מוסדות לימודים
בית הספר למוסיקה של הקריה האקדמית אונו
בית הספר למוסיקה של הקריה האקדמית אונו
לימודי מוסיקה, תוכנה וסאונד
מיקום בארץ: תל אביב
המכללה האזורית צפת
המכללה האזורית צפת
לימודי הנדסאים, אמנות, מוסיקה ועוד
מיקום בארץ: צפת
בית הספר לקולנוע מעלה
בית הספר לקולנוע מעלה
לימודי קולנוע וטלוויזיה
מיקום בארץ: ירושלים
BPM קולג'
BPM קולג'
המכללה של תעשיית המוזיקה
מיקום בארץ: תל אביב וחיפה

לימודי מוסיקה וסאונד

תעודת העשרה במוסיקה וסאונד

מוזיקה הינה אמנות עתיקת יומין, וכיום באמצעות המחשב האישי כל אדם יכול להשתמש בתוכנות סאונד מורכבות ולהפיק יצירות איכותיות. לימודי סאונד ומוזיקה מיועדים למי שמבקש לרכוש כלים מקצועיים מתקדמים, ולהשתלב בתחום המוסיקה בארץ ובעולם.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס סאונד והנדסת קול - מידע כללי

סאונד הינו עולם נרחב ידיים, המקיף קשת רחבה של נושאים. לימודי מוזיקה וסאונד נוגעים לתחומים רבים, החל מתיאוריות פילוסופיות בדבר חשיבותה של המוזיקה לחיים הרוחניים, ועד פיתוח מקצועי והכשרה לעבודה באולפני הקלטות מקצועיים. בעקבות החידושים הטכנולוגיים האחרונים כל אדם יכול ליצור מוסיקה בקלות, אך בכדי להשתלב בתחום במשרות מפתח מומלץ להשתלב בלימודי סאונד מקצועיים. עם זאת, גם מי שעוסקים במוזיקה כתחביב בלבד ימצאו עניין רב בלימודי מוסיקה וסאונד.

לימודי סאונד והנדסת קול מתמקדים בהקניית ידע תיאורטי ומעשי בהקמה ותפעול של אולפן הקלטות ביתי דיגיטלי, ובכלל זה יישום מכשירי אפקטים והעמדה נכונה. חלק מרכזי של לימודי סאונד עוסק במיומנויות המקצועיות הנחוצות לשם הקמת אולפן ביתי וליצירת סביבת עבודה המאפשרת יצירת סאונד ומוזיקה ברמה גבוהה ומקצועית. לאחר סיום לימודי סאונד ומוזיקה הבוגרים שולטים במגוון רחב של כלים מקצועיים, ומשתלבים בתחומי תעסוקה מגוונים כמו שליטה במערכות הסאונד השונות, עריכת קול, הגברת במה, יצירת מוזיקה אלקטרונית, הקלטות סאונד בשטח, אחזקת אולפנים עבודה אישית מול האומנים השונים, העמדת הכלים במיקס הסופי, ועוד.

תכני הקורסים של לימודי מוזיקה וסאונד משתנים בהתאם לרמת ההתמחות, וכמובן שמי שמעוניין להשתלב בתחום המוזיקה כזמר ויוצר אינו נחשף לחומר של לימודי טכנאי סאונד. ישנם מגוון מסלולים המאפשרים להתמחות בתחום המוזיקה, ובהם לימודי מוזיקה אלקטרונית, לימודי הנדסאי סאונד והגברה, מוזיקה אתנית, לימודי די ג'י תקליטנות,  פיתוח קול,  לימודי הנדסאי קולנוע וטלוויזיה, או לימודי מוזיקה לתואר ראשון.

לימודי סאונד, מוסיקה והנדסת קול - מה לבדוק לפני שבוחרים איפה ללמוד?

בעקבות הביקוש הרב וההתפתחויות האחרונות בתחום, כיום יש מוסדות אקדמיים רבים המציעים לימודי מוזיקה ולימודי סאונד. חשוב לבדוק את תוכנית הלימודים של כל מוסד, מאחר ויש מגוון רחב של מסלולים בתחום, ולבחון האם לימודי סאונד ומוזיקה הינם בדגש תיאורטי או מתמקדים בפן המעשי של התחום. גורמים נוספים שכדאי לבדוק הם רמת הסגל האקדמי, מיקום גיאוגרפי, מידת ההתנסות המעשית, ושכר הלימוד והמלגות המוצעים לסטודנט. כיום מכללות מוזיקה רבות מציעות לימודי סאונד גם במסלול לימודי ערב, המאפשר לשלב עבודה סדירה יחד עם הלימודים.

ללמוד סאונד והנדסת קול - אפשרויות התעסוקה לבוגרים

לימודי תעודת העשרה במוזיקה וסאונד מאפשרים עיסוק במגוון תחומים הקשורים לעולם זה. מחקר, יצירה במוסיקה, תרפיה במוזיקה, הלחנה, נגינה בתזמורת, הוראת אמנות ומוסיקה בבתי ספר, תקלוט ויצירת מוזיקה אלקטרונית, הפקות מוסיקליות, ליווי של תזמורות ומחול, חוגי מוסיקה במתנ"סים וחוגים, או הלחנת מוזיקה לסרטים, הם רק חלק קטן מהאפשרויות הפתוחות בפני בוגרי תעודת העשרה במוזיקה וסאונד.

קורס הכשרת אינשי סאונד - אפשרויות להמשך ההתפתחות המקצועית

תעודת העשרה במוזיקה וסאונד היא רק התחלת הדרך, ומוסיקאי אמיתי לעולם אינו מפסיק את לימודיו. ניתן להמשיך ללימודי תארים מתקדמים, ללמוד במסגרת השתלמויות, או להוסיף למאגר היכולות כלי נגינה חדשים. כמובן שתמיד ניתן להמשיך ללימודי תואר בתחומים אחרים, ובמקרה זה נקודות הזכות שנצברו במהלך לימודי תעודת ההעשרה יזקפו לזכות הסטודנט, ויקצרו את משך הלימודים הדרוש לתואר נוסף. רבים בוחרים בלימודי תעודת הוראה, אשר מאפשרים להשתלב במערכת החינוך הפורמלית והבלתי פורמאלית במגוון תפקידים מרתקים.

שירות אישי חינם
לימודי מוסיקה וסאונד
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?