מוסדות לימודים
המכללה האקדמאית ספיר
המכללה האקדמאית ספיר
לימודי תרבות, יצירה והפקה
מיקום בארץ: שדרות
המכללה האקדמית בית ברל
המכללה האקדמית בית ברל
המגמה למדיניות ומנהיגות חברתית במגוון התמחויות
מיקום בארץ: כפר סבא

לימודי מנהל ומדיניות ציבורית

תואר ראשון במנהל ומדיניות ציבורית

מינהל ומדיניות ציבורית הינו תחום מרתק ודינאמי, העוסק במערכות השלטון והמדיניות בארץ ובעלם. לימודי תואר ראשון במנהל ומדיניות ציבורית מגוונים ורב תחומיים, ומקנים היכרות מעמיקה עם תחומים מרתקים דוגמת לימודי כלכלהלימודי יחסים בינלאומיים, ועוד. מנהל ומדיניות ציבורית עוסקים בביורוקרטיה ותרבות ניהולית, ובאתגרים של הפוליטיקה המורכבת בימינו. לימודי מינהל ומדיניות ציבורית לתואר ראשון חוקרים תופעות פוליטיות, הן מבחינת ביטוייהם המעשיים והן מבחינה תיאורטית. במהלך לימודי תואר ראשון למנהל ומדיניות ציבורית הסטודנטים מרחיבים את הידע בנוגע לסכסוכים במדיניות ציבורית והדרך לנהל אותם, וכיצד לגבש ולעצב את המדיניות הציבורית באמצעות משא ומתן. לימודי התואר הראשון נועדו להקנות מיומנויות בתחומי הניהול, ובפרט בתחום ניהול מדיניות ציבורית. לימודי מנהל ומדיניות ציבורית לתואר ראשון מעניינים את כל מי שרוצה להבין את החברה והפוליטיקה בישראל, או שואף לשפר את היכולות והארגוניות שלו. בנוסף, לימודי תואר ראשון במינהל ומדיניות ציבורית מתאימים לאנשים הרוצים להשתלב במגזר הציבורי, או כבר מהווים חלק ממנו.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי תואר ראשון BA במנהל ומדיניות ציבורית - מגוון מסלולי לימוד

כיום ישנו מגוון מסלולים רחב בתחום לימודי מנהל ומדיניות ציבורית, ובכלל זה לימודי תואר ראשון בחברה ומדינה, תואר ראשון במדע המדינה ותואר ביחסים בינלאומיים עם התמחות במנהל ומדיניות ציבורית, תואר ראשון מנהל ומדיניות ציבורית בחוג למדעי המדינה, תואר ראשון במנהל ומדיניות ציבורית בחוג למדעי החברה, לימודי ממשל בהתמחות מנהל ומדיניות ציבורית, ועוד. לימודי תואר ראשון אורכים שלוש שנים, או ארבע שנים במסלול לימודי ערב, ומזכים בתואר BA. אפשרויות נוספות הן לימודי תעודה, השתלמויות או קורסים, בנושאים כמו לימודי שלטון מקומי או מנהל בשלטון המקומי, וכן לימודי תואר שני M.A מינהל ומדיניות ציבורית בהתמחות מדעי המדינה - מנהל השלטון המקומי, מדע המדינה בהתמחות מנהל ומדיניות ציבורית, מדיניות ציבורית - יישוב סכסוכים וגישור, ועוד. לימודי מינהל ומדיניות ציבורית תואר ראשון קורצים גם למי ששייך למגזר הפרטי, כי הם מאפשרים הרחבה של הידע הארגוני, וסיוע בהתנהלות מול רשויות ציבוריות.

ללמוד תואר ראשון במנהל ומדיניות ציבורית - מידע כללי

הלימודים לתואר ראשון במנהל ומדיניות ציבורית מקנים את כל הכלים להשתלבות במוסדות ציבוריים וארגונים בעמדות מגוונות. מדיניות ציבורית מושפעת מהיבטים חברתיים, כלכליים ופוליטיים על כן לימודי מנהל מדיניות ציבורית מלמדים על הבניית מדיניות, תיאוריות ומחקרים בתחום. לימודי מנהל מדיניות ציבורית מכשירים סטודנטים לשדות מחקר והבנה טוב יותר של מבנה החברה והמדינה והיחסים ביניהם. הלימודים מרתקים ומעודדים חשיבה ביקורתית דבר המצופה והנחוץ אצל סטודנטים לתואר ראשון. פוליטיקה הינו מושג רחב והגדרתו נובעת מגורמים שונים. לימודי מנהל מדיניות ציבורית נותנים מענה לעיצוב מדיניות וגיבושה. 

לימודי מנהל ומדיניות ציבורית לתואר ראשון - תוכנית לימודים 

לימודי תואר ראשון במנהל ומדיניות ציבורית מתחילים, כמו במקצועות אחרים, בהקניית בסיס הידע הדרוש. לימודי יסודות החשבונאות, יסודות הכלכלה, ניהול משאבי אנוש, התנהגות ארגונית, מבוא לממשל ופוליטיקה, שימושי מחשב לניהול, מבוא למתמטיקה, משפט מנהלי, פסיכולוגיה חברתית, ופסיכולוגיה של קבלת החלטות הם רק חלק מהנושאים אליהם נחשפים הסטודנטים במהלך לימודי מנהל ומדיניות ציבורית לתואר ראשון.

ללמוד מנהל ומדיניות ציבורית לתואר ראשון - השתלבות בעבודה

לימודי מנהל ומדיניות ציבורית מאפשרים לבוגרים להשתלב במגוון מקומות תעסוקה. בוגרי התואר הראשון יכולים לבחור בין עבודה בגופי ממשלה שונים, בשלטון המקומי, בביטוח לאומי, בקופות החולים השונות, בעמותות או ארגונים ציבוריים, או חברות שונות בסקטור העסקי. לימודי תואר ראשון במינהל ומדיניות ציבורית מהווים את תחילת הדרך האקדמאית, וישנם מוסדות אקדמאיים המציעים תואר שני במנהל, מדיניות ציבורית וממשל. ניתן גם להתמחות בתחומי לימודי מדעי המדינה או לימודי כלכלה וניהול ותחומים רלוונטיים אחרים. 

שירות אישי חינם
לימודי מנהל ומדיניות ציבורית
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?