מוסדות לימודים
מכללת רידמן
מכללת רידמן
המכללה לרפואה משלימה ואינטגרטיבית
מיקום בארץ: רמת אביב- תל אביב, ירושלים, חיפה, כנרת , באר שבע, ספיר, משגב, אילת
המכללה האקדמית ספיר בשיתוף מכללת רידמן
המכללה האקדמית ספיר בשיתוף מכללת רידמן
לימודי רפואה משלימה
מיקום בארץ: דרום
מירב
מירב
ביה"ס לרפואה משלימה של האוניברסיטה הפתוחה
מיקום בארץ: תל אביב, באר שבע, ירושלים, חיפה
מדיסין
מדיסין
מכללה לרפואה משלימה - המכללה למנהל
מיקום בארץ: בית ברל, חיפה
מכללת סמינר הקיבוצים
מכללת סמינר הקיבוצים
סימן שאתה מצוין
מיקום בארץ: תל אביב
מכללת גודלמן
מכללת גודלמן
מכללת גודלמן - המכללה הבינלאומית לרפואה משלימה - לימודי רפואה סינית
מיקום בארץ: אשדוד
מכללת דאו לרפואה משולבת
מכללת דאו לרפואה משולבת
לימודי רפואה סינית
מיקום בארץ: רמת יוחנן
תילתן המכללה לרפואה משלימה
תילתן המכללה לרפואה משלימה
רפואה סינית ואקופונקטורה
מיקום בארץ: תל אביב, חיפה

לימודי רפואה סינית

תעודת העשרה ברפואה סינית

רפואה סינית מקיפה קשת רחבה של שיטות ריפוי אלטרנטיביות, ונשענת על ידע ומסורת של אלפי שנים. לימודי רפואה סינית זוכים כיום לביקוש רב, כחלק מהמודעות הגוברת ליתרונותיה של לימודי הרפואה המשלימה ככלל.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס רפואה סינית - מידע כללי

רפואה סינית נמצאת בשימוש כבר אלפי שנים, ובמאה האחרונה גם במערב ובישראל מכירים ביתרונותיה של שיטת טיפול זו. לימודי רפואה סינית מקנים הזדמנות ייחודית להחשף לתפישת עולם אשר על פיה האדם הינו חלק מן היקום, וכל הפרעה או חסימה גורמת לניתוק ולבעיות פיזיות. סימן הכתב הסיני המתאר את הרפואה הסינית נקרא גם כתמונה, וזאת משום שעל פי שיטה זו לאחר הבנת התמונה השלמה ניתן להעמיק ולהבין בצורה טובה יותר את הפרטים המרכיבים את הכלל.

לימודי רפואה סינית כוללים מגוון שיטות טיפוליות, כאשר תפקידו של המטפל ברפואה סינית כולל אבחון מדויק של המטופל והתאמת שיטת הריפוי היעילה ביותר במקרה הספציפי. לימודי רפואה סינית כוללים היכרות עם דרך הטיפול הקרויה לימודי אקופונקטורה או דיקור סיני, אשר לפיה ישנה זרימת אנרגיה במסלולים שונים בגוף האדם. מסלולים אלה, הנקראים גם מרידאנים, הם אלה שאחראים לתפקוד התקין של הגוף על ידי שמירה על איזון בין האנרגיות השונות, וכל הפרה של איזון זה גוררת מחלות שונות. לימודי רפואה סינית מכשירים את המטפל לפיזור האנרגיה החסומה באמצעות דיקור סיני, המלווה בהדרכה כיצד לשמור על הרגלי חיים מתאימים ומאוזנים, ומשמשים לא רק לפתרון בעיות קונקרטיות אלא גם להקניית כלים מעשיים לשמירה על אורח חיים בריא ומאוזן.

לימודי רפואה סינית - מה לבדוק לפני שנרשמים ללימודים ? 

בעקבות הביקוש הרב, יש כיום מגוון רחב של מכללות לרפואה משלימה ורפואה סינית. מאחר והתחום אינו מפוקח על ידי משרד הבריאות, מומלץ לבחון את מידת הניסיון המעשי והידע התיאורטי של סגל המרצים, כמו גם מידת ההתנסות המעשית של התלמידים במהלך לימודי רפואה סינית. דברים נוספים שמומלץ לבדוק הם תוכנית הלימודים והנושאים הכלולים בה, מספר התלמידים בכיתה, טיב התעודה המתקבלת, וכמובן מידת הסיוע שהמכללה מציעה בהשתלבות בשוק העבודה לאחר סיום לימודי רפואה סינית. כיום ישנן קורסים רבים של לימודי רפואה סינית גם במסגרת לימודי ערב, המאפשרים לשלב עבודה סדירה יחד עם הלימודים והרחבת האופקים.

ללמוד רפואה סינית - תכנית הלימודים

תוכנית לימודי רפואה סינית עשירה ומגוונת, וכוללת ידע מתחומי עניין רבים. נושאי הלימוד כוללים היכרות מעמיקה עם הפילוסופיה הסינית, לימודי ארומתרפיה, לימודי דיקור סיני, צמחי מרפא, לימודי תזונה טבעית, שיאצו, לימודי טווינה, אנטומיה, פיזיולוגיה, פרמקולוגיה, אבחון וטיפול על פי הרפואה הסינית, ועוד. תרגול מעשי והתנסות מהווה חלק חשוב בלימודי רפואה סינית, והסטודנטים מתנסים במגוון שיטות הטיפול והאבחון במהלך הלימודים. חלק חשוב נוסף של לימודי רפואה סינית כולל היכרות עם התרבות הסינית, ובכלל זה לימודי סינית לקריאה וכתיבה.

לימודי רפואה סינית מוצעים במגוון רחב של מסלולים והתמחויות, החל מקורס בנושא ספציפי האורך כמה פגישות, ועד לימודי רפואה סינית לתואר ראשון האורכים כמה שנים. לימודי קורסים ברמת מתחילים אינם מציבים בדרך כלל תנאי קבלה, אולם קורסים מתקדמים ברפואה סינית דורשים ניסיון מעשי. לימודי רפואה סינית כוללים גם לימודי רפואה מערבית, ולכן בוגרי לימודי רפואה מערבית זכאים לפטורים בקורסים מסוימים, אולם יש לוודא זאת טרם ההרשמה.

קורס הכשרת מטפלים ברפואה סינית - אפשרויות התעסוקה

לאחר סיום הלימודים ועמידה בכל המבחנים בהצלחה, הבוגרים זכאים לתעודת גמר ברפואה סינית מטעם מוסד הלימודים, בהתאם למסלול ההתמחות. ישנו ביקוש רב לבוגרי לימודי רפואה סינית איכותיים ומיומנים, וניתן להשתלב במכוני טיפול, מרפאות פרטיות, קופות חולים, או עבודה כעצמאי. עם זאת, עולם הרפואה המשלימה הינו נרחב וידיים ומתעדכן ללא ההרף, ועל כן מומלץ להמשיך וללמוד תחומים נוספים- עיסוי באבנים חמות, לימודי אירוודה, ודמיון מודרך הם רק חלק מהאפשרויות הפתוחות בפני בוגרי לימודי רפואה סינית. 

שירות אישי חינם
לימודי רפואה סינית
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?