מוסדות לימודים
מכללת לוינסקי לחינוך
מכללת לוינסקי לחינוך
לימודי מכינה ליוצאי אתיופיה
מיקום בארץ: תל אביב
המכללה האקדמאית ספיר
המכללה האקדמאית ספיר
לימודי מגוון מכינות לעולים חדשים
מיקום בארץ: שדרות
המכללה האקדמית עמק יזרעאל
המכללה האקדמית עמק יזרעאל
לימודי מכינה לבגרות לעולים מאתיופיה
מיקום בארץ: עפולה

מכינה לעולים חדשים / יוצאי אתיופיה

ברוכים הבאים לעולם הלימודים

בישראל יש מספר רב של עולים חדשים, המעוניינים להשתלב בעולם האקדמי ולרכוש השכלה גבוהה. מכינה קדם אקדמית לעולם חדשים ויוצאי אתיופיה עונה על הצרכים הייחודיים של עולים חדשים, ומאפשרת גם להם להתקבל ללימודי תואר ראשון ולימודי תואר שני בישראל.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מכינה קדם אקדמית לעולים חדשים ויוצאי אתיופיה - מידע כללי

כל עולה חדש יכול להיעזר במכינה קדם אקדמית לעולים חדשים ויוצאי אתיופיה, כולל סטודנטים מחו"ל אשר מגיעים לארץ רק לצורך לימודים ללא כוונת עלייה, או סטודנטים אשר סיימו לימודי תיכון או לימודי תואר ראשון בחו"ל ומבקשים שיכירו בהשכלה שרכשו בחו"ל. מתכונת הלימודים במכינה קדם אקדמית לעולים חדשים דומה בדרך כלל לזו של מכינה קדם אקדמית רגילה, ומוצעת במסלול בוקר או מסלול לימודי ערב, על מנת לאפשר שילוב של עבודה יחד עם הלימודים.

בכדי שעולים חדשים יוכלו להשתתף בלימודים אקדמיים מומלץ להם ללמוד ראשית במכינה קדם אקדמית, אשר מסייעת להם לרכוש שליטה מלאה בשפה העברית, להשלים תעודת בגרות, להכיר את שיטות הלימוד באוניברסיטאות בישראל ואת מערכת החינוך בארץ, וכן להכיר את ארץ ישראל ותולדותיה בשפע של קורסי מבואות כלליים במגוון נושאים. בנוסף לכל אלה, במסגרת מכינה קדם אקדמית לעולים חדשים ויוצאי אתיופיה הסטודנטים מתוודעים למגוון תחומי הלימוד המוצעים באוניברסיטאות והמכללות השונות, ומקבלים ייעוץ איכותי ומקצועי על מנת לבחור תחום לימודי ספציפי, בהתאם לתחומי ההתעניינות והיכולות האישיים של כל סטודנט.

לימודים במכינה ייחודית לעולים חדשים - מה כדאי לברר לפני שנרשמים?

מגוון מוסדות הלימוד המציעים מכינה קדם אקדמית לעולים חדשים ויוצאי אתיופיה הוא רב, וניתן למצוא בכל איזור בארץ מכינה כזו. עם זאת, בעת ההחלטה היכן ללמוד חשוב לבדוק כמה נושאים, ובהם תנאי הקבלה, שכר לימוד ואפשרויות מלגות ומימון שונות, וכמובן מיקום גיאוגרפי ונגישות. בדומה למכינה קדם אקדמית במקצועות אחרים, גם מכינה קדם אקדמית לעולים חדשים בדרך כלל מסייעת לשפר את תנאי הקבלה למוסד הלימודים בו נערכת המכינה. בנוסף לכך, מוסדות לימוד רבים מסייעים לעולים החדשים על ידי עזרה במציאת מקום מגורים או זכאות למגורים במעונות, הכוונה אקדמית, ולעתים הכוונה מקצועית וסיוע במציאת מקום עבודה.

שירות אישי חינם
מכינה לעולים חדשים / יוצאי אתיופיה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?