מוסדות לימודים

לימודי צלילה

תעודת העשרה בצלילה

צלילה היא עולם מרתק וחווית הצלילה באוקיינוס לצד צבים ולווייתנים, או צלילה עם דגים מיוחדים בין שוניות אלמוגים מרהיבות, היא אירוע בלתי נשכח. עם זאת, יש צורך בידע מקדים על מנת לצלול בצורה בטוחה ומהנה, ולימודי צלילה מקנים את היכולת והמיומנות על מנת להצטרך לחוויה.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס צלילה - מידע כללי

צלילה היא חוויה מדהימה, המאפשרת להכיר מקרוב את העולם הקסום הנמצא מתחת למים, ולחוות תחושת ריחוף משחררת ומסחררת. בנוסף להנאה האישית מהחוויה המיוחדת, ישנם אנשים המוצאים את פרנסתם בצלילה, דוגמת שולי פנינים, מוצאי אוניות טבועות וחוקרי אוצרות, מניחי צינורות תת ימיים לגז, קודחי נפט בלב הים, ועוד. לאורך ההיסטוריה בני אדם צללו במגוון טכניקות, וכיום ניתן להשתמש בבלוני חמצן לשם הארכת משך הצלילה והגעה לעומקים אשר לא היו אפשריים בעבר.

ספורט הצלילה אינו מסוכן יחסית לשאר ענפי הספורט האתגרי, אולם טמונות בחובו מספר סכנות כמו שיכרון מעמקים או בעיות שונות בציוד. ניתן להצטרף ללימודי צלילה החל מגיל 12, אולם בעלי בעיות רפואיות כמו אסטמה, קוצב לב או בעיות אוזניים אינם יכולים לעסוק בספורט זה, ועליהם להסתפק בשנירקול ללא צלילה עמוקה.

לימודי צלילה - רמות הלימודים

לימודי קורס צלילה מחולקים לצד התיאורטי ולצד המעשי, כאשר בכל רמת הסמכה יש העמקה בחומר הלימודים. רמת הידע של הצוללנים נמדדת לפי כוכבים, כאשר בדרך כלל מתחילים מלימודי שני כוכבים המאפשרים לצלול עד לעומק של 30 מטר בליווי בן זוג. רמות הסמכה נוספות הם לימודי צלילה שלושה כוכבים, לימודי צילום תת ימי, לימודי צולל בכיר, לימודי צולל סקוטר תת ימי, לימודי צלילה חופשית, לימודי צלילה הצלה ועזרה לצולל במצוקה, לימודי צלילה ניטרוקס, ועוד.

ללמוד צלילה - דברים שכדאי לבדוק לפני ההרשמה

כיום ניתן ללמוד צלילה במגוון רחב של מכללות ברחבי הארץ, אולם מומלץ לבדוק בקפידה את מידת ההכשרה המקצועית של צוות המדריכים, את הניסיון המעשי שלהם בתחום הצלילה וההדרכה, וכן את מצב הציוד וההקפדה על בטיחות ונהלים בעת הצלילה. גורמים נוספים שמומלץ להתחשב בהם הינם מיקום גיאוגרפי, אורך הקורס, וכמובן גובה שכר הלימוד. מכללות רבות מציעות חבילות הכוללות לימודי צלילה יחד עם לינה ואוכל, או לימודי צלילה ואפשרות לצלילות המשך מוזלות, אולם כדאי לבדוק האם עסקאות אלה אכן משתלמות.

ללמוד לצלול - נושאי הלימודים

כמובן שהעיקר בלימודי צלילה הוא התרגול המעשי, אולם יש צורך בלימודי תיאוריה בנושאים שונים על מנת לצלול בצורה בטוחה ומהנה. לימודי צלילה כוללים התמחות בניווט מתחת למים, שימוש במצפן תת ימי ועזרים טבעיים, כלים להתמצאות בסביבה ימית, זיהוי מצבי סיכון שונים ודרכי התמודדות, תכנון צלילה, יסודות הצלילה, היכרות עם עולם החי התת ימי, שימוש במחשב ושעון צלילה, אנטומיה, מערכת הנשימה, ועוד.

קורס הכשרת צוללנים - מה עושים בסיום הלימודים?

עם סיום לימודי קורס צלילה הבוגרים זכאים לתעודת גמר מטעם המכללה בה למדו, בהתאם לרמת ההתמחות. עבודה בתחום הצלילה הינה מגוונת, וניתן להשתלב בחברות קידוח ברחבי העולם, הדרכת צלילה בבתי ספר לצלילה, חיפוש אוצרות טבועים, ועוד. יש לזכור כי בישראל חובה על פי חוק לערוך צלילות רענון כל תקופה מסוימת, ומומלץ לעקוב אחרי פנקס הצלילות ולרשום בו בצורה מסודרת. רבים מבוגרי קורס הצלילה פונים לחפש את ריגושיהם בקורסים נוספים - קורס טיס, קורס צניחה או קורס שיט וספורט ימי. כן פונים חלק מהבוגרים ללימודי הכשרת מדריכי שחייה.  

שירות אישי חינם
לימודי צלילה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?