מוסדות לימודים
הקמפוס האקדמי אחוה
הקמפוס האקדמי אחוה
אקדמיה מעשית
מיקום בארץ: איזור הדרום - סמוך לקרית מלאכי
מכללת אורנים לחינוך
מכללת אורנים לחינוך
הפקולטה לחינוך
מיקום בארץ: קריית טבעון
מכון לנדר בירושלים
מכון לנדר בירושלים
אקדמיה בהתאמה אישית
מיקום בארץ: ירושלים

לימודי היסטוריה של עם ישראל

תואר ראשון בהיסטוריה של עם ישראל

לימודי היסטוריה של עם ישראל מעניקים ידע מקיף והיכרות מעמיקה עם קורות עם ישראל בתקופות שונות, ומפתחים אצל הסטודנט כלים מחקריים מתקדמים. לימודי תואר ראשון בהיסטוריה של עם ישראל סוקרים תקופה של אלפי שנים, כולל אפשרות להתמחות בפרק זמן ספציפי.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי תואר ראשון בהיסטוריה של עם ישראל - מידע כללי

לימודי תואר ראשון בהיסטוריה של עם ישראל חוקרים את השינויים שחלו בעם ישראל לאורך השנים, ואת התפתחותו ההיסטורית. חלק מהותי של לימודי היסטוריה של עם ישראל לתואר ראשון כוללים סקירה של תולדותיו במרכזים החברתיים השונים בארצות הגולה, כמו גם היחסים בין עם ישראל לתרבויות השונות. בנוסף, לימודי היסטוריה של עם ישראל מעניקים הבנה מקיפה בכל הנוגע להשפעה של יחסי גומלין אלו.

לימודי היסטוריה של עם ישראל לתואר ראשון מקיפים 3,000 שנה, ונהוג לחלק אותם למספר תקופות עיקריות. תקופות העת העתיקה כוללת את ימי המקרא וימי בית שני, עד תקופת המשנה והתלמוד. התמקדות בתקופת ימי הביניים במהלך לימודי היסטוריה של עם ישראל לתואר ראשון בוחנת כיצד היהודים חיו תחת שלטון ביזנטיון, האסלאם, הצלבנים, הממלוכים והעות'מאנים, וחוקרת גם את אופן היהודים באירופה הנוצרית. לימודי העת החדשה מתרכזים במאה השמונה עשרה ואילך, כולל התקופה העות'מאנית המאוחרת, מלחמת העולם השנייה, תקופת המנדט הבריטי, ויחסי ישראל והתפוצות בימינו.

ללמוד תואר ראשון בהיסטוריה של עם ישראל - מסלולי הלימוד

במהלך לימודי היסטוריה של עם ישראל לתואר ראשון, בדומה ללימודי תואר ראשון במדעי הרוח במסלולים נוספים, ניתן לבחור בין מסלול דו חוגי או חד חוגי. לימודי היסטוריה של עם ישראל במסלול חד חוגי פירושו לימוד רוב השעות בתחום זה, ואילו שאר השעות הנחוצות לשם השלמת הזכאות לתואר ראשון בתחום לימודים אחר. לעומת זאת, לימודי תואר ראשון בהיסטוריה של עם ישראל במסגרת מסלול דו חוגי מאפשרת לשלב עם הלימדוים עם חוג נוסף, על מנת להעשיר את מכלול הידע של הסטודנט. רבים בוחרים לשלב את לימודי תואר ראשון בהיסטוריה של עם ישראל עם לימודי גיאוגרפיה, לימודי סוציולוגיה או לימודי משפטים, על מנת לאפשר תחומי עיסוק רבים יותר.

לימודי היסטוריה של עם ישראל לתואר ראשון - משך הלימודים והתעודה

לימודי היסטוריה של עם ישראל אורכים שלוש שנים, ומזכים בתעודת תואר ראשון B.A בהיסטוריה של עם ישראל. אפשרות פופולארית בקרב הסטודנטים היא שילוב הלימודים עם לימודי תעודת הוראה, דבר המאריך את לימודי התואר הראשון בעוד שנה, אך מאפשר לעבוד בהוראה עם סיום התואר.

ללמוד היסטוריה של עם ישראל לתואר ראשון - תנאי הקבלה

תנאי הקבלה לחוג בהיסטוריה של עם ישראל, כמו כל מדעי הרוח, אינם גבוהים, אך הדבר מצביע על ביקוש נמוך ולא משקף את רמת הלימודים.

לימודי BA בהיסטוריה של עם ישראל - איך לבחור מוסד לימודים?

כיום ישנם מוסדות אקדמיים רבים המציעים לימודי היסטוריה של עם ישראל לתואר ראשון, אך כל מוסד מציע תוכנית לימודים שונה מעט. בעת חיפוש לימודים מומלץ לבדוק את רמת צוות ההוראה, איכות מוסד הלימודים, וגובה שכר הלימוד והמלגות המוצעות לסטודנטים. תנאי קבלה ללימודי תואר ראשון בהיסטוריה של עם ישראל אינם גבוהים, אך הדבר נובע מביקוש נמוך ואינו מעיד על מידת הקושי בלימודים.

ללמוד BA בהיסטוריה של עם ישראל - נושאי הלימוד

לימודי היסטוריה של עם ישראל לתואר ראשון עשירים ומרתקים, ומקיפים קשת רחבה של נושאים. במהלך לימודי היסטוריה של עם ישראל כל סטודנט בוחר תקופת זמן בה הוא מעוניין להתמקד, ונוסף על כך נחשף לנושאים מגוונים, דוגמת תרבות חזותית בעולם יהודי, סוגיות במלחמת העצמאות, חסידות פולין במאה התשע עשרה, הרמב"ן כפרשן המקרא, יהודה החשמונאי בעולם ההלינסטי, יחסים בינלאומיים באלף השני לפנה"ס, וההיסטוריה במדי.

BA בלימודי היסטוריה של עם ישראל - מה עושים בסיום הלימודים?

חשוב לציין כי בדומה למדעי הרוח בתחומים אחרים, גם לימודי היסטוריה של עם ישראל לתואר ראשון אינם מקנים מקצוע מעשי, ולכן מומלץ לשלב את הלימודים עם לימודי מקצוע כמו לימודי כלכלה, לימודי משפטים או מסלול לימודי הסבת אקדמאים להוראה, לאפשרויות תעסוקה רחבות יותר. אפשרות נוספת היא להמשיך ללימודי תואר שני בהיסטוריה כללית, לימודי ארץ ישראל או מדעי היהדות לתואר שני, ולהישאר באקדמיה בתור מרצים וחוקרים.

אוניברסיטאות המציעות לימודי תואר ראשון בהיסטוריה של עם ישראל

אוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע
האוניברסיטה העברית בירושלים
אוניברסיטת חיפה
אוניברסיטת תל אביב
אוניברסיטת בר אילן

שירות אישי חינם
לימודי היסטוריה של עם ישראל
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?