכרות מעמיקה עם עולם הבנקאות בישראל, תהליך אישור הלוואות ללקוח, רישום בטוחות במקרקעין, ניתוח יכולת החזר ותזרים מזומנים של מבקש המשכנתא, פירעון משכנתא, אשראי חוץ בנקאי, אשראי מסחרי, התמחות במכירת מוצרים פיננסים ומשכנתאות, לשכת רישום המקרקעין, שכירים עצמאים חברות ומשכנתאות, סוגי משכנתאות, הלוואות קצרות וארוכות מועד, גרירת משכנתאות מנכס אחד למשנהו, עסקאות נדל"ן, חברות משכנות, התאמת משכנתא לצרכי הלקוח, בנקאות למשכנתאות, מתי כדאי ואיך ניתן לבצע מחזור הלוואות, משכנתאות זכאים, מנהל מקרקעי ישראל, כרטיסי אשראי, רשם משכונות, חוק המכר, עמלות, שמאות והבנת דוח השמאי, ביטוח, ודיני מקרקעין.

ללמוד להיות יועץ משכנתאות - מה עושים בסיום הלימודים?

לאחר סיום לימודי קורס יועצי משכנתאות ניתן להשתלב בעבודה בחברה פרטית, בבנקים השונים או בצורה פרטית על ידי פתיחת עסק עצמאי. בשל מורכבותו של הנושא והדינאמיות של עולם המשכנתאות בפרט והכלכלה בכלל, מומלץ להמשיך בלימודי תחומים מקבילים וקרובים, דוגמת לימודי מנהל עסקים, לימודי שיווק ועוד.

שירות אישי חינם
לימודי יועצי משכנתאות
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?