מוסדות לימודים
עזריאלי והטכניון - לימודי המשך
עזריאלי והטכניון - לימודי המשך
לימודי פנג שווי
מיקום בארץ: ירושלים

לימודי פנג שוואי

תעודת העשרה בפנג שוואי

לימודי רוח ומים, או פנג שוואי בשמם הסיני, חושפים בפנינו תורה סינית עתיקה ומרתקת, העוסקת באנרגיית הכוח והחיים, צ'י. אנרגיה קוסמית זו משפיעה על כל הסובב אותנו, ועל ידי ארגון הסביבה בצורה מתאימה, ניתן ליצור להרמוניה ואיזון בין האדם לסביבתו, וכך להבטיח שגשוג והצלחה בכל תחומי החיים.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס פנג שווי - מידע כללי

פנג שוואי עוסקת בסביבתו הפיזית והחיצונית של האדם, ומקנה כלים חשובים לארגון וסידור הבית או המשרד בצורה שתהיה הרמונית ומאוזנת. איזון והרמוניה מביאים להגשמה ושפע בכל תחומי החיים, מבריאות וקריירה ועד מערכות יחסים וזוגיות. לכן, לימודי קורס פנג שוואי יכולים לתרום רבות לכל אדם, לא רק למי שרוצה לעסוק בתחום בצורה מקצועית.

ניתן ללמוד קורס פנג שוואי במספר רב של מכללות ברחבי הארץ, כחלק מלימודי עיצוב פנים או במסגרת עצמאית. אורך הקורסים משתנה בהתאם לתוכנית הלימודים, ונע בין מספר פגישות ספורות לשנתיים. טרם החלטה היכן ללמוד, מומלץ לבדוק את רמת הסגל האקדמי ואיכות ההוראה, את המרחק הגיאוגרפי והנגישות למוסד הלימודים, וכמובן את שכר הלימוד.

על פי תורת הפנג שוואי, גם שינוי קטן בסביבת החיים יכול להשפיע בצורה מהותית בתחומים חשובים. תורת הפנג שוואי מייחסת חשיבות רבה לצורת ומיקום המבנה, סידור וארגון הריהוט, החפצים השונים במבנה, איכות התאורה והשפעתה, אוורור נכון, סידור וארגון של אלמנטים שונים במרחב, ושילובי צבעים שונים. פנג שוואי רואה בכל פרט חלק בלתי נפרד מסביבתו, ולכן השפעה במישור אחד תוביל לשינוי גם במישורים אחרים, ותוביל להשגת איזון עם הטבע והרמוניה.

לימודי פנג שואי - תכנית הלימודים

לימודי קורס פנג שוואי הינם מרתקים ומגוונים, ומשלבים בין הכרה עם הפילוסופיות הסיניות העתיקות עם כלים לעיצוב מודרני. תוכנית הלימודים כוללת היכרות מעמיקה עם פילוסופית הפנג שוואי, אסכולת המצפן ואסכולת הצורה, חמש הפאזות, התייחסות לאלמנטים עיצובים שונים ומיקומם המתאים בדירה או במשרד, אוורור וכיווני זרימת האוויר במבנה ובמרחב, השפעות של כיווני אור ושמש על המבנה, עוצמת האור בדירה או במשרד, השפעות של שילובי צבעים שונים, סוגי צמחייה, ועוד.

לאחר סיום לימודי קורס פנג שוואי הבוגרים ידעו לארגן ולסדר באופן ראוי ויעיל אלמנטים שונים במרחב בהתחשב בזרימה האנרגטית שלהם, לסדר ולארגן את הריהוט בצורה המתאימה, לעצב את כל הקשור לתאורה, לזהות, לשנות ולתקן מצבים של עיכובים אנרגטיים, חסימות וחוסר הרמוניה בסביבה, לקבוע שילובי צבעים, ולעצב מבנים שלמים לפי הפנג שוואי.

ללמוד פנג שווי - אפשרויות התעסוקה ולימודים מתקדמים

בוגרי לימודי פנג שוואי עובדים בדרך כלל כיועצים לבעלי דירות ועסקים, אם בצורה עצמאית ואם בעבודה כחלק מחברה. עם עליית ההכרה בחשיבות של תחום זה, מקומות רבים כיום מבקשים ייעוץ פנג שוואי כחלק מתהליך הבנייה והתכנון, וניתן להשתלב במשרדי אדריכלים, מועצות מקומיות, ועדי בתים, ועוד.

יש לזכור שפנג שוואי היא תורה פילוסופית מורכבת ומתוחכמת, ויש צורך בלימודי המשך על מנת להבין אותה לעומקה. ניתן ללמוד לימודי המשך בפנג שוואי במכללות רבות בארץ או בחו"ל, אם במסגרת קורסים קצרים ואם במסגרת לימודי קורסים מקצועיים וארוכים יותר. התנסות מעשית היא דרך נוספת לצבור ידע בתחום, וככול שמעצבים יותר בתים ומשרדים לפי תורת הפנג שוואי, מבינים לעומק את עקרונות השיטה ודרכים שונות ליישומה. אם ברצונכם להמשיך ולהתפתח בתחום, תוכלו להשתלב בלימודי אדריכלות, לימודי הנדסאי עיצוב פנים, הנדסאי אדריכלות נוף, תואר ראשון בעיצוב פנים, וכיו"ב.

שירות אישי חינם
לימודי פנג שוואי
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?