מוסדות לימודים
מירב
מירב
ביה"ס לרפואה משלימה של האוניברסיטה הפתוחה
מיקום בארץ: תל אביב, באר שבע, ירושלים, חיפה
מדיקה
מדיקה
המכללה לרפואה משלימה
מיקום בארץ: כפר סבא
תילתן המכללה לרפואה משלימה
תילתן המכללה לרפואה משלימה
עיסוי באבנים חמות
מיקום בארץ: תל אביב, חיפה

לימודי עיסוי באבנים חמות

תעודת העשרה בעיסוי באבנים חמות

עיסוי באבנים חמות הינו שיטה של רפואה משלימה, העושה שימוש באבנים חמות וקרות המונחות על גוף המטופל בכדי לשחרר שרירים מכווצים ולהפיג כאבים. כבר בימי קדם השתמשו בעיסוי באבנים חמות, וכיום ישנו ביקוש רב למטפלים מיומנים ואיכותיים בוגרי לימודי עיסוי.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס עיסוי באבנים חמות - מידע כללי על העיסוי הייחודי

העיקרון העומד מאחורי עיסוי באבנים חמות הוא תרמו תרפיה, כלומר שימוש בחום וקור על מנת לשנות טמפרטורה באזורים ספציפיים בגוף, על מנת לגרום לתגובות פיזיולוגיות מסוימות. עיסוי באבנים חמות מעודד תהליכי ריפוי וניקוי גוף, מסייע להגיע לאיזון אנרגטי, שואב אנרגיה שלילית, ומחזק מערכות שונות בגוף, בהתאם למיקום האבנים. בנוסף, עיסוי באבנים חמות מסייע לשחרור והרפיה, לטיפול במערכת העיכול, לשיפור זרימת הדם, לזרימת נוזלי הלימפה, לטיפול בדלקות ובשרירים תפוסים, ועוד.
ניתן להגדיר עיסוי באבנים חמות כשילוב בין רפואה מערבית ורפואה משלימה, מאחר שהוא מסייע גם בהקלה על מצוקות גופניות, וגם מסייע להשבת האיזון האנרגטי בגוף. כמובן שעיסוי באבנים חמות, בדומה לכל עיסוי, הוא מהנה ומומלץ לכל אדם בריא, ולו לשם הפינוק.

לימודי עיסוי באבנים חמות - מה לבדוק לפני שנרשמים?

כיום ישנו מגוון רחב של מכללות המציעות לימודי עיסוי באבנים חמות, אך מכיוון שהתחום אינו מפוקח על ידי משרד הבריאות מומלץ לבחון היטב את הכשרתם המקצועית של סגל המרצים, איכות ההוראה, מצב חדרי הלימוד והציוד, ומידת ההתנסות המעשית במהלך הלימודים. פרמטרים חשובים נוספים הם מיקום גיאוגרפי ונגישות, גובה שכר הלימוד, ובמידה ומעוניינים בלימודי עיסוי באבנים חמות לצורכי פרנסה, מידת הסיוע שמגישה המכללה בהשתלבות בשוק העבודה לאחר סיום הלימודים.

לימודי עיסוי באבנים חמות משתנים באורכם בהתאם לרמת ההתמחות, כאשר קורס למתחילים אורך פגישות ספורות, ואילו קורס מתקדמים בעיסוי באבנים חמות מקנה תעודת מטפל עיסוי באבנים חמות ואורך כמה חודשים. בנוסף, אפשר ללמוד עיסוי באבנים חמות במסגרת לימודי רפואה משלימה, כמו לימודי רפואה סינית, לימודי ריפוי בעיסוק או לימודי רפואה יפנית.

ללמוד עיסוי באבנים חמות - עיסוי אינדיאני - נושאי הלימוד

תוכנית לימודי עיסוי באבנים חמות עשירה ומגוונת, וכוללת נושאים מתחומי ידע רבים. היכרות עם האבנים והחומר ממנו הן עשויות, הסבר מפורט על כל מידות האבנים ושיטות העבודה, עיסוי המטופל בשכיבה על הבטן, עיסוי המטופל בשכיבה על הגב, אמצעי זהירות ובטיחות, מידת החום הרצויה של האבנים לפי גודלן, תפקידן, מיקומן על הגוף וסוג העיסוי, עיסוי פנים הירכיים, עיסוי צדי הבטן והצוואר, עיסוי גב תחתון וגב עליון וכן אופן הנחת אבנים על המטופל הם רק חלק מלימודי עיסוי באבנים חמות.

קורס הכשרת מעסים באבנים חמות - אפשרויות התעסוקה לבוגרים

עם סיום לימודי עיסוי באבנים חמות הבוגרים זכאים לתעודת גמר מטעם המכללה בה למדו, בהתאם למסלול ההתמחות. ישנו ביקוש רב לבוגרי לימודי עיסוי באבנים חמות איכותיים ומיומנים, וניתן להשתלב במכוני טיפול, מרפאות פרטיות, קופות חולים, מכוני כושר ובריאות, נבחרות ספורט, או עבודה כעצמאי. רבים בוחרים בלימודי עיסוי באבנים חמות לשם ידע אישי והתפתחות עצמית, אולם יש לזכור כי נושא טיפול בסיוע עיסוי באבנים חמות הינו מורכב, ולמי שרוצה להתקדם בתחום מומלץ להמשיך ללימודי קורסים נוספים בתחומי העיסוי - עיסוי שוודי, עיסוי רקמות עמוק, עיסוי תאילנדי ועוד. 

שירות אישי חינם
לימודי עיסוי באבנים חמות
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?