מוסדות לימודים
המכללה האקדמאית ספיר
המכללה האקדמאית ספיר
לימודי תרבות, יצירה והפקה
מיקום בארץ: שדרות

לימודי פיזיותרפיה

תואר ראשון בפיזיותרפיה

פיזיותרפיה הינו מקצועי פרא רפואי, אשר נועד לשם שיפור הקוארדינציה, הגדלת טווח התנועה ושיקום מערכות שנפגעו, וזאת באמצעות מגוון תרגילים רפואיים וטכניקות טיפוליות מיוחדות. לימודי פיזיותרפיה לתואר ראשון הינם מרתקים ומאתגרים, ומשלבים בין טיפול, רפואה, ועבודה מעשית מאתגרת. פיזיותרפיה משתייכת לתחום הפרא רפואה, ומשום כך לימודי תואר ראשון בפיזיותרפיה מיועדים לשם הקניית ידע תיאורטי עדכני, לצד פיתוח מיומנויות מקצועיות מהותיות. טיפול בפיזיותרפיה כולל ראשית ביצוע בדיקות שונות, המשמשות לשם אבחון מצב המטופל, הערכת יכולות התפקוד שלו, ואיתור מוגבלויות או בעיות גופניות שונות. תפקיד נוסף של מטפל בפיזיותרפיה הוא קביעת תוכנית טיפולים עם מטרות בהתאם לרצון המטופל, וביצוע תוכנית זו תוך בקרה מתמדת במהלך הטיפול. לימודי פיזיותרפיה לתואר ראשון כוללים גם את הידע הדרוש לשם הדרכת המטופל להתנהגות נכונה, המעודדת החלמה מהירה ומונעת בעיות פיזיות נוספות. לימודי תואר ראשון בפיזיותרפיה אורכים ארבע שנים, ומזכים את הבוגרים בתעודת תעודת ראשון פיזיותרפיה B.P.T. תנאי קבלה ללימודי פיזיותרפיה כוללים ציון בגרות ופסיכומטרי, וכן ריאיון אישי וחתימה על הצהרת בריאות.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי תואר ראשון בפיזיותרפיה - מה כדאי לבדוק לפני שבוחרים איפה ללמוד?

טרם הבחירה במוסד הלימודים, מומלץ לבדוק רמת הסגל האקדמי, מיקום גיאוגרפי ונגישות, גובה שכר הלימוד, והמלגות המוצעות לתלמידים בכל מוסד. חשוב לציין כי לימודי פיזיותרפיה לתואר ראשון אינם מוצעים בדרך כלל במסגרת של לימודי ערב, דבר המקשה על מי שמבקש לשלב את הלימודים עם עבודה במשרה מלאה. 

ללמוד פיזיותרפיה לתואר ראשון - תכנית הלימודים

תוכנית לימודי פיזיותרפיה לתואר ראשון הינה עשירה ורחבה, ומשלבת בין תחומי ידע מגוונים דוגמת לימודי מדעי הטבע, לימודי רפואה, לימודי פסיכולוגיה, לימודי מדעי ההתנהגות ועוד. משום שפיזיותרפיה הינה מקצוע מעשי, לימודי פיזיותרפיה כוללים לא רק לימודי תיאוריה אלא גם מאפשרים התנסות מעשית נרחבת. במהלך לימודי תואר ראשון בפיזיותרפיה הסטודנטים מתנסים בעבודה מעשית במכונים ומרכזי שיקום שונים, וכן בהתנסות קלינית בבתי חולים. בשל הידע הרב תחומי הנרחב אשר נרכש במהלך הלימודים, בוגרי לימודי פיזיותרפיה לתואר ראשון משתלבים במגוון רחב של מקומות תעסוקה כבר לאחר סיום ההכשרה.

לימודי פיזיותרפיה לתואר ראשון מקנים את הידע הדרוש לשם טיפול במגוון רחב של תחומים, ובכלל זה דליפות שתן בנשים וגברים, תאונות דרכים, ניוון שרירים, שיקום לאחר אירועים מוחיים, כאבי גב ופרקים, שיקום לאחר אירוע מוחי, טיפול נשימתי בפגים, פגיעות ראש ועמוד שדרה, שברים, מחלת פרקינסון, ועוד. כמו כן, פיזיותרפיה מסייעת גם בתחומים של טיפולים התפתחותיים, רפואת ספורט וטיפול בפגיעות ספורט, גריאטריה, טיפול ושיקום תפקודי מערכת השלד, וכן בהתפתחות הילד.

לימודי תואר ראשון בפיזיותרפיה כוללים מגוון רחב של נושאים, ומקנה יסודות אקדמיים מוצקים. פרמקולוגיה, התפתחות תקינה של הילד, עזרה ראשונה, אנטומיה ופיזיולוגיה של מערכת העצבים, שיטות מחקר, אנטומיה טופוגרפית, פיסיותרפיה נשימתית, גרונטולוגיה וגריאטריה, תורת העיסוי, טכניקות שיקומיות שונות, בריאות האישה, מחלות ילדים, ארגונומיה ומניעה, מחלות פנימיות, מבוא לפסיכולוגיה, מיומנויות תקשורת, טיפולים אלקטרו תרפויטיים, שיקום קטועים, פתולוגיה, טכנולוגיה מסייעת, כירורגיה ביוכימיה, היסטולוגיה, גנטיקה, ביו מכאניקה ואנטומיה הם רק חלק מלימודי לימודי תואר ראשון בפיזיותרפיה.

לימודי פיזיותרפיה לתואר ראשון - אפשרויות התעסוקה וההתפתחות המקצועית

עם סיום לימודי פיזיותרפיה לתואר ראשון הבוגרים זכאים לתעודת בוגר בפיזיותרפיה T.P.B., ויכולים להשתלב במגוון רחב של מקומות תעסוקה. ישנו ביקוש רב לבוגרי לימודי פיזיותרפיה לתואר ראשון מקצועיים ואיכותיים, וניתן לבחור בין עבודה בפיזיותרפיה בבתי חולים או מכוני שיקום, עבודה במוסד טיפולי במתמחה בבעיה ספציפית כמו מוסדות למחלות כרוניות וזקנה או מכונים לטיפול בבעיות מפרקים. אפשרות נוספת היא עבודה במחקר, או לימודי תואר שני במקצועות הרפואה והבריאות, לימודי ריפוי בעיסוק, לימודי עיסוי רפואי, לימודי רפואה מערבית, לימודי רפואה משלימה, ולימודים משלימים נוספים.

אוניברסיטאות המציעות לימודי תואר ראשון בפיזיותרפיה

אוניברסיטת חיפה
אוניברסיטת תל אביב
אוניברסיטת בן גוריון בנגב

שירות אישי חינם
לימודי פיזיותרפיה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?