מוסדות לימודים

קורס מדריכי ומאמני כדורגל

לימודי הכשרת מדריכים ומאמני כדורגל

הכדורגל הוא המשחק הספורטיבי האהוד ביותר בישראל (כמו גם בעוד מקומות רבים ברחבי העולם), ורבים נהנים מצפייה או השתתפות פעילה במשחק מרתק זה. גרסאות ראשוניות של משחק הכדורגל שוחקו בסין וברומא כבר לפני קרוב ל-2000 שנה, אך חוקי המשחק, כפי שאנו מכירים אותם כיום, התגבשו החל ממחציתה השנייה של המאה ה-19. בישראל הפך משחק הכדורגל לפופולארי מיד עם הקמת המדינה, אך על אף הפופולאריות הגואה של המשחק לא הצליחו הנבחרות הלאומיות להגיע להישגים מרשימים במיוחד. אם גם אתם נמנים על אוהדי הכדורגל השרופים – אתם יכולים להפוך את האהבה הגדולה לעבודה מרתקת, בה תעזרו לגדל ולטפח את הדור הבא (והנוכחי) של שחקני הכדורגל הישראליים: קורס מדריכי הכדורגל, כמו גם קורס מאמני הכדורגל, יקנה לכם את כל הידע, המיומנויות והכלים הדרושים למדריך והמאמן המוצלח, ויזכה אתכם בתעודת המסכה מבוקשת. קורסים אלו כוללים שלל נושאי לימוד מרתקים – מתחומי הפסיכולוגיה, הספורט, הנחיית הקבוצות ועוד. בואו לקרוא מידע נוסף אודות הלימודים בקורסים להכשרת מאמני ומדריכי כדורגל.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.
קורס מדריכי ומאמני כדורגל -  מה ההבדל בין מדריך למאמן?
מדריך הכדורגל היא דרגת ההסמכה הראשונה בתחום, ואילו המאמן הוא איש מקצוע בעל הכשרה מעמיקה ומקיפה יותר. למעשה – על מנת להיות מאמן כדורגל או להירשם לקורס האימון, עליכם, ראשית כל, להשלים את קורס המדריכים ולצבור ניסיון מעשי בתחום. בעוד המדריך יכול לעבוד רק עם ילדים ונוער (עד גיל 16 או 18), המאמן יכול לאמן את בני כל הגילאים ואת כל רמות השחקנים. אז אם אתם מחפשים לפתח קריירה מרתקת בעולם הכדורגל – תוכלו להתחיל בלימודי הכשרת המדריכים, ולאחר שתצברו מעט ניסיון – תוכלו להתקדם לקורס המאמנים, וליהנות מהכשרה איכותית והסמכה יוקרתית.

לימודי הכשרת מדריכי ומאמני כדורגל -  למי מיועדים הלימודים?
הלימודים בקורסים להכשרת מדריכי ומאמני כדורגל מיועדים, כמובן, למי שמעוניינים להפוך את המשחק האהוב למקצוע מרתק, מאתגר ומכניס, כמו גם לבעלי גישה לתחומי הספורט וההדרכה. אם אתם מתעניינים בלימודי אימון והדרכת כדורגל, אולי תגלו גם עניים בלימודי תואר ראשון בחינוך גופני, לימודי הכשרת מדריכי חדר כושר ולימודי קורסים אחרים מתחומי הספורט וההתעמלות.

ללמוד להיות מדריך כדורגל -  מהם תנאי הקבלה ללימודים?
תנאי הקבלה לקורס מדריכי הכדורגל משתנים בין המכללות ומוסדות הלימוד השונים, אולם, בדרך כלל, נדרשים המועמדים להיות בני 16 ומעלה, בעלי אישור על בריאות תקינה וכשירות לעסוק בפעילות גופנית, ומעבר של מבחני מיון (עיוניים ומעשיים בכדורגל) וריאיון קבלה. מאמן הכדורגל הוא בעל הכשרה גבוהה יותר מהמדריך ותנאי הקבלה לקורס ההכשרה כוללים, בדרך כלל, השלמה של 12 שנות לימוד, סיום של קורס מדריכי כדורגל וניסיון בהדרכה, אישור רפואי וכשירות לעסוק בתחום, ומעבר של המבחנים העיוניים והמעשיים ושל ראיון הקבלה, הבודק את מידת התאמת המועמד ללימודים ולעיסוק בתחום.

קורס מאמני ומדריכי כדורגל -  משך הלימודים ומתכונתם
משך הלימודים בקורסים להכשרת מאמני ומדריכי כדורגל משתנה אף הוא בין המכללות ומוסדות הלימוד השונים. הקורסים להכשרת מדריכים כוללים, בדרך כלל, בין 200 ל-250 שעות לימוד אקדמיות, והם נמשכים בין חמישה לשמונה חודשים, ואילו הקורסים להכשרת מאמנים כוללים, בדרך כלל, בין 400 ל-600 שעות לימוד אקדמיות, והם נמשכים כשנה. מרבית הקורסים בתחום כוללים כמפגש שבועי אחד, אולם חלקם כוללים גם כשניים-שלושה מפגשים שבועיים. אם אתם מעוניינים להשתלב בלימודים אלו וליהנות מההכשרה האיכותית, אך חוששים כי סדר יומכם העמוס יקשה עליכם לעשות כן – יש לנו חדשות טובות עבורכם! חלק ממוסדות הלימוד בתחום מציעים לכם בחירה בין לימודי בוקר, לימודי ערב ולימודים בימי שישי בבוקר, כך שגם אנשים עובדים או סטודנטים עמוסים יכולים להשתלב בלימודים, בזמנים הנוחים להם ביותר.

ללמוד להיות מאמן כדורגל -  מהם נושאי הלימוד בקורס?
הקורסים להכשרת מדריכי ומאמני כדורגל משלבים בין לימודים עיוניים ותיאורטיים מקיפים לבין התנסות מעשית רבה באימון, הדרכה ובמשחק הכדורגל. נושאי הלימוד המדויקים אמנם משתנים מעט בין מוסד לימודים אחד למשנהו, אך בדרך כלל כוללים הקורסים להכשרת מדריכי כדורגל את התכנים והנושאים הבאים: אנטומיה, פיזיולוגיה, תורת האימון, ניתוח משחק כדורגל, עקרונות המשחק וחוקיו, אימון ילדים ונערים, עזרה ראשונה ועוד. נושאי הלימוד בקורס הכשרת המאמנים משתנים אף הם בין מכללה למכללה ובין מוסד לימודים למשנהו, אך לרב הם כוללים את הנושאים והתכנים הבאים: אנטומיה, פיזיולוגיה, תורת האימון, תזונת ספורטאים, תורת התנועה, אימון אישי, הכנה מנטלית, פיתוח כוח, פציעות ספורט, פסיכולוגיית ספורט, אסטרטגיה וטקטיקה בכדורגל, ועוד שלל נושאים מרתקים, המלווים בתרגולים מעשיים שוטפים, כך שהכשרת הבוגרים – הן בקורס המדריכים והן בקורס המאמנים היא לעילא ועילא.

לימודי אימון והדרכת כדורגל – תעודה
בוגרי קורס מדריכי הכדורגל, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת "מדריך כדורגל" מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם ובהתאם לחוק הספורט. תעודה זו מאפשרת להשתלב בעבודת הדרכה עם ילדים ונוער עד גיל 16 (חלק מהתעודות מאפשרות להדריך גם בני 16-18). בוגרי הקורס להכשרת מאמני כדורגל, אשר ישלימו את כל חובות הלימודים בהצלחה, יהיו זכאים לתעודת "מאמן כדורגל" מטעם מוסד הלימודים הרלוונטי ובהתאם לחוק הספורט. תעודה זו מאפשרת להשתלב בעבודות אימון כדורגל לבני כל הגילאים (ילדים, נוער ומבוגרים) ולכל רמות השחקנים (מתחילים, חובבים ומקצועיים).

ללמוד הדרכת ואימון כדורגל -  מה עושים בסיום הלימודים?  
בסיום הלימודים יוכלו הבוגרים להשתלב בעבודות הדרכת או אימון כדורגל (בהתאם לקורס אותו השלימו) במתנ"סים, בחוגים, בצהרונים, בקבוצות הספורט העירוניות וכיו"ב, וליהנות מעבודה מהנה ומאתגרת.

קורס מדריכי כדורגל ומאמני כדורגל –  סיכום
לסיכום, אם גם אתם "חולים" על כדורגל – למה שלא תהפכו את התחביב לעבודה מרתקת, מאתגרת, מהנה ורווחית? קורס הכשרת מדריכי ומאמני הכדורגל יקנה לכם את כל הידע, המיומנויות והכלים הדרושים למאמן ומדריך הכדורגל המקצועי והאיכותי, כך שתוכלו להשתלב בשלל העבודות בתחום ולהתחיל באמת "לחיות ולנשום" כדורגל לכל אורך היממה. אז בואו ליהנות מלימודים שיפתחו לכם שער לקריירה כובשת – בואו ללמוד בקורסים להכשרת מאמנים ומדריכי כדורגל.
שירות אישי חינם
קורס מדריכי ומאמני כדורגל
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?