מוסדות לימודים
ניילי קוסמטיקס
ניילי קוסמטיקס
מרכז הדרכה לבניית ציפורניים ומקצועות היופי
מיקום בארץ: פתח תקווה

לימודי עיצוב שיער

תעודת העשרה בעיצוב שיער

עיצוב שיער הינה אמנות עתיקת יומין, וכבר בראשית האנושות בני אדם עסקו בתסרוקות ובספרות. לימודי עיצוב שיער מאפשרים להשתלב בתחום מתפתח במהירות, בזמן הכשרה קצר יחסית.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס עיצוב שיער וספרות - מידע כללי

עיצוב שיער מקצועי על ידי ספר מומחה הינה דרך קלה יחסית לשפר את ההופעה החיצונית, בצורה מהירה ובעלות נמוכה. לימודי עיצוב שיער זוכים לביקוש רב בעיקר בתקופה האחרונה, בה רוב התקשורת נעשית בצורה ויזואלית על גבי הטלוויזיה, וחשיבות הטיפוח וההופעה הייצוגית גדולים יותר מאי פעם. ספרות עוסקת באמצעים טכניים דוגמת בחירת תסרוקת נכונה המדגישה את מבנה הפנים והתאמת גוון השיער הרצוי, על מנת למקסם את הפוטנציאל הטמון בכל אדם.

לימודי ספרות משלבים בין כישרון טכני לבין דמיון ויצירתיות. חלק ניכר מחווית התספורת היא שיתוף מעצב השיער בקורותיך, ומשום כך לימודי עיצוב שיער כוללים גם סדנאות לפיתוח התקשורת הבין האישית של הספרים לעתיד. 

לימודי ספרות ועיצוב שיער - תכנית הלימודים

תוכנית לימודי עיצוב שיער וספרות עשירה ומגוונת, ומשלבת בין לימודים תיאורטיים ועיוניים, והתנסות מעשית על בובות ואנשים. לימודי קורס עיצוב שיער וספרות מקנים היכרות מעמיקה עם סגנונות תספורות שונות, פסים, החלקת שיער, יסודות כימיים של צבעים, שיווק, התאמת תספורת למבנה הפנים, תספורות נשים, תספורת גיאומטרית, פרמננט ותלתלים, ניהול מספרה, תסרוקות כלה, היגיינה של השיער, תסרוקות ערב, ערבוב צבעים, סלסול כימי, תספורות גברים, עבודה עם תכשירים, טכניקות צביעה, סוגי שיער, פן, קארה, ועוד.

ללמוד עיצוב שיער וספרות - מה כדאי לבדוק לפני שנרשמים?

כיום ישנם בתי ספר לטיפוח רבים המציעים לימודי עיצוב שיער וספרות, בין אם כחלק מלימודי טיפוח וקוסמטיקה כלליים, או כנושא בפני עצמו. טרם ההרשמה מומלץ לבדוק את איכות המרצים, המצב הפיזי של חדרי הלימוד, ומידת התרגול במהלך הלימודים. פרמטרים נוספים לבדיקה הם מיקום גיאוגרפי ונגישות, תנאי קבלה, וכמובן גובה שכר הלימוד, והאם ניתן ללמוד על חשבון הפיקדון הצבאי. כיום מכללות עיצוב שיער רבות מציעות לימודי עיצוב שיער במסלול לימודי ערב, המאפשר גם לאנשים עובדים לרכוש מקצוע מבוקש.

קורס הכשרת מעצבי שיער וספרים - מה עושים בסיום הלימודים?

לאחר סיום הלימודים ועמידה בכל המבחנים בהצלחה, הבוגרים זכאים לתעודת גמר בעיצוב שיער וספרות מטעם המכללה בה למדו, וכן לתעודת מקצוע סוג 1 של משרד התמ"ת. בוגרי לימודי עיצוב שיער וספרות איכותיים ומקצועיים יכולים להשתלב במגוון רחב של מקומות עבודה, ובהם מכונים לעיצוב שיער, סלון לכלות, חברות לקוסמטיקה, או פתיחת עסק פרטי ועבודה באופן עצמאי. בכל מקרה, מומלץ להמשיך וללמוד, מאחר ותחום עיצוב שיער וספרות הינו דינאמי ומתעדכן ללא הרף.

עולם עיצוב שיער וספרות הינו רחב ידיים, וישנם נושאים רבים בהם ניתן להתמחות, דוגמת תסרוקות מתקדמות, טכניקות עיצוב שיער לגברים, כימיה של השיער, צביעת גוונים, סלסול ורולים, ועוד. בכדי להגדיל את מגוון אפשרויות התעסוקה, ולאפשר התפתחות אישית ומקצועית, מומלץ לשלב את לימודי עיצוב שיער וספרות עם לימודי תחומים אחרים מעולם קוסמטיקה והיופי, כגון לימודי עיצוב גבות או קורס איפור, לדוגמא.

שירות אישי חינם
לימודי עיצוב שיער
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?