מוסדות לימודים
מכון מגיד ללימודי המשך
מכון מגיד ללימודי המשך
התערבות טיפולית באמצעות בעלי חיים
מיקום בארץ: שלוחות בירושלים, תל אביב, מגידו, מודיעין ומכבים-רעות!
המכללה האקדמאית ספיר
המכללה האקדמאית ספיר
לימודי תרבות, יצירה והפקה
מיקום בארץ: שדרות
אורנים
אורנים
המכללה האקדמית לחינוך
מיקום בארץ: קריית טבעון
מכללת לוינסקי לחינוך
מכללת לוינסקי לחינוך
לימודי טיפול וחינוך בעזרת בעלי חיים לעובדי הוראה - לבעלי תואר ראשון בלבד
מיקום בארץ: תל אביב
המכללה האקדמאית ספיר
המכללה האקדמאית ספיר
המרכז ללימודי חוץ
מיקום בארץ: שדרות

לימודי טיפול באמצעות בעלי חיים

תעודת העשרה בטיפול בסיוע בעלי חיים

לימודי טיפול בסיוע בע"ח הינם תחום חדש ומתפתח במהירות, מכיוון שהוא מקנה כלים לעזרה במגוון רחב של בעיות ותורם לשיפור איכות החיים. כיום כמעט בכל בית ספר ישנה פינת חי, בכל גן יש חוג טבע, ותחום הטיפול בסיוע בעלי חיים נכנס גם לחינוך המיוחד.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס טיפול באמצעות בעלי חיים - איך עובד הטיפול ?

טיפול בסיוע בעלי חיים מסייע לאנשים בעלי בעיות מגוונות, פיזיות ורגשיות גם יחד. בשל הקשר המיוחד הנוצר בין המטופל לבין בעל החיים, המטופל עובר חוויה פיזית ורגשית ומאפשרת לבטא רגשות וערכים כמו דאגה, אחריות, התמדה ומסירות. בעלי חיים מעניקים אהבה ללא תנאי למטופלים השונים, ובכך מאפשרים גם לאנשים בעלי פיגור שכלי או מוגבלות בתנועה לחוות תחושת חיוניות והנאה, ועקב כך להעלות את הביטחון העצמי.

ישנם יתרונות רבים לטיפול בסיוע בעלי חיים, ובתחומים שונים. בעת תהליך ליטוף והחזקת בעל החיים המטופל נדרש למיומנויות פיזיות המסייעות בפיתוח קואורדינציה ומוטוריקה, דבר היכול להתאים לבעלי מוגבלויות בתחום זה. גם בתחום הקוגניטיבי טיפול בעזרת בע"ח מסייע למטופלים, מכיוון שהוא מאפשר לפתח מיומנויות קוגניטיביות שונות כמו הבנת תהליכים ותצפיות.

יתרונות נוספים של טיפול בסיוע בע"ח ניתן למצוא בתחום הרגשי, מאחר שהעבודה עם בעל החיים מספקת למטופל תחושות של בטחון עצמי והצלחה, המאפשרות למטופל להתחבר לעולם הרגשי שלו ולפתח דימוי עצמי חיובי. גם בתחום החברתי טיפול בסיוע בעלי חיים עוזר למטופלים, מכיוון שהוא מסייע לפתח יכולת דחיית סיפוקים וריסון עצמי, ועקב המודעות לצורכי החיה עולה גם המודעות לצורכי הזולת.

לימודי טיפול באמצעות חיות מחמד - מה כדאי לבדוק לפני שנרשמים ?

כיום ניתן ללמוד טיפול בסיוע בע"ח במספר רחב של מכללות בישראל, כאשר הלימודים אורכים כשנתיים. מומלץ לבדוק את רמת הסגל האקדמי ואת איכות המרצים, המצב הפיזי של חדרי הלימוד והציוד המקצועי, מידת התרגול במהלך הלימודים, וכן את היחס לסטודנטים. פרמטרים נוספים לבדיקה הם מיקום גיאוגרפי ונגישות, וכמובן גובה שכר הלימוד ומלגות שונות המוצעות לסטודנטים.

ללמוד טיפול בסיוע בע"ח - למי מיועדים הלימודים? 

אין צורך ברקע אקדמי על מנת להתקבל ללימודי לימודי טיפול בסיוע בעלי חיים, אולם ניסיון מעשי בתחומי טיפול אחרים כמו לימודי רפואה משלימה, פסיכולוגיה, חינוך או עבודה סוציאלית יקנה יתרון במהלך הלימודים. אלמנט חשוב נוסף הוא סבלנות ורצון לתרום ולעזור, וכמובן שעל מי שרוצה לעסוק בתחום הטיפולי בסיוע בעלי חיים להיות בעל אהבה גדולה לבני אדם ולבעלי חיים.

קורס הכשרת מטפלים באמצעות בעלי חיים - נושאי הלימוד

תוכנית לימודי טיפול בסיוע בע"ח מקנה לסטודנטים מגוון רחב של כישורים ומיומנויות, ועוסקת במגוון נושאים. לימודי התחום כוללים קורסים בנושא פסיכולוגיה, טיפול, מדעי הרפואה, התנהגות בעלי חיים, שיקום, ביולוגיה, יסודות הווטרינריה, טיפול בבעלי חיים, פיסיולוגיה, גידול בעלי חיים, אנטומיה, זואולוגיה, חינוך ועוד.

לימודי זואותרפיה - טיפול בסיוע בעלי חיים - אפשרויות התעסוקה והלימודים המתקדמים בתחום

לאחר סיום לימודי טיפול בסיוע בעלי חיים הבוגרים זכאים לתעודת גמר מטעם בית הספר, וניתן לשלב גם לימודי חינוך מיוחד בלימודי טיפול בבע"ח. ישנו מגוון גדול של מקומות תעסוקה בהם ניתן לעבוד, מבתי חולים שיקומיים, דרך עבודה בבתי כלא או חוות טיפוליות, ועד עבודה במוסדות חינוך מיוחד. עם זאת, יש לזכור שלימודי טיפול בסיוע בבעלי חיים הם תחום רחב ידיים, ולמי שרוצה להתקדם בתחום מבחינה מקצועית ואישית מומלץ להמשיך ללימודי פסיכולוגיה, לימודי עבודה סוציאלית או לימודי טיפול באמנות

שירות אישי חינם
לימודי טיפול באמצעות בעלי חיים
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?