מוסדות לימודים
לימודים בחו"ל - קמפוס לימודים
לימודים בחו"ל - קמפוס לימודים
השער ללימודים בחו"ל
מיקום בארץ:

מכינה ללימודים בחו"ל

להגיע מוכנים לחו"ל

על אף הרמה האקדמית הגבוהה בארץ, ישנם רבים הבוחרים בלימודים אקדמיים בחו"ל. חלק בוחרים בכך בכדי להרחיב אופקים, אחרים רוצים לעבור התנסות מיוחדת, ואילו אחרים מעוניינים בלימודי תחומים שאינם מפותחים בארץ, כמו רפואה או עיצוב. מכינה ללימודים בחו"ל מקנה את השפה והמיומנויות האקדמיות הדרושות, ומסייעת להצלחה בלימודים גם בארץ זרה.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מכינה ללימודים אקדמיים בחו"ל - מידע כללי

בשנים האחרונות ישנה עלייה במספרם של אלה הבוחרים בלימודים אקדמיים בחו"ל, ועם הביקוש נפתחו גם מכינות קדם אקדמיות ללימודים בחו"ל. במסגרת המכינה ללימודים בחו"ל הסטודנט רוכש מיומנויות חשובות דוגמת לימודי השפה במדינה הזרה, הכרת התרבות השונה וההבדלים לעומת התרבות הישראלית, הכנה למבחני הכניסה השונים, וכן תרגום ועזרה בנבכי הביורוקרטיה המפותלת הנחוצה על מנת להגשים את החלום וללמוד לימודי תואר ראשון בחו"ל.

ישנן אפשרות רבות ללימודי מכינה קדם אקדמית לקראת לימודים אקדמיים בחו"ל, ורוב המכללות מאפשרות לסטודנט לקבוע את זמני הלימוד כך שיתאימו לו בצורה מיטבית. ישנה אפשרות ללימודי בוקר, לימודי ערב, מכינות מרוכזות בנושאים מסוימים או לפני מבחנים ספציפיים, ועוד. הגמישות הרבה המוצעת לסטודנטים מאפשרת לשלב בין עבודה ולימודים, כך שגם אלה שמצאו עבודה זמנית יוכלו להתקדם מבחינה אקדמאית ומקצועית. לימודי מכינה קדם אקדמית ללימודים בחו"ל אורכים בין סמסטר אחד לשניים, תלוי בכמות הנושאים להשלמה ובמסלול הלימודים, בוקר או ערב.

מכינה קדם אקדמית ללימודים בחו"ל - מה כדאי לבדוק לפני שבוחרים איפה ללמוד?

מומלץ לבדוק היטב עוד לפני ההרשמה למוסד ספציפי את רמת הלימודים במכינה ללימודים בחו"ל, את היחס לסטודנטים ורמת השירות, נגישות ויחס לסטודנטים בעלי מוגבלויות שונות או ליקויי למידה, המצב הפיזי של כיתות הלימוד, וכמובן מיקום גיאוגרפי ונוחות הגעה. מרבית המכללות מציעות מלגות שונות, וזהו פרמטר נוסף שכדאי להתחשב בו טרם ההחלטה באיזה מכינה קדם אקדמית ללימודים בחו"ל לבחור. מכללות רבות מאפשרות לימודים במכינה קדם אקדמית ללימודים בחו"ל על חשבון הפיקדון הצבאי, אולם יש לוודא זאת טרם ההרשמה.

מכינה ללימודים בחו"ל - מגוון יתרונות

חלק מהמכינות ללימודים בחו"ל מסייעות לסטודנטים להתכונן לקראת מבחני מיון למוסד מסוים או לתחום אקדמי ספציפי. לדוגמה, סטודנטים המעוניינים בלימודי רפואה בהונגריה, או לימודי עיצוב תעשייתי בקנדה, ילמדו במכינה קורסים בנושא הלימודים הספציפי להם. חלק נוסף של המכינות ללימודים בחו"ל עוסקות בסיוע כללי לסטודנטים, ועוזרות להיקלט במדינה הזרה ולהתחיל את הלימודים בצורה רגועה ונינוחה. במסגרת מכינה זו הסטודנטים יכירו את התרבות של המדינה הזרה, ילמדו בצורה בסיסית את השפה המדוברת בה, ויחשפו לצורת הלימוד האקדמית הייחודית לאותה מדינה.

שירות אישי חינם
מכינה ללימודים בחו"ל
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?