מוסדות לימודים
המכללה האקדמית בית ברל
המכללה האקדמית בית ברל
לימודי תואר שני בחינוך לאמנות
מיקום בארץ: כפר סבא
המכללה האקדמית לחברה ואמנויות
המכללה האקדמית לחברה ואמנויות
המכללה האקדמית לחברה ואמנויות לימודי תואר שני M.A- חברה ואמנויות - "אתגרים בשינוי חברתי"
מיקום בארץ: נתניה

לימודי תואר שני באמנות ועיצוב

תואר שני באמנות ועיצוב

לימודי תואר שני באמנות ועיצוב במכללות מעניקים ידע תיאורטי, כישורים מעשיים, ומיומנויות מתקדמות. אמנים משפרים את יכולותיהם הטכניות, חוקרים מעמיקים בנושאי העניין שלהם, ואפשרויות יצירה ותעסוקה חדשות נפתחות בפני כל אדם הבוחר בלימודי תואר שני באמנות ועיצוב.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי תואר שני בעיצוב ואמנות - מידע כללי

תואר שני באמנות ועיצוב מפתח ומעשיר, ובכך תורם לעיצוב אישיותו האמנותית של הסטודנט והאמן המתחיל. עם זאת, גם אמנים ותיקים יוכלו לצאת נשכרים מלימודי תואר שני באמנות ועיצוב במכללות, ומהחשיפה לתיאוריות ומחקרים עדכניים בנושא אמנות ועיצוב. תוכנית הלימודים מעניקה לסטודנטים כלים מתקדמים מאלו של לימודי אמנות לתואר ראשון, וכן מפתחת חשיבה ביקורתית ויכולת ניתוח והבנה של יצירות מתחומים שונים, דבר החשוב לאמנים מתחילים וותיקים גם יחד.

ללמוד לתואר שני באמנות ועיצוב - תכנית הלימודים

תוכנית לימודי תואר שני באמנות ועיצוב מגוונת ונרחבת, וכוללת קורסים עיוניים, שנועדו להרחיב את השכלתו של הסטודנט ולסייע לו ברכישת כלים אקדמיים להבנה וביקורת. קורס מבוא באמנות ישראלית עכשווית, היבטים וסוגיות עקרוניות באמנות עכשווית, אמנות יהודית בעת העתיקה, אמנות מרחב במאה העשרים, ציורי נוף במאה התשע עשרה, ואף נושאים כמו תפישת האחר באמנות הביזאנטית ובימי הביניים, כולם נועדו להרחיב את ראיית עולמו של הסטודנט ולסייע לו בגיבוש אישיות אמנותית ייחודית.

תוכנית הלימודים לתואר שני באמנות ועיצוב במוסדות הלימוד השונים כוללת לא רק קורסים עיוניים, כמובן, אלא גם מספר רב של קורסים מעשיים, סדנאות והתנסויות. כל סטודנט לתואר שני מקבל חלל עבודה אישי לצורך הכנת עבודות הסטודיו, וכל סטודנט זוכה לליווי אישי של אמן מתוך צוות המרצים של החוג לאמנות, או של אמן אורח. בנוסף, הסטודנטים מתנסים במפגשים עם אמנים מתחומים שונים, כמו גם מפגשים עם חוקרים ומבקרי אמנות. גולת הכותרת היא תערוכת הבוגרים, המתקיימת עם סיום לימודי התואר השני, אשר אליה מוזמנים אמנים, אוצרים ומבקרי תרבות, וכן הקהל הרחב.

לימודי עיצוב ואמנות לתואר שני - תנאי הקבלה

לימודי תואר שני באמנות ועיצוב מציבים מספר תנאי קבלה מקדימים, וסטודנט שאינו בוגר תואר ראשון באמנות ועיצוב נדרש ללימודי השלמה, לפי דרישת המכללה. בנוסף, יש להציג תיק עבודות, לעבור ראיון אישי וועדת קבלה, וכמובן שניסיון מעשי באמנות עוזר. כיום יש מכללות רבות ללימודי אמנות ועיצוב, אך הטובות ביותר מבוקשות מאוד, ותנאי הקבלה אליהן גבוהים מאוד. משום כך, מומלץ להיעזר בהכוונה מקצועית לשם הכנת תיק עבודות איכותי, ולהשתתף במכינה קדם אקדמית לאמנות ועיצוב.

ללמוד אמנות ועיצוב לתואר שני - אפשרויות התעסוקה והמשך הלימודים

אפשרויות התעסוקה העומדות בפני בוגרי לימודי אמנות ועיצוב לתואר שני במכללות הן רבות ומגוונות. ניתן לעבוד כאמנים בתחום ההתמחות, כמו ציור, קולנוע, עיצוב חזותי, פיסול או צילום, במסגרת סטודיו עצמאי, כיוצר יחד עם אמנים אחרים, כאמן הבית של גלריה ספציפית, ועוד. אפשרות נוספת היא הוספת לימודי תעודת הוראה ללימודי התואר השני, שאומנם מאריכים את משך הלימודים בשנה, אך מאפשרים לעבוד כמורה בבתי הספר.

מסלול נוסף הפתוח בפני בוגרי לימודי תואר שני באמנות ועיצוב הינו רכישת השכלה נוספת בתחום, הן עיונית תיאורטית והן מעשית. ניתן להשתתף בלימודי ציור ורישום במגוון מסגרות, לרכוש תעודה בתחום לימודי תרפיה באמנות, לעסוק בלימודי תכשיטנות וצורפות או לימודי זכוכית וויטראז'ים, להתמחות בנגרות ועיצוב בעץ, ועוד מגוון אפשרויות. כמובן שתמיד ניתן לעסוק באמנות ועיצוב מבחינה מחקרית, אם במסגרת לימודי תארים מתקדמים, או כחוקר במכון תרבות או מוזיאון.

שירות אישי חינם
לימודי תואר שני באמנות ועיצוב
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?