מוסדות לימודים
מכללת רידמן
מכללת רידמן
מכללת רידמן - לימודי הרבליסט קליני - לימודי רפואת צמחים אינטגרטיבית
מיקום בארץ: רמת אביב- תל אביב, ירושלים, חיפה, כנרת , באר שבע, ספיר, משגב, אילת
מירב
מירב
ביה"ס לרפואה משלימה של האוניברסיטה הפתוחה
מיקום בארץ: תל אביב, באר שבע, ירושלים, חיפה
המכללה האקדמית גליל מערבי
המכללה האקדמית גליל מערבי
המרכז לרפואה משלימה
מיקום בארץ: עכו
מכון לנדר בירושלים
מכון לנדר בירושלים
קורסי קיץ
מיקום בארץ: ירושלים
מכללת סמינר הקיבוצים
מכללת סמינר הקיבוצים
סימן שאתה מצוין
מיקום בארץ: תל אביב
תילתן המכללה לרפואה משלימה
תילתן המכללה לרפואה משלימה
צמחי מרפא והרבליזם
מיקום בארץ: תל אביב, חיפה

לימודי צמחי מרפא

תעודת העשרה בצמחי מרפא

שימוש בצמחי מרפא לשם ריפוי הינה שיטת טיפול עתיקה, וכבר לפני אלפי שנים ניצלו את כוחם המרפא של הצמחים לשם החלמה. לימודי צמחי מרפא והרבליזם משלבים את הידע המסורתי עם ידע מודרני ועדכני, על מנת להביא לריפוי בריא ובטוח.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס צמחי מרפא - הרבליזם - מידע כללי

צמחים שונים מכילים חומרים ושמנים אתריים בעלי השפעות רבות על גוף האדם, ולימודי צמחי מרפא והרבליזם מקנים את הידע והמיומנות הדרושים בכדי להבין את ההבדלים וההשפעות השונות של כל צמח. מטפל בצמחי מרפא והרבליזם מאבחן במגוון שיטות את מצבו של המטופל, ומתאים תוכנית ייחודית וספציפית בהתאם לצרכיו. לשם כך יש ללמוד על צמחי מרפא ותכונותיהם, אך גם להבין כיצד פועל גוף האדם ואיך משפיעים החומרים בצמחי המרפא על המערכות השונות בגוף.

כשם שתזונה נכונה ומאוזנת מהווה גורם חשוב בשמירה על בריאות נפשית ופיזית, כך צמחי מרפא והרבליזם יכולים לסייע במגוון רחב של בעיות. לימודי צמחי מרפא והרבליזם מאפשרים לחזק את מערכת החיסון, לטפל בכאבי מחזור או מחזור בלתי סדיר, לטפל בבעיות במערכת העיכול, להקל על אבנים בכליות, ולסייע במקרים של בעיות נשימה כמו אסטמה או שיעול.

לימודי טיפול בצמחי מרפא - הכשרת הרבליסטים - מה לבדוק לפני שבוחרים מכללה?

לימודי צמחי מרפא והרבליזם מוצעים כיום במספר רב של מכללות, אולם מאחר שהתחום אינו מפוקח על ידי משרד בריאות יש לבדוק בקפידה רבה את רמת סגל המרצים, ניסיונם המעשי והידע התיאורטי, איכות ההוראה, טיב התעודה המתקבלת, תוכנית הלימודים, ומידת התרגול המעשי. גורמים נוספים שמומלץ לבדוק הם מספר התלמידים בכיתה, מיקום גיאוגרפי ונגישות של מוסד הלימודים, וכמובן גובה שכר הלימוד ומידת הסיוע שהמכללה מציעה בהשתלבות בשוק העבודה לאחר סיום לימודי צמחי מרפא והרבליזם.

ישנו מגוון רחב של קורסים ללימודי צמחי מרפא והרבליזם, מקורס ספציפי בעשבי מרפא או מזון אורגני האורך כמה פגישות, ועד לימודי צמחי מרפא והרבליזם ברמת תואר ראשון האורכים כמה שנים. לימודי קורסים ברמת מתחילים אינם דורשים בדרך כלל ידע מקדים, אולם קורסים מתקדמים בצמחי מרפא והרבליזם דורשים ניסיון מעשי ורקע בטיפול. חלק מהמכללות מציעות לימודי צמחי מרפא והרבליזם הכוללים גם היכרות עם תחומים אחרים ברפואה המשלימה כגון דיקור סיני ורפואה סינית, דבר המעשיר את הידע אך מאריך את תוכנית הלימודים.

ללמוד הרבליזם - צמחי מרפא - מגוון נושאי לימוד מרתקים

תוכנית לימודי צמחי מרפא והרבליזם עשירה ומגוונת, וכוללת מגוון רחב של תחומי ידע, כגון עקרונות הרפואה המשלימה, הקשר בין הגוף לנפש, ויטמינים, תזונה בהקשר למחלות, תזונת האדם במצבי בריאות וחולי, משלימי תזונה, שיטות ריפוי בתזונה, תזונה קלינית, בניית תפריט מאוזן, טיפול תזונתי במחלות לב וכלי דם, יתר לחץ דם, תהליכי השמנה והרזיה, המערכת החיסונית, תזונה במעגל החיים, צמחונות וטבעונות, מזון אורגני, סרטן, מערכת העיכול ואבות המזון, מזונות שהם צמחי מרפא, יסודות הרפואה הסינית, סוכרת ועוד.

קורס הכשרת מטפלים בצמחי מרפא - מה עושים בסיום הלימודים?

עם סיום לימודי צמחי מרפא והרבליזם הבוגרים זכאים לתעודת גמר מטעם המכללה בה למדו, בהתאם למסלול ההתמחות. ישנו ביקוש רב לבוגרי לימודי צמחי מרפא והרבליזם איכותיים ומיומנים, וניתן להשתלב במכוני טיפול, מרפאות פרטיות, קופות חולים, או עבודה כעצמאי. רבים בוחרים בלימודי צמחי מרפא והרבליזם לשם ידע אישי והתפתחות עצמית, אולם יש לזכור כי נושא הרפואה המשלימה הינו רחב ידיים, ולמי שרוצה להתקדם בתחום מומלץ להמשיך ללימודי קורסים נוספים בתחום דוגמת לימודי הומאופתיה, לימודי איורוודה, קורס פרחי באך, קורס רייקי ועוד. 

שירות אישי חינם
לימודי צמחי מרפא
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?