מוסדות לימודים

לימודי תואר שני בהיסטוריה

תואר שני בהיסטוריה

לימודי היסטוריה לתואר שני חוקרים ומתעדים את העבר, מתקופת המצאת הכתב המסמלת את ראשית הציוויליזציה האנושית. היסטוריונים חוקרים ומתעדים תופעות ותהליכים שאירעו במהלך ההיסטוריה, כדי להבין כיצד העבר משפיע על ההווה, ואילו לקחים ניתן להפיק לקראת העתיד.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי תואר שני MA בהיסטוריה - מידע כללי

ישנם שלושה מסלולים עיקריים ללימודי תואר שני בהיסטוריה: היסטוריה כללית, היסטוריה של המזרח התיכון בעת החדישה, והיסטוריה של עם ישראל. לימודי היסטוריה כללית מתחלקים אף הם, כאשר יש שתי אפשרויות ראשיות לחלוקה, לפי תקופות או לפי איזור גיאוגרפי. עם זאת, ישנם מוסדות לימודים העורכים חלוקות אחרות, ויש לבדוק את תוכנית לימודי תואר שני בהיסטוריה בכל מכללה בנפרד.

לימודי היסטוריה לתואר שני מאפשרים לסטודנטים להעמיק ולהתמחות על פי בחירתם, להכיר את המגמות המחקריות השונות, וכן לעסוק במחקר עצמאי. לימודי תואר שני בהיסטוריה תורמים גם לאלה שעוסקים בתחומים קרובים, דוגמת סוציולוגיה ואנתרופולוגיה, יהדותגיאוגרפיה ועוד. גם בוגרי תואר ראשון בתחומי לימוד שונים מהיסטוריה יכולים ללמוד לתואר שני בהיסטוריה, אך רק לאחר לימודי השלמה שונים, בהתאם לתחום ההתמחות הספציפי.

כיום ניתן ללמוד היסטוריה לתואר שני במגוון רחב של מוסדות אקדמיים ברחבי הארץ, אך יש לבדוק את רמת הסגל האקדמי ואיכות ההוראה, מיקום גיאוגרפי ונגישות, וכמובן גם את גובה שכר הלימוד והמלגות השונות המוצעות לסטודנטים. לימודי תואר שני בהיסטוריה, בדומה לשאר לימודי תואר שני, אורכים שנתיים ומזכים בתעודת M.A בוגר תואר שני בהיסטוריה. ניתן ללמוד מסלול מחקרי, הכולל עבודת תזה ומאפשר להמשיך ללימודי תואר שלישי בהיסטוריה, או מסלול לא מחקרי ללא עבודת תזה, אשר אינו מאפשר להמשיך ללימודי דוקטורט. אפשרות נוספת היא מסלול ישיר ללימודי תואר שלישי או דוקטורט.

ללמוד לתואר שני בהיסטוריה - להתמחות במה שמעניין

לימודי תואר שני בהיסטוריה מקנים ידע כללי על מכלול התקופות, כאשר כל סטודנט בוחר באיזה תקופה הוא רוצה להתמקד. לימודי העת העתיקה מקנים ידע רחב על התרבות והחברה של יוון ורומא. לעומת זאת, לימודי ימי הביניים סוקרים את הכלכלה, התחבורה וסדרי הממשל של תקופה זו. לימודי העת החדשה המוקדמת סוקרים את הצמיחה החברתית והתרבותית של ימי הרנסאנס, ואילו לימודי העת החדשה מתמקדים במאות התשע עשרה והעשרים רבות התהפוכות. שתי התמחויות נוספות הן גיאוגרפיות, לימודי ארצות הברית ולימודי אמריקה הלטינית.

לימודי היסטוריה לתואר שני MA - תכנית הלימודים

תוכנית לימודי היסטוריה לתואר שני הינה עשירה ומגוונת, וכוללת מספר רב של קורסים מרתקים, ובהם קורס בנושא דת בציוויליזציה היוונית העתיקה, היסטוגרפיה וזיכרון בימי הביניים המוקדמים, היבטים תרבותיים בהתפרקות הגוש המזרחי, תולדות הנצרות בימי הביניים, עולמה של האישה ברומא העתיקה, ארה"ב מהקמתה ועד מלחמת האזרחים, חזון החברה האידיאלית, עיר המדינה בעולם הים תיכוני, דפוס ותמורה בעולם הנוצרי, היהודי והמוסלמי, ועוד.

ללמוד היסטוריה לתואר שני - מה עושים בסיום הלימודים?

בוגרי הלימודים יכולים להשתלב בעבודה מחקרית או להמשיך ללימודי דוקטורט בתחום. כמו כן, סטודנטים רבים בוחרים בלימודי תעודת הוראה במקביל ללימודי תואר שני בהיסטוריה, דבר המאריך את הלימודים בשנה אך מקנה מקצוע מבוקש.

שירות אישי חינם
לימודי תואר שני בהיסטוריה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?