מוסדות לימודים
הקריה האקדמית אונו
הקריה האקדמית אונו
לימודי תואר ראשון ושני
מיקום בארץ: קריית אונו, אור יהודה
המכללה האקדמאית ספיר
המכללה האקדמאית ספיר
לימודי תרבות, יצירה והפקה
מיקום בארץ: שדרות
המכללה האקדמית תל חי
המכללה האקדמית תל חי
תואר ראשון בכלכלה וניהול
מיקום בארץ: תל חי
המרכז ללימודים אקדמיים
המרכז ללימודים אקדמיים
קריירה לפני הכל
מיקום בארץ: אור יהודה
המכללה האקדמית גליל מערבי
המכללה האקדמית גליל מערבי
תוציא מעצמך את המקסימום
מיקום בארץ: עכו
המכללה האקדמית עמק יזרעאל
המכללה האקדמית עמק יזרעאל
האקדמיה של הצפון
מיקום בארץ: עפולה
המרכז האקדמי רופין
המרכז האקדמי רופין
לראות מעבר לאופק
מיקום בארץ: עמק חפר, מכמורת
מכללת רמת גן - לימודי האוניברסיטה הפתוחה
מכללת רמת גן - לימודי האוניברסיטה הפתוחה
לימודי תואר ראשון בניהול ומנהל עסקים
מיקום בארץ: רמת גן
המכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן
המכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן
אקדמיה לעניין
מיקום בארץ: עמק הירדן
הקמפוס האקדמי אחוה
הקמפוס האקדמי אחוה
אקדמיה מעשית
מיקום בארץ: איזור הדרום - סמוך לקרית מלאכי
מכללת רמת גן - לימודי האוניברסיטה הפתוחה
מכללת רמת גן - לימודי האוניברסיטה הפתוחה
לימודי תואר ראשון בכלכלה
מיקום בארץ: רמת גן

לימודי כלכלה וניהול

תואר ראשון בכלכלה וניהול

לימודי כלכלה וניהול לתואר ראשון הם מרתקים ומקיפים מספר רב של תחומים. המטרה העיקרית של לימודי התואר הראשון היא להקנות לבוגרים כלים לניתוח בעיות ניהול וכלכלה, אם לחברות פרטיות או עסקיות, ואם למדינה בכללותה וביחסיה הבינלאומיים.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי תואר ראשון BA בכלכלה וניהול - מידע כללי

לימודי תואר ראשון בכלכלה הפכו בשנים האחרונות למבוקשים מאוד, וכדי להוסיף צד מעשי ללימודים התיאורטיים, סטודנטים רבים משלבים לימודי ניהול במסלול דו חוגי. שילוב זה נחשב מאתגר במיוחד, ובשל השילוב בין תחום הכלכלה לתחום הניהול הוא פותח אפשרויות תעסוקה רבות. לימודי כלכלה וניהול לתואר ראשון אורכים שלוש שנים, והתעודה המוענקת לבוגרי החוג היא B.A בכלכלה וניהול.

לימודי כלכלה וניהול נחשבים לקשים ומאתגרים, בשל השילוב הנדרש בין יכולות מתמטיות גבוהות מצד אחד, ליחסי אנוש מצוינים מהצד השני. לימודי כלכלה נחשבים כחלק ממדעי החברה, למרות ההתעסקות הרבה עם סטטיסטיקה, תורת המשחקים ושאר תחומים מתמטיים. זאת משום שלימודי כלכלה עוסקים אומנם בניתוח מתמטי, אבל של בני אדם וחברות שונות. כאשר מוסיפים לתואר הראשון לימודי ניהול, מתקבל שילוב מאפשר להבין את התשתית הכלכלית שבני אדם יצרו למען רווחתם האישית.

ללמוד תואר ראשון בכלכלה וניהול - תכנית הלימודים

לימודי כלכלה וניהול מתחילים, כרגיל, בלימודי תשתית. אלה כוללים מתמטיקה,יסודות החשבונאות ועוד. לימודי הליבה בתואר ראשון כוללים מיקרו ומקרו כלכלה, תורת המשחקים, הקצאת משאבים, אסטרטגיה עסקית ותחומים רבים אחרים. השנה האחרונה של לימודי התואר הראשון מוקדשת להתמחות בין מגמות הלימוד השונות. אפשרות אחת היא התמחות בכלכלה ומינהל עסקים, המיועדת לאלו שרוצים להעמיק את הכשרתם המקצועית בתחומים אלו, ואילו מגמת כלכלה מורחבת מיועדת לאלו שרוצים להמשיך בלימודים לתואר שני ואפילו שלישי בכלכלה.

מסלול נוסף בלימודי תואר ראשון בכלכלה וניהול הוא התמחות בלימודי ראיית חשבון. לימודים אלה כוללים את החומר שחופף לבחינות המקצועיות של מועצת רואי החשבון, אבל לא מזכה בעוד תואר מלבד B.A בכלכלה וניהול. עם זאת, תלמידי המגמה שיבחרו ללמוד חשבונאות שנה נוספת, יהיו זכאים לפטור מבחינות סופיות א' של מועצת רואי החשבון.

לימודי ניהול וכלכלה לתואר ראשון BA - לימודים שיקחו אתכם קדימה

לימודי כלכלה וניהול לתואר ראשון מקנים לבוגר ידע בתחומים רבים ומבוקשים בעידן הטכנולוגי של ימינו. בוגר תואר ראשון מכיר ומתמצא בעולם המסחר, הבנקאות, העסקים והכלכלה, ויש לו יכולות עיוניות ומעשיות כדי להשתלב במשרות חשובות בחברות פרטיות וציבוריות גם יחד. בוגרי לימודי כלכלה וניהול יכולים לעבוד כיועצים כלכליים בחברות שונות, להשתלב בתחום הבנקאות, לעבוד כעצמאיים, וכמובן, להמשיך ללימודים אקדמיים מתקדמים יותר.

לימודי כלכלה וניהול פותחים אפשרויות אקדמיות נרחבות לאילו מבין הסטודנטים ששואפים להישאר באקדמיה ולהעמיק את השכלתם. אפשרות ראשונה היא המשך ללימודי תואר שני MBA במנהל עסקים, ורבים בוחרים בלימודי תואר שני במשפטים על מנת להרחיב את ההשכלה ולפתוח אפשרויות תעסוקה נרחבות יותר. 

שירות אישי חינם
לימודי כלכלה וניהול
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?