מוסדות לימודים
מכללת רידמן
מכללת רידמן
המכללה לרפואה משלימה ואינטגרטיבית
מיקום בארץ: רמת אביב- תל אביב, ירושלים, חיפה, כנרת , באר שבע, ספיר, משגב, אילת
המכללה האקדמית ספיר בשיתוף מכללת רידמן
המכללה האקדמית ספיר בשיתוף מכללת רידמן
לימודי רפואה משלימה
מיקום בארץ: דרום
מדיסין
מדיסין
מכללה לרפואה משלימה - המכללה למנהל
מיקום בארץ: בית ברל, חיפה
המכללה האקדמית גליל מערבי
המכללה האקדמית גליל מערבי
המרכז לרפואה משלימה
מיקום בארץ: עכו
מכללת גודלמן
מכללת גודלמן
מכללת גודלמן - המכללה הבינלאומית לרפואה משלימה - לימודי רפלקסולוגיה
מיקום בארץ: אשדוד
מירב
מירב
ביה"ס לרפואה משלימה של האוניברסיטה הפתוחה
מיקום בארץ: תל אביב, באר שבע, ירושלים, חיפה
מדיקה
מדיקה
המכללה לרפואה משלימה
מיקום בארץ: כפר סבא
המרכז הרב תחומי ללימודי הקוסמטיקה
המרכז הרב תחומי ללימודי הקוסמטיקה
מבחר לימודי קוסמטיקה
מיקום בארץ: רמת גן
מכללת סמינר הקיבוצים
מכללת סמינר הקיבוצים
סימן שאתה מצוין
מיקום בארץ: תל אביב
תילתן המכללה לרפואה משלימה
תילתן המכללה לרפואה משלימה
רפלקסולוגיה הוליסטית
מיקום בארץ: תל אביב, חיפה

לימודי רפלקסולוגיה

תעודת העשרה ברפלקסולוגיה

רפלקסולוגיה הינה שיטת טיפול מעולם הרפואה המשלימה, אשר באמצעות לחיצות ונגיעות בכף הרגל מסייעת לפתרון של בעיות רפואיות מגוונות. לימודי רפלקסולוגיה מקנים כלי טיפולי רב עוצמה, מעשירים את הידע של כל אדם ומטפל, ומאפשרים להשתלב במגוון רחב של מקומות תעסוקה יוקרתיים.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס רפלקסולוגיה - מהי הרפלקסולוגיה?

רפלקסולוגיה משתייכת לתחום הרפואה האלטרנטיבית. ופותחה במקור במצרים העתיקה. למערב לימודי רפלקסולוגיה הגיעו דווקא מהודו, ובמאה האחרונה רבים מתעניינים בתחום כחלק ממגמה כללית של לימודי רפואה משלימה. לפי שיטת הרפלקסולוגיה, לכל איבר בגוף יש נקודה מקבילה בכפות הרגליים, ועל ידי עיסוי או לחיצה של נקודה ספציפית ניתן להשפיע על האיברים המקבילים בגוף. לימודי רפלקסולוגיה מעניקים היכרות נרחבת עם נקודות אלו, לשם קביעת הלחץ הרצוי שיש להפעיל באמצעות האצבעות לשם העברת שדרים מכפות הרגליים ודרך מערכת העצבים ההיקפית והמרכזית אל המוח. שידור זה מועבר לאיברים הפנימיים בכדי להגביר את זרימת החמצן, אשר נשלח למערכת המוטורית ולאיבר הספציפי בו מתמקד הטיפול.

לימודי רפלקסולוגיה מעניקים כלים מקצועיים רבי עוצמה לשם טיפול במגוון רחב של בעיות גופניות ונפשיות, דוגמת כאבי גב, כאבי ברכיים, כאבי פרקים וכאבי גפיים, וגם בעיות מנטאליות או מתח ודיכאון. לימודי רפלקסולוגיה מקנים למטפל את הכלים הנחוצים על מנת לאבחן בצורה נכונה את מהות הבעיה ולהתאים טיפול פרטני, וכל זאת במקצועיות ומיומנות, תוך שמירה על תקשורת בין אישית וסבלנות. משום כך, על מטפל ברפואה משלימה להיות בעל מודעות בין אישית מפותחת במיוחד, לצד כישורים מקצועיים נרחבים.

לימודי רפלקסולוגיה - איך בוחרים מוסד לימודים?

כיום ישנו מגוון רחב של מכללות רפואה משלימה המציעות לימודי רפלקסולוגיה, אך מכיוון שהתחום אינו מפוקח על ידי משרד הבריאות מומלץ לבדוק בקפידה את איכות סגל המרצים, ובכלל זה ניסיונם המעשי בטיפול והוראה. גורמים חשובים נוספים שמומלץ לבדוק הם תוכנית הלימודים ומידת עדכנותה, מידת התרגול המעשי ומספר התלמידים בכיתה, טיב ויוקרת התעודה המתקבלת לאחר סיום לימודי רפלקסולוגיה, וכמובן גובה שכר הלימוד ומידת הסיוע שהמכללה מציעה בהשתלבות בשוק העבודה.כיום ישנם מכונים רבים המציעים לימודי רפלקסולוגיה גם במסלול של לימודי ערב, המאפשר לשלב עבודה סדירה יחד עם הרחבת האופקים.

ללמוד רפלקסולוגיה - נושאי הלימודים בקורס

תוכנית לימודי רפלקסולוגיה עשירה ומגוונת, וכוללת מגוון רחב של תחומי ידע, כגון עקרונות הרפואה המשלימה, מיפוי כף הרגל, הקשר בין הגוף לנפש, טכניקות עיסוי, פתולוגיה, אנטומיה, פרמקולוגיה, פיזיולוגיה, נקודות דריכה והשפעתן, השפעות הרפלקסולוגיה, טיפול בילדים ובבני נוער, מבנה כף הרגל, מיקומים פרופורציונאליים ואזורי השתקפות, הילינג דרך כפות הרגלים, נקודות הרפלקס, המערכת האנרגטית בגוף האדם, אבחון בשיטת חמשת האלמנטים, מערכות הגוף, טיפול במחלות נפוצות ועוד. עם זאת, תוכנית הלימודים משתנה בין מוסדות הלימוד השונים.

קורס הכשרת רפלקסולוגים - אפשרויות התעסוקה

עם סיום הלימודים ועמידה בכל המבחנים, הבוגרים זכאים לתעודת גמר ברפלקסולוגיה מטעם מוסד הלימודים, בהתאם למסלול ההתמחות. ישנו ביקוש רב לבוגרי לימודי רפלקסולוגיה איכותיים ומיומנים, וניתן להשתלב במכוני טיפול, מרפאות פרטיות, קופות חולים, או עבודה כעצמאי. רבים בוחרים בלימודי רפלקסולוגיה לשם ידע אישי והתפתחות עצמית, אולם יש לזכור כי נושא טיפול בסיוע רפלקסולוגיה, ועולם הרפואה המשלימה בכללותו, הינו מורכב, ולמי שרוצה להתקדם בתחום מומלץ להמשיך ללימודי קורסים נוספים, דוגמת איורוודה, רפואה סינית, צמחי מרפא, ארומתרפיה, עיסוי ועוד. 

שירות אישי חינם
לימודי רפלקסולוגיה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?