מוסדות לימודים
תילתן
תילתן
המכללה לעיצוב ותקשורת חזותית
מיקום בארץ: חיפה קמפוס הנמל - ליד תחנת הרכבת
המכללה האקדמאית ספיר
המכללה האקדמאית ספיר
לימודי תואר ראשון בתקשורת עם התמחות בדיגיטאלי
מיקום בארץ: שדרות
מכללת אמונה
מכללת אמונה
המכללה האקדמית להכשרת עובדות הוראה בתחומי האומנויות
מיקום בארץ: ירושלים
המכללה האקדמית גליל מערבי
המכללה האקדמית גליל מערבי
סימן - המרכז ללימודי עיצוב ואמנות
מיקום בארץ: עכו
המכללה האקדמית תל חי
המכללה האקדמית תל חי
אל תתפשר על התואר שלך!
מיקום בארץ: תל חי
בית הספר לאמנויות של סמינר הקיבוצים
בית הספר לאמנויות של סמינר הקיבוצים
סמינר הקיבוצים מכללה לחינוך ולאמנויות
מיקום בארץ: תל אביב
מכון אבני
מכון אבני
לימודי אמנות ועיצוב
מיקום בארץ: תל אביב

לימודי עיצוב גרפי

תואר ראשון בעיצוב גרפי

עיצוב גרפי מהווה שילוב מרתק בין תחום אומנות מסורתית וטכנולוגיה מתקדמת. לימודי תקשורת חזותית לתואר ראשון מקנים היכרות מעמיקה עם תחום מבוקש ודינאמי, ומאפשרים להשתלב במגוון מקומות תעסוקה.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי תואר ראשון בעיצוב גרפי ותקשורת חזותית - מידע כללי

עיצוב גרפי הינו תחום מתפתח במהירות, ומדי שנה נפתחים מסלולים נוספים של לימודי תואר ראשון בעיצוב גרפי. דבר זה נובע מהעובדה שכיום עיצוב גרפי נעשה באמצעות תוכנות מחשב מתקדמות, ועל כן אין צורך בכישרון ציור על מנת להשתלב בתחום. משום כך, בעלי דמיון ויצירתיות אשר בעבר היו מנועים מעיסוק בתחום תקשורת גרפית, מוצאים דרכים אחרות להביע את יצירותיהם ומשתלבים אף הם בתחום תוסס ומבוקש. עם זאת, יש צורך ביצירתיות, ואנשים ללא מעוף ויכולת הבעה ייתקלו בקשיים בעת הלימודים.

לימודי עיצוב גרפי לתואר ראשון מקנים ידע רב תחומי, המאפשר לעצב מודעות פרסומת באינטרנט, כריכות ספרים, מוספים של עיתונים, אתרי אינטרנט, מגזינים פרסומיים, ועוד. בשל השימוש הרב שנעשה בפרסומות, הביקוש אל אנשי מקצוע איכותים ומיומנים עולה ללא הרף, ומשום כך בוגרי לימודי תואר ראשון בעיצוב גרפי משתלבים בקשת רחבה של מקומות תעסוקה.

עיצוב גרפי הוא תחום בתקשורת חזותית, המשמש שפה וויזואלית שבעזרתה ניתן להבין נושא מסוים. כל שלט רחוב, כל אריזת מוצר, כל עטיפה של בקבוק שתייה או אוכל, עברו עיצוב גרפי שיעזור לשווק את המוצר. לימודי תואר ראשון בעיצוב גרפי מקיפים סוגי מדיות שונים, מכרטיסי ביקור, דרך פלאירים בתיבות דואר, ועד פרסומות לקולנוע בתלת מימד. חשיבותו הרבה של עיצוב גרפי איכותי נובעת מכך שאופן הצגת המסרים מבחינה ויזואלית תופש מקום חשוב כיום בעידן של תחרות בלתי פוסקת על ליבו של הצרכן, ועל כן לימודי עיצוב גרפי לתואר ראשון כוללים בין השאר גם יסודות בשיווק ומכירות.

ללמוד תואר ראשון בתקשורת חזותית ועיצוב גרפי - מגוון מסלולי לימוד

ישנם מסלולים רבים של לימודי עיצוב גרפי, ובכלל זה תואר ראשון B.A בעיצוב גרפי עם / ללא תעודת גמר, תואר ראשון B.A במדעי החברה / במדעי הרוח עם תעודת גמר בעיצוב גרפי, תואר ראשון B.Tech בעיצוב גרפי, תואר ראשון B.Ed בעיצוב גרפי תקשורת חזותית עם תעודת הוראה, תואר ראשון B.Des בעיצוב גרפי, תואר ראשון B.Design בוגר בעיצוב גרפי, תואר ראשון בתקשורת חזותית, תקשורת חזותית (תואר בהנדסה), ועוד. רבים בוחרים לשלב את לימודי תואר ראשון בעיצוב גרפי עם חוגי לימוד נוספים, דוגמת תעודת הוראה, עיצוב פנים, עיצוב תעשייתי, תואר ראשון באמנות, תואר רב תחומי במדעי החברה, או לימודי מדעי הרוח לתואר ראשון רב תחומי.

מסלולים נוספים של לימודי תקשורת חזותית הינם לימודי הנדסאי במגוון התמחויות, דוגמת אנימציה והדמיה ממוחשבת, תקשורת חזותית, או תקשורת אינטראקטיבית. מי שמבקש להשתלב בתחום עיצוב גרפי בזמן הכשרה קצר יחסית יכול למצוא מגוון לימודי תעודה, השתלמויות או לימודי פנאי בתחום. עיצוב גרפי, עיצוב גרפי וגרפיקה ממוחשבת, תקשורת חזותית ואינטראקטיב, עיצוב גרפי ועיצוב אתרי אינטרנט, עיצוב גרפי לפרסום ואינטרנט, עיצוב גרפי והפקה לדפוס, עיצוב גרפי בסביבת מסך, יסודות בעיצוב גרפי ועיצוב גרפי והוצאה לאור הם רק חלק מהאפשרויות הפתוחות בפני מתעניינים בלימודי עיצוב גרפי.

לימודי עיצוב גרפי ותקשורת חזותית לתואר ראשון - שיקולים בבחירת מוסד הלימודים

מוסדות אקדמיים רבים מציעים לימודי תואר ראשון בעיצוב גרפי, ומומלץ לשקול מספר גורמים בעת ההחלטה חיפוש לימודים. תנאי קבלה הינם נושא מהותי, ודרישות הקבלה ללימודי עיצוב גרפי בדרך כלל הן תעודת בגרות, פסיכומטרי, ראיון אישי, וכן תיק עבודות. חשוב לציין כי מכינות לעיצוב רבות מציעות קורסים ייעודיים של הכנת תיק עבודות, המאפשרות לשפר את הסיכוי להתקבל בצורה משמעותית. שיקולים נוספים בהחלטה היכן ללמוד עיצוב גרפי לתואר ראשון הם איכות הסגל האקדמי ויוקרת התעודה המתקבלת, מיקום גיאוגרפי ונגישות, וכמובן גובה שכר הלימוד ומלגות המוצעות לסטודנטים. מכללות עיצוב רבות מציעות לימודי עיצוב גרפי לתואר ראשון גם במסלול לימודי ערב, המאפשר לשלב עבודה במשרה מלאה עם לימודים.

ללמוד עיצוב גרפי ותקשורת חזותית לתואר ראשון - תכנית הלימודים

לימודי עיצוב גרפי לתואר ראשון הינם מרתקים ומגוונים, וכוללים קשת רחבה של נושאים. לימודי תולדות העיצוב, תולדות האמנת, חשיבה חזותית, שיווק ופרסום, טכנולוגיות הפקה, תקשורת המונים, טכנולוגיה, הנדסת אנוש, פסיכולוגיה, סוציולוגיה, ואסתטיקה. בין התכנים המעשיים ניתן למנות שיעורים בקומפוזיציה, רישום, ציור, טכניקות יישום, טיפוגרפיה, צילום, איור, ועיצוב בדו ותלת מימד, עיצוב לסביבת מסך, צילום דיגיטאלי, סאונד, עיצוב תקשורת במחשב, מולטימדיה, אנימציה, ועוד מגוון נושאים הם רק חלק מלימודי תואר ראשון בעיצוב גרפי. חלק חשוב של לימודי עיצוב גרפי לתואר ראשון כולל התנסות מעשית, באמצעות סטודיו, סדנאות אמן, תרגולים פרקטיים, ועוד.

בשנים האחרונות עיצוב גרפי נעשה כמעט כולו במחשב, וניתן דגש רב במהלך לימודי תואר ראשון בעיצוב גרפי על היכרות מעמיקה עם תוכנות המחשב החדשות ביותר. פוטושופ, CORELDRAW, פריהנד, PAINT SHOP PRO, אילוסטרייטור ואוטוקאד הן רק חלק מתוכנות המחשב שקיימות היום כדי לסייע למעצבים גראפיים. לימודי המחשב כוללים גם עיצוב ממשקים, עיצוב אינראקטיבי, עיצוב אתרים, עיצוב פרסומות לאינטרנט, ועוד. על מנת להפיק את מלוא התועלת מהלימודים, מומלץ לוודא כי ישנו תרגול מעשי רב ככל האפשר במהלך לימודי עיצוב גראפי לתואר ראשון.

עיצוב גרפי ותקשורת חזותית - לימודי תואר ראשון - קריירה שנראיית מצויין

לאחר סיום לימודי עיצוב גרפי ניתן להשתלב בקשת רחבה של משרות, אך הדרך אל תפקידי מפתח בתחום העיצוב הגרפי איננה פשוטה. בדרך כלל מעצבים גראפיים בתחילת דרך המקצועית עובדים תחילה כביצועיסטים, ולאחר תקופת עבודה מקודמים לעיצוב. ישנו ביקוש רב לאנשי מקצוע איכותיים ומקצועיים, ולאחר סיום לימודי עיצוב גרפי לתואר ראשון ניתן להשתלב במשרדי פרסום, טלוויזיה, עיתונות, ואינטרנט. אפשרות נוספת היא פתיחת משרד פרטי, ועבודה כעצמאי.

שירות אישי חינם
לימודי עיצוב גרפי
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?