מוסדות לימודים

קורס מדריכי פילאטיס

לימודי הדרכת פילאטיס

הפילאטיס, שיטת האימון הגופני הזוכה להצלחה גדולה בישראל וברחבי העולם, פותחה על ידי ג'וזף פילאטיס לפני כ-70 שנה, במטרה לחזק את הגוף והנפש, לעצב את הגוף, לתרום ליציבות ולגמישות וככלל – לשפר את מצבו של הגוף ולתרום לבריאות הנפשית. אימון הפילאטיס, המזכיר במקצת גם את אימוני הטאי צ'י והיוגה, מתבסס על הנעה נכונה של הגוף – כלומר, כל תנועה צריכה להיות מדויקת וזורמת, מלווה בריכוז, מלווה בנשימה נכונה ולצאת ממרכז הגוף (אזור הצלעות והאגן). הפילאטיס שם דגש על הארכת השרירים, והוא מייחס חשיבות רבה גם לעבודה על השרירים הפנימיים, בניגוד לרבים מאימוני חדר הכושר, למשל. האימון בשיטת פילאטיס נושא בחובו שלל יתרונות – הוא מתאים לכל גיל – החל מילדים וכלה בבני גיל הזהב, הוא בטוח מאד וכמעט שאינו מלווה בפציעות, הוא תורם רבות לגמישות, לעיצוב הגוף, ליציבה, ולבריאות בכללותה, והוא אף יכול לסייע בשיקום והקלה של פציעות, כאבים ובעיות, ועל כן הוא נמצא שימוש גם בענף בפיזיותרפיה. יתרונות אלו, וההנאה המתלווה לאימון הפילאטיס, מסבירים מדוע כמעט כל מי שהתנסה בשיעור אחד – הופך למשתתף קבוע בשיעורי פילאטיס. אז בואו ליהנות מלימודים מרתקים בתחומי ההתעמלות והספורט – בואו ללמוד בקורס להכשרת מדריכי פילאטיס.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.
קורס מדריכי פילאטיס -  מידע כללי
הפילאטיס פה בשביל להישאר! בניגוד לסוגי אימון אחרים, אשר נתגלו כאופנה חולפת, ברור כי הפילאטיס, אשר כבר כעשור שומר על פופולאריות בישראל ובעולם המערבי, לא ייעלם במהרה. אז אם אתם גם נמנים על חובבי שיטת אימון יעילה ומעולה זו, ומעוניינים להפוך את התחביב למקצוע מכניס – לימודי הדרכת פילאטיס מיועדים עבורכם.

לימודי הדרכת פילאטיס -  למי מיועדים הלימודים?
לימודי הכשרת מדריכי הפילאטיס מיועדים, כמובן, לחובבי שיטת אימון ייחודית, מהנה ויעילה זו, המעוניינים להפוך ל"מומחים" בתחום. הלימודים מתאימים הן למעוניינים בהעשרה אישית בלבד, הן גם למי שמעוניינים להשתלב בעבודות הדרכה והוראה בתחום. אם אתם מתעניינים בלימודי פילאטיס, ייתכן כי תמצאו עניין רב גם בקורס מדריכי כושר גופני ובריאות, לימודי תואר ראשון בחינוך גופני, לימודי אירובי ועיצוב, לימודי שיטת פאולה, לימודי יוגה, לימודי פלדנקרייז וקורסים נוספים מתחומי ההתעמלות והספורט.

ללמוד להדריך פילאטיס -  מהם תנאי הקבלה ללימודים?
תנאי הקבלה ללימודי הדרכת פילאטיס משתנים בין מכללה למכללה ובין מוסד לימודים למשנהו, אולם כמעט בכל הקורסים בתחומים נדרשים המועמדים להיות בעלי ניסיון בתרגול פילאטיס (בדרך כלל נדרשים הבוגרים להשתתף בעשרה שיעורים לכל הפחות על מנת שיוכלו להתקבל ללימודים). כן נדרשים המועמדים, בחלק גדול ממוסדות הלימוד בתחום, לעבור ריאיון קבלה, הבודק את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. חלק קטן ממוסדות הלימוד מקבל אל שורותיו רק מועמדים  בעלי תעודת הסמכה בהדרכה באחד מענפי הספורט (כגון תעודת מדריך חדר כושר, לדוגמא). הלימודים בקורס הכשרת מדריכים לפילאטיס מכשירים מיועדים, בדרך כלל, למדריכים מוסמכים בפילאטיס בסיסי (פילאטיס מזרן), והקבלה לקורס פילאטיס מכשירים אף מותנית, לעיתים, במעבר ריאיון של וועדת קבלה ובמעבר של מבחנים ייעודיים שונים (טכניקות פילאטיס, יכולת העברת שיעורים והדרכות וכו').

קורס הכשרת מדריכי ומורי פילאטיס -  משך הלימודים ומתכונתם
משך הלימודים בקורס הכשרת מדריכי הפילאטיס משתנה אף הוא בין המכללות ומוסדות הלימוד השונים בתחום, אולם בדרך כלל נמשכים לימודי קורס הפילאטיס הבסיסי (פילאטיס מזרן) בין חודשיים לחמישה חודשים, ואילו הלימודים בקורס הפילאטיס מכשירים דורשים לימודים נוספים של כחודשיים – שלושה (לאחר קבלת הסמכת מדריך הפילאטיס מזרון). אם אתם מעוניינים להירשם ללימודים מרתקים אלו, אך חוששים כי לא תוכלו לעשות כן, עקב סדר יומכם המלא והעמוס, יש לנו חדשות משמחות עבורכם! חלק ממוסדות הלימוד בתחום מציעים לכם בחירה בין לימודים במסלול בוקר או לימודי ערב, כך שגם אנשים עובדים, סטודנטים עסוקים והורים מעוטי זמן פנוי, יכולים להשתלב בלימודים בזמנים הנוחים והמתאימים להם ביותר.

ללמוד הדרכת פילאטיס - מהם נושאי הלימוד בקורס?
הלימודים בקורס הדרכת הפילאטיס כוללים מגוון עשיר של נושאי לימוד עיוניים ותיאורטיים מרתקים, וכמובן כוללים הלימודים גם חלק גדול המוקדש לתרגול והתנסות מעשית. אמנם נושאי הלימוד המדויקים בקורס יכולים להשתנות מעט בין מוסד לימודים אחד למשנהו, אך בדרך כלל כוללים הלימודים אתה הנושאים והתכנים הבאים: תולדות הפילאטיס, אנטומיה, פיזיולוגיה, עזרה ראשונה, עקרונות שיטת הפילאטיס, פתולוגיות נפוצות בקרב מתאמני פילאטיס, ליקויי יציבה, כאבי גב, בניית מערכי שיעור, מתודיקות הדרכה, הוראות בטיחות, שימוש באביזרים, התמודדות עם פתולוגיות בעזרת פילאטיס, תרגילי פילאטיס לרמות שונות (מתחילים, בינוניים, מתקדמים), פילאטיס לאוכלוסיות מיוחדות (בני גיל הזהב, נשים בהיריון וכו'), ועוד שלל נושאי לימוד מרתקים, המלווים בתרגולים שוטפים, כך שהכשרת הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה, והם אוחזים במיטב הידע, הכלים והמיומנויות בתחום.

לימודי הכשרת מדריכי פילאטיס – תעודה
בוגרי הקורס, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת "מדריך פילאטיס מוסמך" או תעודת "מדריך פילאטיס מכשירים מוסמך" (בהתאם לקורס אותו הם למדו), מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

ללמוד להיות מדריך פילאטיס - מה עושים בסיום הלימודים?  
בוגרי הלימודים יוכלו לעבוד כמדריכי פילאטיס במכוני כושר, מתנ"סים, מרכזי בריאות וספא, ומכונים המתמחים בהעברת שיעורי פילאטיס. כן יכולים הבוגרים לצאת לדרך עצמאית ולהתחיל להעביר שיעורי פילאטיס במרכז פרטי משל עצמם. הבוגרים אף יכולים להמשיך ולהתפתח מקצועית ולהשתלב בלימודי תחומים קרובים – לימודי הדרכת כושר, לימודי פלדנקרייז, לימודי הדרכת אירובי ולימודי יוגה הם רק חלק מהקורסים הפופולאריים אליהם פונים בוגרי קורס הדרכת פילאטיס.

קורס פילאטיס - סיכום
לסיכום, אם גם אתם "מכורים" לתרגול פילאטיס, ומעוניינים להכיר לעומק תחום זה ואף לעסוק בו לפרנסתכם – ולעורר את האהבה לאימון גופני זה בקרב קהלים חדשים, לתרום לבריאותם ולכושרם הגופני – הלימודים בקורס להכשרת מדריכי פילאטיס ופילאטיס מכשירים מיועדים עבורכם. קורסים קצרים אלו, הנמשכים חודשים ספורים בלבד, יקנו לכם את מיטב הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים למדריך האיכותי, כך שתוכלו להשתלב במהירות (יחסית) בעבודת ההדרכה. אז בואו ליהנות מלימודים מחזקים ומהנים – בואו ללמוד הדרכת פילאטיס.
שירות אישי חינם
קורס מדריכי פילאטיס
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?