מוסדות לימודים

לימודי ערב - הנדסת תכנה

לימודי ערב - תואר ראשון בהנדסת תכנה

מתוך היכרות בצורכי האוכלוסייה העובדת קיים מסלול ערב המיועד למנהלים, עובדים וכאלה המעוניינים לשלב את לימודיהם עם מחויבויות נוספות כגון עבודה או משפחה. מסלול לימודי ערב מתפרש על תקופה ארוכה יותר בהשוואה ללימודי בוקר, אולם כל היתרונות בלימודים תקפים גם למסלול זה.

הנדסת תכנה נועדה להפחית את המורכבות שבפיתוח תוכנה, לשפר את אמינות התכנה המפותחת ולהקטין את עלויות התפעול והתחזוקה.

מאפיין בולט של הנדסת התכנה הוא פיתוח מערכות מורכבות הכוללות חומרה, תוכנה ותקשורת.

קיימת חפיפה מסוימת בין הנדסת תוכנה לתכנות גרידא. שתי הדיציפלינות עוסקות בצד המעשי של פיתוח תוכנה, אך הנדסת תוכנה מיישמת גישה שיטתית ומקיפה את מחזור הפיתוח השלם, ואילו תכנות מתמקד בתכנון ובכתיבת התכנה.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי ערב לתואר ראשון בהנדסת תוכנה - מה עושה מהנדס תוכנה?

עיצוב ותכנות הוא לב-ליבה של הנדסת התכנה. התחום עוסק בתכנון וקידוד המבנה הפנימי של התכנה, תת-המערכות והרכיבים שלה, מבני הנתונים והאלגוריתמים והיחסים השונים ביניהם. תחום זה הוא קרוב לוודאי המסובך ביותר בהנדסת התכנה מפאת הדרכים הרבות והשונות לפתרון בעיה נתונה.

תכנית לימודי הנדסת תוכנה מכשירה את הלומדים לעסוק בתחזוקה ופיתוח תוכנה בעזרת מכשור וטכנולוגיות רבות ממגוון תחומים-לימודי הנדסה, מחקר, ניהול, מחשב ועוד. מהנדס תוכנה הוא בעל מיומנויות הטמעה, תחזוקה, הקבלה, פיתוח, הדרכה, ואפיון של מערכות תוכנה יעילות ומתקדמות. הנדסת תוכנה כוללת ידע ושיטות לתכנון תוכנה, בנייתה, ניהול תצורתה, ואיכותה, כאשר המטרה העיקרית היא שיפור איכות ואמינות התכנה. מקור הנדסת התכנה לקוח ממדעי המחשב והיא עוסקת בחומרה, תוכנה ותקשורת. כל תורתה מתבססת על תשתית מתמטית.

לימודי ערב בהנדסת תוכנה לתואר ראשון - מטרת הלימודים

מטרת הלימודים לתואר ראשון, היא להכשיר את הסטודנטים לפתח תכנות אמינות ופשוטות תוך שימוש בטכנולוגיה מתקדמת במחשבים ובהנדסה, וכן לתחזק ולאפיין בעיות ותוצרים של התכנה. בין הנושאים הנלמדים: מבנה מערכות הפעלה, מבנה המחשב, תורת המיתוג, קריפטוגרפיה, אינטרנט, שיטות חישוביות, תכנות מונחה עצמים ועוד.

מסלול תואר זה נושק לתחומי דעת נוספים כדוגמת: מערכות תוכנה, הנדסת מחשבים, הנדסת רשתות והנדסת אלקטרוניקה

ללמוד תואר ראשון בהנדסת תוכנה בלימודי ערב - קהל היעד

סטודנטים המעוניינים להתמקצע בתחום ההנדסה והתכנה, ברמה גבוהה למטרת עיסוק ו/או המשך לימודים לתואר שני.

מי שמוצא את תחום התכנה והמחשב מושכים ומעניינים ורוצה לדעת עוד על מדעי המחשב, האלקטרוניקה, התכנות והנדסת התפעול של תחום זה.

לימודי הנדסת תוכנה לאנשים עובדים - מגוון התמחויות

- הנדסת תוכנה עם התמחות באשכול ניהול: בסיס המידע הוא הנדסת התכנה, כאשר מושם דגש לתחומי ניהול כדוגמת: כלכלה, התנהגות ארגונית, ניהול, משאבי אנוש, חקר ביצועים ועוד.

- הנדסת תוכנה עם התמחות בתוכנה טכנולוגיות ומידע: התמחות מקבילה אשר גם היא מתבססת על חומר עיקרי וזהה למסלול אשכול ניהול, ברמת ההנדסה והתכנות. אולם במקום דגש על היבטים ניהוליים, מושם דגש על מקר מדעי בתחומי הנדסת התכנה וכן מועברים סדנאות מעשיות בתחום.

לימודי הנדסת תוכנה לתואר ראשון במסלול לימודי ערב - משך הלימודים והתעודה

לימודי הנדסאי אורכים כשנתיים. את תואר ה B.SC ניתן להשלים לאחר 4 שנים. תואר B.A משולב עם B.CS ניתן להשלים לאחר כ- 5 שנים.

* כתלות במוסד הלימוד

ללמוד הנדסת תוכנה לתואר ראשון בלימודי ערב - משכורת ואפשרויות קריירה 

בוגרי התואר יוכלו להשתלב בשוק העבודה במשרות ניהוליות בחברות תעשייתיות מתקדמות בארץ ובעולם כמהנדסי פיתוח, מנהלי צוותים ועוד..

הטכנולוגיה ברחבי העולם צוברת תנופה, הביקוש למהנדסי תוכנה ובוגרי מדעי המחשב עלו  דרסטית בשנים האחרונות. לימודי הנדסת התכנה מציעים לימודים מגוונים למתעניינים בתוכנה ובהנדסה, שילוב התחומים הוליד מקצוע מרתק ומבוקש, בעל הכנסה גבוהה ויוקרתיות.

תכנית הלימודים בלימודי תואר ראשון בהנדסת תוכנה בלימודי ערב

לימודי הנדסת תוכנה כוללים נושאי לימוד רבים, כאשר בניהם: מבנה מחשבים; ארגון ופענוח מבני תוכנה; מבנה מערכות הפעלה; מערכות תוכנה; שיטות חישוביות באופטימיזציה; מעגלים משולבים; מבני נתונים ואלגוריתמים; שיטות הידור; אינטרנט; רשתות; ארכיטקטורה ופרוטוקולים; תורת המיתוג המתקדמת; קריפטוגרפיה; תכנות מונחה עצמים; מערכות ספרתיות מהירות; מערכות קבצים; מערכות מסד נתונים; אוטומטים ושפות פורמליות; מבנה מחשבים; מיקרו מחשבים; ועוד.

שירות אישי חינם
לימודי ערב - הנדסת תכנה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?