מוסדות לימודים
בגרות בקלות
בגרות בקלות
בגרות בקלות
מיקום בארץ: רמת גן
בית הספר הארצי להנדסאים קריית הטכניון
בית הספר הארצי להנדסאים קריית הטכניון
בית הספר הארצי להנדסאים, קריית הטכניון, חיפה - בגרות קמפוס – לימודי הכנה לבגרות בפיזיקה
מיקום בארץ: קריית הטכניון - חיפה
בית ספר ירדן
בית ספר ירדן
בית ספר ירדן - השלוחה הדתית - קורסי הכנה לבגרות - התוכנית הדתית - לימודים בכיתות נפרדות!
מיקום בארץ: ירושלים, תל אביב
אנקורי בגרות
אנקורי בגרות
לימודי הכנה לבחינות הבגרות
מיקום בארץ: תל אביב, חיפה, ירושלים, קרית ביאליק, אשדוד, ראשון לציון, פתח תקוה, רעננה

בחינת בגרות בפיזיקה

שיפור או השלמת בגרויות בפיסיקה

על מנת לקבל תעודת בגרות אין צורך לגשת לבחינת בגרות בפיזיקה, אולם ישנם רבים המוצאים את הנושא מעניין ורוצים לעסוק בו גם במהלך לימודי תואר ראשון ושני. בחינת הבגרות בפיזיקה מוצעת ברמה של 3 או 5 יחידות לימוד, בהתאם ליכולות התלמיד.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס הכנה לבגרות בפיסיקה - מידע כללי

בחינת בגרות בפיזיקה מהווה תנאי קבלה הכרחי ללימודי תואר ראשון במקצועות מסוימים, דוגמת רפואה, לימודי מדעי המחשב, לימודי הנדסה וכמובן - פיסיקה. בגרות בפיזיקה דורשת חשיבה מופשטת וכן יכולות מתמטיות גבוהות, ומשום כך מומלץ להצטרף לקורס הכנה לבגרות, המוצע ברוב מכוני ההכנה לבגרויות. חשוב לציין כי רמת לימוד של 5 יחידות בפיזיקה, בדומה לכל בחינת בגרות, מזכה בבונוס מסוים אשר משוקלל עם שאר הציונים, ומסייע בהשגת ציון ממוצע גבוה יותר בתעודת הבגרות הסופית.

קורס הכנה לבחינת בגרות בפיזיקה ניתן למצוא כיום בכל מכון הגנה לבגרות או מכינה לבגרות, וכמובן שאפשר גם לקחת שיעורים פרטיים לקראת בחינת הבגרות בפיזיקה. לימודי הכנה לקראת בחינת הבגרות בפיזיקה נערכים בדרך כלל בצורה של מרתון, כלומר מספר ימים מרוכזים הכוללים לימודי פיזיקה אינטנסיביים. לימודי הכנה לקראת בחינת הבגרות בפיזיקה מוצעים גם בצורה של למידה בקבוצות קטנות לאורך כל השנה, שיעורי תגבור לקראת הבחינה, שיעורי עזר, או שיעורים פרטיים.

קורס שיפור והשלמת בגרויות - בגרות בפיזיקה - נושאי הבחינה

חומר הלימודים של בחינת הבגרות בפיזיקה משתנה בהתאם ליחידות הלימוד, כאשר רמה של 3 יחידות לימוד הינה עיונית בלבד, ואילו רמה של 5 יחידות לימוד בבגרות בפיזיקה כוללת גם עבודה במעבדה, וניתוח ממצאי ניסוי. בכל מקרה, לימודי פיזיקה לקראת בגרות כוללים נושאים דוגמת השראה אלקטרומגנטית, גלים מכאניים ואלקטרומגנטיים, המודל החלקיקי והגלי של האור, קרינה וחומר, תופעות חשמליות,עבודה ואנרגיה, מושגי יסוד בתורת הקוונטים, הגדרת האמפר, מעגלי זרם ישר, וקטורים, אופטיקה גיאומטרית, תופעות יסוד של האור, חוק לנץ, חשמל ומגנטיות, מכאניקה, פיזיקה מודרנית, קיבול וקבלים, המודל הדואלי של האור, התנע ושימורו, סוגי תנועה, שדות מגנטיים, ועוד.

לימודי פיזיקה ברמה של 5 יחידות בבגרות כוללים גם עבודה מעשית במעבדה ובמחקר, והתלמידים נדרשים להפגין בקיאות בכללי הבטיחות בעבודה במעבדה לפיזיקה, ולתכנן ניסוי ולבצע אותו. בנוסף התלמידים נדרשים להכיר את המערכת הניסויית כולל יכולת הפעלה של מגוון מכשירים, דוגמת וולטמטר אנלוגי, נגד משתנה, רשם זמן, אמפרמטר אנלוגי, מנוע חשמלי לזרם ישר, וכן מד כוח. בחינת הבגרות בפיזיקה מודדת גם את יכולת התלמידים בהתגברות על תקלות קלות, מציאת קשר אנליטי בין משתנים, ארגון הממצאים בטבלה בצורה מקובלת ונוחה לקריאה, הסקת מסקנות ודיון ביקורתי, איתור שגיאות שיטתיות במדידות, ועוד.

לימודים בקורס הכנה לבגרות בפיסיקה - סיכום

בדומה לשאר בחינות הבגרות, גם בחינת הבגרות בפיזיקה מוצעת בכמה מועדים, ולכן מי שאינו מסתפק בציון לו זכה יכול לשפר את הציון. בחינת הבגרות בפיזיקה היא כאמור אינה הכרחית על מנת לזכות בתעודת בגרות, אך לימודי מקצועות מסוימים דוגמת מדעי המחשב או לימודי הנדסה דורשים בחינת בגרות בפיזיקה ברמה של 3 יחידות לימוד לפחות. ניתן לגשת אל בחינת הבגרות בפיזיקה גם לאחר התיכון, במסגרת אקסטרנית, ובמקרה זו מומלץ להיעזר במכוני הכנה לבגרויות על מנת לרענן את הידע ולשפר את הסיכוי לקבלת ציון גבוה.

שירות אישי חינם
בחינת בגרות בפיזיקה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?