מוסדות לימודים

לימודי עיסוי תאילנדי

תעודת העשרה בעיסוי תאילנדי

עיסוי תאילנדי הינה שיטת ריפוי עתיקת יומין, המתבצעת על ידי לחיצות איטיות באזורים שונים בגוף. ניתן לשלב לימודי עיסוי תאילנדי עם לימודי עיסוי אחרים, ובכך להעשיר את הידע האישי ולהרחיב את אפשרויות התעסוקה.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס עיסוי תאילנדי - מידע כללי

על אף שמו יש הטוענים כי מקורו של העיסוי התאילנדי הוא בהודו, אך יש הסכמה כללית כי עיסוי תאילנדי הינה שיטת יעילה ובטוחה לשם טיפול במגוון בעיות רפואיות. בעת עיסוי תאילנדי המטופל שוכב על מזרון כשהוא לבוש כולו, בעוד המטפל משלב בין מתיחות ולחיצות באזורים שונים בגוף וברצף תנועות קבוע, על מנת לגרום לאיזון והרמוניה בגוף. עיסוי תאילנדי מסייע לשמירה על גמישות, לחיזוק איברי הגוף, לשחרור מתחים וכאבים, וכן לטיפול בכאבי ראש, כאבי גב, הרפיית מתחים ולחצים, ונדודי שינה. כמובן שעיסוי תאילנדי, בדומה לכל עיסוי, הוא מהנה ומומלץ לכל אדם בריא, ולו לשם הפינוק.

כיום ישנו מגוון רחב של מכללות המציעות לימודי עיסוי תאילנדי, אך מכיוון שהתחום אינו מפוקח על ידי משרד הבריאות מומלץ לבחון היטב את הכשרתם המקצועית של סגל המרצים, איכות ההוראה, מצב חדרי הלימוד והציוד, ומידת ההתנסות המעשית במהלך הלימודים. פרמטרים חשובים נוספים הם מיקום גיאוגרפי ונגישות, גובה שכר הלימוד, ובמידה ומעוניינים בלימודי עיסוי תאילנדי לצורכי פרנסה, מידת הסיוע שמגישה המכללה בהשתלבות בשוק העבודה לאחר סיום הלימודים.

לימודי עיסוי תאילנדי - מגוון רמות ומסלולי לימוד

לימודי עיסוי תאילנדי מוצעים במגוון רמות, מרמת מתחילים ובה הקורס אורך פגישות ספורות, ועד לימודי עיסוי תאילנדי למתקדמים המזכים בתעודת מעסה מוסמך, ואלה אורכים שנתיים עד שלוש, בהתאם לתוכנית הלימודים. 

ללמוד עיסוי תאילנדי - הנושאים הנלמדים

תוכנית לימודי עיסוי תאילנדי עשירה ומגוונת, וכוללת נושאים מתחומי ידע רבים. יש שוני בין לימודי רמת מתחילים ורמת מתקדמים, מן הסתם, אך בדרך כלל לימודי עיסוי תאילנדי כוללים קורסים בנושא טכניקות עיסוי טיפוליות, מסורת ומנהגים מן המזרח הרחוק, עיסוי המטופל בשכיבה על הבטן, הקשר בין גוף ונפש, אנטומיה ופתולוגיה של התנועה, מיקומם של נקודות לחיצה ומסלולי אנרגיה על פי הרפואה הסינית, לימוד רצף טיפול שאורכו שעה וחצי, נשימה מלאה ויעילה ככלי עבודה, השפעת התנועות השונות על הפתולוגיות הרלוונטיות, ועוד.

קורס הכשרת מטפלים בעיסוי תאילנדי - מה עושים בסיום הלימודים?

עם סיום לימודי עיסוי תאילנדי הבוגרים זכאים לתעודת גמר מטעם המכללה בה למדו, בהתאם למסלול ההתמחות. ישנו ביקוש רב לבוגרי לימודי עיסוי תאילנדי איכותיים ומיומנים, וניתן להשתלב במכוני טיפול, מרפאות פרטיות, קופות חולים, מכוני כושר ובריאות, נבחרות ספורט, או עבודה כעצמאי. רבים בוחרים בלימודי עיסוי תאילנדי לשם ידע אישי והתפתחות עצמית, אולם יש לזכור כי נושא טיפול בסיוע עיסוי תאילנדי הינו מורכב, ולמי שרוצה להתקדם בתחום מומלץ להמשיך ללימודי קורסים נוספים בנושא דוגמת לימודי עיסוי שוודי, לימודי עיסוי רקמות עמוק, לימודי עיסוי באבנים חמות או לימודי עיסוי רפואי.

שירות אישי חינם
לימודי עיסוי תאילנדי
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?