מוסדות לימודים
המכללה האקדמאית ספיר
המכללה האקדמאית ספיר
לימודי הידרותרפיה
מיקום בארץ: שדרות
המכללה האזורית צפת
המכללה האזורית צפת
לימודי הנדסאים, אמנות, מוסיקה ועוד
מיקום בארץ: צפת
לימודי חוץ במכללה האקדמית בוינגייט
לימודי חוץ במכללה האקדמית בוינגייט
בית הספר ללימודי תעודה והשתלמויות
מיקום בארץ: נתניה
המכללה האקדמאית ספיר
המכללה האקדמאית ספיר
לימודי הידרותרפיה למקצועות פרא רפואיים
מיקום בארץ: שדרות
המכללה האקדמית אוהלו בקצרין
המכללה האקדמית אוהלו בקצרין
לימודי המשך והשתלמויות
מיקום בארץ: קצרין
מכללת סמינר הקיבוצים
מכללת סמינר הקיבוצים
סימן שאתה מצוין
מיקום בארץ: תל אביב

לימודי הידרותרפיה

תעודת העשרה בהידרותרפיה

הידרותרפיה היא שיטת טיפול המבוססת על טכניקות עתיקות יומין, כאשר הטיפול נעשה בתוך המים ועל סמך עקרונות הפיזיותרפיה. הידרותרפיה, או טיפול במים, מאפשרת לטפל במגוון רחב של בעיות רפואיות תוך שימוש בתכונותיהם הייחודיות של המים.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס הידרותרפיה - מהי הידרותרפיה?

לימודי תעודה בהידרותרפיה מקנים מקצוע טיפול מרתק ומאתגר, אשר בעזרת טיפול במים בבריכה טיפולית מסייע למגוון בעיות גוף ונפש. פעולות הנעשות בתוך מים גורמות לפחות כאב מאשר בסביבה יבשה, זרימת הדם בגוף טובה יותר, הגוף קל והתחושה הכללית היא נעימה ומשוחררת. כתוצאה מכך ניתן לעבוד בטווח שיקום רחב באמצעות הידרותרפיה, וניתן להתקדם בטיפול במידה רבה.

באמצעות טיפול במים והידרותרפיה ניתן לטפל במגוון רחב של בעיות, מאחר ומשקל הגוף נמוך במידה רבה מאשר מחוץ למים. תכונה זו מאפשרת לטפל גם באנשים עם בעיות משקל או בעלי מוגבלויות בתנועה, ומונעת שחיקה ועומס של המפרקים. באמצעות הידרותרפיה ניתן לטפל בבעיות בתנועתיות ובמערכת העצבים, בעיות נוירולוגיות והתנהגותיות שונות, בעיות בשרירים ובעצמות, וכן להקל על כאבים הנגרמים כתוצאה ממחלות. חולים בדלקת פרקים, חולים בניוון שרירים, מטופלים הסובלים מאוטיזם, פגועי מוח, חולים במחלות כרוניות כגון דלקת פרקים, ואף בעיות קשב וריכוז, בכל אלה ניתן לטפל באמצעות הידרותרפיה.

בשל תחושת הציפה הנגרמת במים המגבלות הפיזיות נעלמות, דבר המביא לתחושת סיפוק והצלחה מיידית. לימודי תעודה בהידרותרפיה מקנים את הכלים והמיומנויות הנחוצים לשם הקניית תחושת שייכות ורצון להתמיד במטופלים, נוסף על הלימודים התיאורטיים בתחום. הידרותרפיה משלבת בין שיטות טיפול רבות, משחייה שיקומית דרך הפעלת תינוקות במים ועד וואטסו.

לימודי הידרותרפיה - מה כדאי לבדוק לפני שבוחרים מכללה?

כיום ניתן ללמוד הידרותרפיה במגוון רחב של מכללות, כאשר הלימודים אורכים כשנה עד שנה וחצי. מרבית המכללות מציעות בחירה בין לימודי מסלול בוקר ולימודי ערב, כך שניתן לשלב את הלימודים עם עבודה. מומלץ לבדוק את רמת הסגל האקדמי ואיכות המרצים, המצב הפיזי בחדרי הלימוד ובבריכה, וכן את המיקום הגיאוגרפי והנגישות. פרמטרים חשובים נוספים הם גובה שכר הלימוד והמלגות המוצעות לסטודנטים, וכן מידת הסיוע שמגישה המכללה בהשתלבות בשוק העבודה לאחר לימודי תעודה בהידרותרפיה.

ללמוד הידרותרפיה - נושאי הלימוד בקורס

תוכנית לימודי הידרותרפיה עשירה ומגוונת, וכוללת מספר רחב של נושאים. לימודי אנטומיה, פיזיולוגיה, פתולוגיה, הידרודינמיקה, פסיכולוגיה שיקומית, עזרה ראשונה, השפעות פיזיולוגיות של הטבילה במים, ראומטולוגיה, פרמקולוגיה, מיומנויות שחייה, מבחני שרירים, עקרונות הטיפול במים, טיפול בבעיות לב ריאה, תנועות פסיביות, הוראת שחייה, שיטות בהידרותרפיה, שיקום וטיפולי מים למטופלים בתחומי הגריאטריה, בעיות מרכזיות ודרכי התערבות לטיפול ושיקום, יסודות בתורת התנועה, נוירולוגיה, הידרוסטטיקה, התפתחות הילד, אבחון והתאמת דרך טיפול בבריכה טיפולית ועוד נושאים רבים הם רק חלק מלימודי הידרותרפיה. אם אתם מתעניינים בלימודי ההידרותרפיה, אולי תגלו עניין גם בלימודי קורסים ותארים נוספים מתחומי הבריאות והרווחה, הרפואה המשלימה או הטיפול הרגשי.

קורס הכשרת הידרותרפיסטים - איפה עובדים בסיום הלימודים?

עם סיום לימודי הידרותרפיה הבוגרים זכאים לתעודת גמר מטעם המכללה בה למד, וכן לתעודות נוספות כמו מגיש עזרה ראשונה או מטפל בשיטת וואסטו בהתאם למסלול ההתמחות. בוגרי לימודי הידרותרפיה יכולים להשתלב במגוון רחב של מקומות תעסוקה, ובהם טיפול בבריכה טיפול במרכזי שיקום או בתי חולים, עבודה בבריכה עירונית או פרטית, או עבודה כעצמאי ושילוב בין כמה מסגרות עבודה. 

שירות אישי חינם
לימודי הידרותרפיה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?