לימודי תואר שני - כל המסלולים לתואר שני

תואר שני מהווה כיום תנאי קבלה במקומות עבודה רבים, ולימודי תואר ראשון בלבד אינם מספיקים על מנת להשתלב במשרות מפתח שונות. לימודי תואר שני מקנים ידע מקיף ועדכני, ופותחים הזדמנויות תעסוקה מגוונות.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי תואר שני - כל מה שחשוב לדעת
תואר שני מאפשר לרכוש ידע נרחב בתחום ההתמחות, ולהעמיק בתחומי עניין במידה אשר איננה אפשרית במהלך לימודי תואר ראשון בלבד. ניתן לבחור בין לימודי תואר שני כהמשך ישיר ללימודי תואר ראשון, או במסלול שונה מאשר לימודי התואר הראשון. עם זאת, במידה ובוחרים בתחום לימודים שונה יש לערוך לימודי השלמה, בהתאם כמובן לתחום של לימודי התואר הראשון. חשוב לזכור גם כי לימודי תואר שני מוצעים במסלול מחקרי עם עם תזה, המאפשר להמשיך ללימודי תואר שלישי ודוקטורט, או מסלול לא מחקרי הכולל בחינה במקום עבודת מחקר ואינו מאפשר להמשיך ללימודי תארים מתקדמים.

לימודי תואר שני היו מוצעים בעבר במספר מצומצם של מוסדות אקדמיים, אולם בעקבות התרחבות הידע ישנן כיום מכללות רבות המציעות מסלולים שונים ומגוונים. ההיצע הרחב של לימודי תואר שני הוביל לכך שכיום תנאי קבלה למקומות תעסוקה רבים כוללים תואר שני, בעוד שבעבר מועמדים לעבודה נדרשו להציג תעודת תואר ראשון בלבד. המגוון הרחב של לימודי תואר שני מאפשר לכל אדם לבחור מסלול לימודים בהתאם להעדפותיו והזמן הפנוי העומד לרשותו. חשוב לציין כי ישנם מסלולים רבים המוצעים גם במסגרת לימודי ערב, המאפשרים לאנשים עובדים להתקדם מבחינה מקצועית. עם זאת, יש לוודא את שעות הלימוד המדוייקות טרם ההרשמה.

לימודי תואר שני - משך הלימודים
משכם של לימודי תואר שני במקצועות השונים נע בין שנתיים לשלוש, בדרך כלל. במידה ולימודי התואר הראשון היו בתחום שונה מהתחום המבוקש, יש צורך בלימודי השלמה. תנאי קבלה נוסף ללימודי מקצועות דוגמת עבודה סוציאלית וניהול משאבי אנוש לתואר שני הינו ניסיון מעשי בתחום הלימודים. משתנה נוסף המשפיע על אורכם של לימודי תואר שני הינו השכלה קודמת, כאשר בתחומים מסוימים כמו חינוך, הנדסה ומדעי החיים קורסים מקצועיים אשר נלמדו בעבר מקנים פטור מחלק מהקורסים הנחוצים במהלך לימודי תואר שני. משום כך, מומלץ לוודא את תוכנית הלימודים המדויקת טרם ההרשמה למוסד הלימודים.

לימודי תואר שני - מסלולים מבוקשים במיוחד
לימודי תואר שני במנהל עסקים נחשבים למבוקשים ביותר, מאחר והם מקנים כלים אקדמיים תיאורטיים יחד עם מיומנויות עסקיות מתקדמות. עקב הביקוש הגבוה ללימודי מנהל עסקים לתואר שני MBA, ישנם תנאי קבלה גבוהים במיוחד ובהם גם בחינת ג'ימט, אשר מהווה מעין מקבילה לבחינת הפסיכומטרי. תחום לימודים מבוקש נוסף הינו תואר שני במשפטים, עקב ההשכלה הרחבה ותחומי הידע הרבים הנכללים בו. תואר שני בפסיכולוגיה מהווה תנאי הכרחי למעוניינים בעבודה בפסיכיאטריה קלינית, ועל כן מציבים תנאי קבלה גבוהים במיוחד, ובהם בחינת מתא"ם.

 

שירות אישי חינם
לימודי תואר שני - כל המסלולים לתואר שני
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?