מוסדות לימודים
אנקורי בגרות
אנקורי בגרות
לימודי הכנה לבחינות הבגרות
מיקום בארץ: תל אביב, חיפה, ירושלים, קרית ביאליק, אשדוד, ראשון לציון, פתח תקוה, רעננה

בחינת בגרות בכימיה

השלמת בגרויות - כימיה

על מנת לקבל תעודת בגרות אין צורך לגשת לבחינת בגרות בכימיה, אולם ישנם רבים המוצאים את הנושא מעניין ורוצים לעסוק בו גם במהלך לימודי תואר ראשון ושני. בחינת הבגרות בכימיה מוצעת ברמה של 3 או 5 יחידות לימוד, בהתאם לבחירת התלמיד.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס הכנה לבגרות בכימיה - מידע כללי

בחינת בגרות בכימיה מהווה תנאי קבלה הכרחי ללימודי תואר ראשון במקצועות מסוימים, דוגמת לימודי רפואה, לימודי ביוטכנולוגיה, לימודי פיזיקה, לימודי הנדסה ועוד. בגרות בכימיה דורשת חשיבה מופשטת וכן יכולות מתמטיות גבוהות, ומשום כך מומלץ להצטרף לקורס הכנה לבגרות, המוצע ברוב מכוני ההכנה לבגרויות. חשוב לציין כי רמת לימוד של 5 יחידות בכימיה, בדומה לכל בחינת בגרות, מזכה בבונוס מסוים אשר משוקלל עם שאר הציונים, ומסייע בהשגת ציון ממוצע גבוה יותר בתעודת הבגרות הסופית.

קורס הכנה לבחינת בגרות בכימיה ניתן למצוא כיום בכל מכון הגנה לבגרות או מכינה לבגרות, וכמובן שאפשר גם לקחת שיעורים פרטיים לקראת בחינת הבגרות בכימיה. לימודי הכנה לקראת בחינת הבגרות בכימיה נערכים בדרך כלל בצורה של מרתון, כלומר מספר ימים מרוכזים הכוללים לימודי כימיה אינטנסיביים. לימודי הכנה לקראת בחינת הבגרות בכימיה מוצעים גם בצורה של למידה בקבוצות קטנות לאורך כל השנה, שיעורי תגבור לקראת הבחינה, שיעורי עזר, או שיעורים פרטיים.

לימודי שיפור והשלמת בגרות בכימיה - מבנה הבחינה ונושאי הלימוד

בחינת בגרות בכימיה ברמה של 5 יחידות לימוד מורכבת למעשה משני מבחנים, כאשר הראשון הוא ברמה של 3 יחידות לימוד, ואילו בחינת הבגרות השנייה בכימיה היא בהיקף של 2 יחידות לימוד ומשלימה למעשה לרמה של 5 יחידות לימוד. ניתן להבחן בשני החלקים של בחינת הבגרות בכימיה באותו יום או במועדים שונים, אך יש לזכור כי שני המבחנים מתקיימים במועד קיץ בלבד ואינם מוצעים גם במועד חורף.

חומר הלימוד של בחינת הבגרות בכימיה בהיקף של 3 יחידות כולל את הנושאים מבנה קישור ותכונות החומר, המהירות של תגובה כימית, כימיה של תרכובות הפחמן, היבטים כמותיים בכימיה, חומרים יוניים, אנרגיה, בסיסים וחומצות, יישום עקרונות שיווי משקל בתעשיית האמוניה, חמצון חיזור, מבנה האטום, שיווי משקל במערכת הומוגנית, מחזוריות ומשפחות כימיות, וכן דיון כללי בחשיבות התעשייה הכימית. לימודי הכנה לקראת בחינת בגרות בכימיה בהיקף של 5 יחידות כוללים את נושא החובה שיווי משקל של חמצון חיזור ותרמודינאמיקה, וכן נושאי בחירה דוגמת חלבונים, כימיה של תאים חשמליים, אינטראקציה בין קרינה לחומר, סוכרים, ברום ותרכובותיו בתעשייה, פולימרים סינתטיים, ייצור דשנים בישראל), ועוד.

לימודים בקורס הכנה לבגרות בכימיה - סיכום

בחינת הבגרות בכימיה היא כאמור אינה הכרחית על מנת לזכות בתעודת בגרות, אך לימודי מקצועות מסוימים דוגמת לימודי כימיה או לימודי הנדסה דורשים בחינת בגרות בכימיה ברמה של 3 יחידות לימוד לפחות. ניתן לגשת אל בחינת הבגרות בכימיה גם לאחר התיכון, במסגרת אקסטרנית, ובמקרה זו מומלץ להיעזר במכוני הכנה לבגרויות על מנת לרענן את הידע ולשפר את הסיכוי לקבלת ציון גבוה.

שירות אישי חינם
בחינת בגרות בכימיה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?