מוסדות לימודים

לימודי הנדסת אלקטרוניקה

תואר ראשון בהנדסת אלקטרוניקה

גלים אלקטרומגנטיים מסקרנים אתכם? מעגלים חשמליים עושים לכם את זה? הספק, אלקטרואופטיקה ועיבוד אותות משלהבים את דמיונכם? לימודי הנדסת אלקטרוניקה זה הדבר בשבילכם! במסגרת לימודי הנדסת האלקטרוניקה תעמיקו את הידע במערכות אלקטרוניות זעירות ותלמדו לפתור בעיות הכרוכות במערכות חשמליות גדולות כמו חשמל ובקרה. לימודי המשך בתחום יכולים להתפרש למחקר, תרגול בקורסים או שילוב של השניים כאשר היעד הנכסף הוא הדוקטורט. הנדסת אלקטרוניקה היא ענף של הנדסת חשמל העוסק בתכנון מעגלים חשמליים תוך כדי וויסות תנועת האלקטרונים בעזרת רכיבים שונים. בהשוואה לתחום הנדסת החשמל, אלקטרוניקה עוסקת בחומרים שאינם מוליכים או מוליכים למחצה. תחום האלקטרוניקה צמח לראשונה מהמצאת שפופרת הריק ושימושיה במקלטי רדיו. החלפת השפופרת ברכיבים מוליכים למחצה, תוך כדי שימוש במעגלים מודפסים ובמעגלים משולבים, הניחו את אבני הבניין של האלקטרוניקה בכל תחומי החיים.הנדסת אלקטרוניקה נמצאת בעולם התעשייה ובתחום הייצור, הרובוטים לתעשייה, בקרות הרכב ואפילו בביתנו הפרטי- מכשירי ה-DVD , המחשב האישי, האינטרנט, והדואר האלקטרוני.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי תואר ראשון בהנדסת אלקטרוניקה - למה כדאי ללמוד הנדסת אלקטרוניקה?

חברות ומפעלי תעשייה גדולים מחזרים אחרי מהנדסי אלקטרוניקה המשלבים ידע בחומרה, תוכנה ותקשורת. תחומי ההתמחות בלימודי הנדסת אלקטרוניקה הם תחומים מבוקשים. בלימודי הנדסת אלקטרוניקה תזכו ללמוד את התכנים העדכניים ביותר.כמו כן תזכו להשתלב באחד התחומים המעניינים והמרתקים שיש. הנדסת אלקטרוניקה משתלבת בתעשייה המדע והטכנולוגיה ועל כן לימודי הנדסת אלקטרוניקה מספקים את כל הכלים וההשכלה הנדרשת לתחום.

ללמוד תואר ראשון בהנדסת אלקטרוניקה - מה עושה מהנדס אלקטרוניקה?

מהנדס מתחום האלקטרוניקה עוסק בשימוש בחשמל כאמצעי להעברת אינפורמציה, תפקידו לתכנן ולפתח התקנים אלקטרוניים ומערכות חשמל. בין השאר מהנדס האלקטרוניקה מפקח על ביצועי ההתקנים ובודק אותם. מתוקף תפקידו הוא יכול לעסוק בתכנון של מערכת תקשורת כאשר נתח ניכר מעבודתו מוקדש להכנת תקציב והחלטה על לוחות זמנים לפרויקטים. חלק אינטגרלי מעבודת מהנדס האלקטרוניקה הוא פיקוח על אנשים רבים כאשר ביניהם מדענים, טכנאים, מתכנתים ומהנדסים עמיתים. ברוב הפרויקטים ההנדסיים קיים צורך בכתיבת תיעוד וכאן באה לידי ביטוי חשיבות יכולת הכתיבה הטכנית. לימודי הנדסת אלקטרוניקה מהווים תשתית חזקה עבור מהנדס בתחום ועליו הוא יבנה את יסודות הידע בהמשך דרכו בתחום.

לימודי הנדסת אלקטרוניקה לתואר ראשון - למי לימודי הנדסת אלקטרוניקה מתאימים?

תחום לימודי הנדסת האלקטרוניקה דורש שליטה במדעי המתמטיקה והפיזיקה להשגת הבנה כמותית ואיכותנית לגבי אופן פעולת מערכות. חלק גדול מעבודת מהנדס האלקטרוניקה כולל שימוש במחשבים ונחוץ להשתמש בתוכנות CAD בעת תכנון מערכות אלקטרוניות. דרישות הקבלה משתנות ממוסד למוסד, אך בדרך כלל הן כוללות תעודת בגרות מלאה וציון פסיכומטרי. כמו כן לימודי הנדסת אלקטרוניקה יתאימו למגדילי ראש, בעלי חוש טכני מפותח, יכולת חשיבה מתמטית, אוהבי אתגרים ולוקחי סיכונים. לימודי הנדסת אלקטרוניקה יתאימו הן לגברים והן לנשים אשר גם יכולות להשתלב בתחום ההי טק והתעשייה.

ללמוד הנדסת אלקטרוניקה לתואר ראשון - מה לומדים במסגרת לימודי הנדסת אלקטרוניקה?

במוסדות הלימוד השונים שמים דגש על חשיבה מתמטית, לימודי קורסים שונים בפיזיקה, ניהול פרויקטים, ידע רחב במחשבים ועקרונות בסיסיים בתורת החשמל והאלקטרוניקה. כמו כן תלמדו אודות מערכות חשמל ואלקטרוניקה, קורסים במתמטיקה וחדו"א. לימודי הנדסת אלקטרוניקה מספקים השכלה רחבה בכל התחומים הריאליים.

לימודי תואר ראשון בהנדסת אלקטרוניקה - איפה אפשר לעבוד לאחר לימודי הנדסת אלקטרוניקה?

מקומות עבודתם של מהנדסי החשמל מגוונים החל ממעבדות מפעלי ייצור, בעבודות פיתוח, אימות או יצור, במשרדי חברות ייעוץ, באתרי עבודות ועוד.לימודי הנדסת אלקטרוניקה יפתחו עבורכם דלתות תעסוקה רבות בארץ ובחול כמו כן תוכלו ללמוד בלימודי המשך בתחום או בתחומים קרובים. 

שירות אישי חינם
לימודי הנדסת אלקטרוניקה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?