מוסדות לימודים
מכללת רידמן
מכללת רידמן
המכללה לרפואה משלימה ואינטגרטיבית
מיקום בארץ: רמת אביב- תל אביב, ירושלים, חיפה, כנרת , באר שבע, ספיר, משגב, אילת

לימודי אירוודה

תעודת העשרה באירוודה

אירוודה, או ידע החיים בסנסקריט הינה שיטת ריפוי הודית בת יותר מששת אלפים שנים, ויש הטוענים כי היא שיטת הרפואה ההוליסטית העתיקה ביותר בעולם. לימודי אירו ודה כוללים את עקרונות הרפואה ההודית, המבוססים על פעילות גופנית, ניקוי רעלים מהגוף, תזונה נכונה, מדיטציה ויוגה.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס איורוודה - רפואה הודית - מידע כללי

על פי שיטת האירוודה האדם והסביבה נשמעים לאותם חוקי טבע, ולכן יש לשאוף להרמוניה ואיזון בכל תחומי החיים. לימודי אירו ודה מקנים ידע וכלים לא רק לריפוי מחלות, אלא גם לתחזוק הגוף והגנה על הבריאות, וזאת בעזרת שמירה על אורח חיים בריא ומאוזן. אירוודה מסייעת במקרים של מחלות בדרכי העיכול, מחלות פרקים, אלרגיות, בעיות פוריות, כולסטרול גבוה, עודף משקל, ועוד. בנוסף, אירו ודה מציעה שיטות להרגעה נפשית ורוחנית, כמו יוגה, מדיטציה, תרגילי נשימה, וניקוי הגוף מרעלים בשיטת פאנצ'ה קארמה.

כיום ישנו מגוון רחב של מכללות המציעות לימודי אירו ודה, אך מכיוון שהתחום אינו מפוקח על ידי משרד הבריאות מומלץ לבחון היטב את הכשרתם המקצועית של סגל המרצים, איכות ההוראה, מצב חדרי הלימוד והציוד, ומידת ההתנסות המעשית במהלך הלימודים. פרמטרים חשובים נוספים הם מיקום גיאוגרפי ונגישות, גובה שכר הלימוד, ובמידה ומעוניינים בלימודי אירוודה לצורכי פרנסה, מידת הסיוע שמגישה המכללה בהשתלבות בשוק העבודה לאחר סיום הלימודים.

לימודי רפואה הודית - איורוודה - מגוון מסלולי לימוד

לימודי אירו ודה מוצעים במגוון רמות, מרמת מתחילים ובה הקורס אורך פגישות ספורות, ועד לימודי אירוודה למתקדמים המזכים בתעודת מעסה מוסמך, ואלה אורכים שנתיים עד ארבע שנים בהתאם לתוכנית הלימודים. 

ללמוד איורוודה - נושאי הלימוד בקורס

תוכנית לימודי אירו ודה עשירה ומגוונת, וכוללת נושאים מתחומי ידע רבים. יש שוני בין לימודי רמת מתחילים ורמת מתקדמים, מן הסתם, אך בדרך כלל לימודי אירוודה כוללים קורסים בנושא עקרונות האיורוודה, אבחון עצמי, אבחון דרך הלשון וכף היד, אנטומיה ופיזיולוגיה, פעילות פיזית לפתיחת ערוצי אנרגיה בהתאם למבנה הגוף, תזונה נכונה, שמנים, תרפיה בצבעים, טכניקות שונות לעיסוי איורוודי, טיהור רעלים בשיטת פאנצ'ה קארמה, צמחי מרפא, יוגה, וכמובן תרגול מעשי והתנסות עצמית.

קורס הכשרת מטפלים באיורוודה - אפשרויות התעסוקה

עם סיום לימודי אירוודה הבוגרים זכאים לתעודת גמר מטעם המכללה בה למדו, בהתאם למסלול ההתמחות. ישנו ביקוש רב לבוגרי לימודי אירו ודה איכותיים ומיומנים, וניתן להשתלב במכוני טיפול, מרפאות פרטיות, קופות חולים, מכוני כושר ובריאות, נבחרות ספורט, או עבודה כעצמאי. רבים בוחרים בלימודי אירוודה לשם ידע אישי והתפתחות עצמית, אולם יש לזכור כי נושא טיפול בסיוע אירו ודה הינו מורכב, ולמי שרוצה להתקדם בתחום מומלץ להמשיך ללימודי קורסים נוספים בתחומי הרפואה המשלימה כגון צמחי מרפא, רפואה סינית, עיסוי, מדיטציה ועוד רבים אחרים. 

שירות אישי חינם
לימודי אירוודה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?