מוסדות לימודים

לימודי סו ג'וק

תעודת העשרה בסו ג'וק

סו ג'וק הינה שיטת טיפול הוליסטית, אשר פותחה בסין ובקוריאה, המשלבת בין תרמו תרפיה, טיפול באמצעות זרעים, דיקור ועוד. סו ג'וק, או יד ורגל, מתבססת על ההנחה כי ניתן לאבחן ולטפל במגוון בעיות פיזיות דרך מערכות ההתאמה בכפות הידיים והרגליים.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס סו ג'וק - מידע כללי

על פי שיטת הסו ג'וק, המבוססת על עקרונות הרפואה הקוריאנית אך משלבת גם ידע מודרני, האדם יכול לרפא את עצמו כאשר יש לו את הכלים המתאימים לך. סו ג'וק מתמקדת בכפות הידיים והרגליים, משום שאלה משקפות את כל האיברים בגוף האדם ומאפשרות לטפל במקרה של חולי. לימודי סו ג'וק מקנים למטפלים ידע רב, המאפשר לטפל במגוון בעיות דוגמת עייפות ומצבי מתח, סוכרת, מיחושים וכאבים, שיפור הראייה והשמיעה, הורדת חום, צרבת, כאבי גב ופרקים, אבנים בכליות, מיגרנות ועוד.

לימודי סו ג'וק - רפואה קוריאנית - מה כדאי לבדוק לפני שבוחרים איפה ללמוד?

לימודי סו ג'וק מוצעים כיום במספר רב של מכללות, אולם מאחר שהתחום אינו מפוקח על ידי משרד בריאות יש לבדוק בקפידה רבה את רמת סגל המרצים, ניסיונם המעשי והידע התיאורטי, איכות ההוראה, טיב התעודה המתקבלת, תוכנית הלימודים, ומידת התרגול המעשי. גורמים נוספים שמומלץ לבדוק הם מספר התלמידים בכיתה, מיקום גיאוגרפי ונגישות של מוסד הלימודים, וכמובן גובה שכר הלימוד ומידת הסיוע שהמכללה מציעה בהשתלבות בשוק העבודה לאחר סיום לימודי סו ג'וק.

ישנו מגוון רחב של קורסים ללימודי טיפול בסיוע סו ג'וק, מקורס בסיסי האורך כמה פגישות, ועד לימודי סו ג'וק מטפל מומחה האורכים שלוש שנים. לימודי קורסים ברמת מתחילים אינם דורשים בדרך כלל ידע מקדים, אולם קורסים מתקדמים בסו ג'וק דורשים ניסיון מעשי ורקע בטיפול. חלק מהמכללות מציעות לימודי סו ג'וק הכוללים גם היכרות עם שיטות אחרות ברפואה משלימה, דבר המעשיר את הידע אך מאריך את תוכנית הלימודים.

ללמוד סו ג'וק - נושאי הלימודים בקורס

תוכנית לימודי סו ג'וק עשירה ומגוונת, וכוללת מגוון רחב של תחומי ידע, כגון עקרונות הרפואה המשלימה, הקשר בין הגוף לנפש, היסטוריה ופילוסופיה של הסו-ג'וק, היכרות עם הכלים המשמשים בסו ג'וק לריפוי, עקרונות לבחירת מערכות ההשתקפות לאבחון ולטיפול, מרדיאנים וצ'קרות על כף היד וכף הרגל, תרפיית האוזן והגולגולת, תכונות ותפקודים של מערכות אנרגטיות, היכרות עם מערכות השתקפות שונות על כף היד וכף הרגל, גישות לאבחון סימפטומים ושיטות טיפול בפתולוגיות, עקרונות אבחון אזוריים ותפקודיים, פיתוח מיומנויות וכישורים באבחון ובפרקטיקה, אנטומיה ופיזיולוגיה, טיפול באנרגיות זורמות, אתיקה טיפולית, המבנה האנרגטי של האדם, מערכת השתקפות יוגה, טכניקות דיקור, ועוד.

קורס הכשרת מטפלים בסו ג'וק - אפשרויות התעסוקה

עם סיום לימודי סו ג'וק הבוגרים זכאים לתעודת גמר מטעם המכללה בה למדו, בהתאם למסלול ההתמחות. ישנו ביקוש רב לבוגרי לימודי סו ג'וק איכותיים ומיומנים, וניתן להשתלב במכוני טיפול, מרפאות פרטיות, קופות חולים, או עבודה כעצמאי. רבים בוחרים בלימודי סו ג'וק לשם ידע אישי והתפתחות עצמית, אולם יש לזכור כי נושא עולם הרפואה המשלימה הינו מורכב, ולמי שרוצה להתקדם בתחום מומלץ להמשיך ללימודי קורסים נוספים מתחום הרפואה המשלימה, דוגמת  לימודי רפואה סינית, עיסוי, יוגה, דיקור סיני, רייקי וכיו"ב.

שירות אישי חינם
לימודי סו ג'וק
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?