מוסדות לימודים

קורס כוסות רוח והקזת דם

לימודי הכשרת מטפלים בכוסות רוח והקזת דם

כוסות רוח והקזות דם הן שתיים משיטות הטיפול והריפוי העתיקות ביותר, אשר מלוות את האנושות כבר אלפי שנים. שיטות אלו היו נפוצות כטיפול למגוון מחלות ובעיות בתרבויות שונות ברחבי העולם – ביוון העתיקה (הלא היא ערש הרפואה המערבית המודרנית), בקהילות היהודיות (הרמב"ם הילל לא מעט את הקזות הדם), ואף בסין הרחוקה – שם מהוות כוסות הרוח והקזות הדם חלק אינטגרלי מהרפואה הסינית המסורתית עד ימינו אנו. בשנים האחרונות זוכות שתי שיטות טיפול אלו לעדנה מחודשת, ורבים מבקשים ליהנות מטיפול זה. על פי עדויות המטופלים והמטפלים, הטיפול בכוסות רוח והקזת דם תורם להקלה על כאבים ושרירים תפוסים ומכווצים, יעיל להורדת חום, מקל על הצטננות וקירור, מקל על מערכת הנשימה, תורם לחיזוק המערכת החיסונית ועוד. אז אם גם אתם עוסקים באחד מתחומי הרפואה המשלימה – בדיקור, בעיסוי או בכל שיטה טיפולית אחרת, וגם אם אתם כלל לא עוסקים ברפואה משלימה – אך מעוניינים להשתלב בתחום עיסוק מרתק זה – הלימודים בקורס כוסות רוח והקזת דם יכולים להתאים לכם עד מאד, ולהקנות לכם כלים טיפוליים עוצמתיים. בואו לקרוא מידע נוסף אודות הלימודים בקורס כוסות רוח והקזת דם.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.
לימודי כוסות רוח והקזת דם  - למי מיועדים הלימודים?
הלימודים בקורס הכשרת מטפלים בכוסות רוח והקזת דם מיועדים לכל המעוניינים להתחיל לטפל בשיטות מסורתיות ועתיקות אלו, הזוכות בשנים האחרונות לפופולאריות מתחדשת. הלימודים מתאימים, כמובן, גם למעוניינים בהעשרה אישית מרתקת. הקורס מתאים במיוחד למטפלים מתחומי הרפואה המשלימה, כמו גם למטפלים מתחומי העיסוי והטיפול במגע, המעוניינים להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם בכלי טיפול עוצמתיים אלו. אם אתם מתעניינים בלימודי טיפול בכוסות רוח והקזת דם, ייתכן כי תגלו עניין גם בלימודי רפואה סינית, לימודי איורוודה (רפואה הודית), לימודי שיאצו, לימודי דיקור סיני ושלל קורסים נוספים מתחומי הרפואה המשלימה והאלטרנטיבית.

ללמוד טיפול בכוסות רוח והקזת דם -  מהם תנאי הקבלה ללימודים?
תנאי הקבלה ללימודים בקורס כוסות רוח והקזת דם משתנים בין מכללות ומוסדות לימוד שונים בתחום, אך ודאי תשמחו לדעת כי מכללות רבות בתחום אינן מציבות כל תנאי קבלה והלימודים בהם פתוחים בפני הקהל הרחב. קורסים אחרים בתחום, לעומת זאת, מיועדים רק למטפלים מנוסים באחד מתחומי הרפואה המשלימה, או לבוגרי קורסים בסיסיים בתחום. כמו כן, חלק מהמכללות ומוסדות הלימוד מקיימים ראיונות אישיים טרם הקבלה ללימודים, במטרה לבדוק את מידת התאמת המועמד ללימודים ולעיסוק בתחום.

קורס כוסות רוח והקזת דם -  משך הלימודים ומתכונתם
משך הלימודים בקורסים להכשרת מטפלים בכוסות רוח והקזת דם משתנה אף הוא בין מכללות ומוסדות לימוד שונים בתחום, ומובן כי קורסים המתמקדים רק באחת מהשיטות (כוסות רוח או הקזת דם) הם קצרים יותר מהקורסים המתמקדים בשתיהן. לצד קורסים בסיסיים, הכוללים כארבעה – חמישה מפגשים בלבד (כ-20 שעות לימוד אקדמיות, פחות או יותר), מתקיימים גם קורסים מקיפים ומעמיקים יותר, המונים מעל ל-100 שעות לימוד אקדמיות, ומכשירים את הבוגרים כמטפלים מומחים בשיטות אלו. אם אתם מעוניינים להירשם ללימודים מרתקים אלו, אך חוששים כי סדר יומכם העמוס יקשה עליכם לעשות כן, יש לנו חדשות טובות עבורכם! מכללות רבות מציעות לכם בחירה בין לימודים בשעות הבוקר, לימודים בשעות אחר הצהריים והערב, ולעיתים אפילו לימודים בימי שישי בבוקר, כך שגם אם אתם אנשים עובדים, סטודנטים עמוסים בלימודים או עסוקים מכל סיבה אחרת – תוכלו להשתלב בלימודים המעשירים בשעות והזמנים הנוחים והמתאימים לכם ביותר.

לימודי הכשרת מטפלים בכוסות רוח והקזת דם -  מהם נושאי הלימוד בקורס?
תכנית הלימודים בקורסים להכשרת מטפלים בהקזות דם וכוסות רוח  היא עשירה למדי, ומשלבת, בדרך כלל, בין לימודים עיוניים ותיאורטיים מרתקים, לבין שלל התנסויות מעשיות חווייתיות. מכללות אחדות אף כוללות פרקטיקום (סטאז' – הכשרה מעשית) כחלק מתכנית הלימודים, כך שהבוגרים זוכים לצבור ניסיון מעשי בעבודה בתחום כבר במהלך לימודיהם. נושאי הלימודים המדויקים אמנם משתנים מעט בין מכללות ומוסדות לימוד שונים בתחום, אך לעיתים קרובות כוללים הלימודים את הנושאים והתכנים הבאים: ההיסטוריה של שימוש בכוסות רוח והקזות דם, אנטומיה ופיזיולוגיה, פתולוגיה, מבוא לרפואה סינית, שיטות פעולה וטכניקות עבודה עם כוסות רוח, תשאול המטופל, אבחון פתולוגיות ובעיות, חסימת דם, יצירת ואקום באמצעות אש ובאמצעות משאבה, תופעות לוואי וסכנות בטיפול, הקזת דם ללא כוסות רוח, אמצעי זהירות, היגיינה וחיטוי, אתיקה מקצועית, יחסי מטפל – מטופל, ועוד שלל נושאי לימוד מרתקים, אשר יכשירו את הבוגרים במיטב הידע, המיומנויות והכלים הדרושים למטפל המקצועי והאיכותי בכוסות רוח והקזת דם.

ללמוד לטפל בכוסות רוח והקזת דם – תעודה
בוגרי הלימודים, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הקורס, יהיו זכאים לתעודת גמר -  "מטפל בכוסות רוח והקזת דם" מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

ללמוד טיפול בכוסות רוח והקזת דם -   מה עושים בסיום הלימודים?  
בסיום הלימודים יוכלו הבוגרים להשתלב בעבודה כמטפלים בכוסות רוח והקזות דם בקליניקות ומרכזי טיפול ברפואה משלימה ברחבי הארץ, או אף לצאת לדרך עצמאית ולפתוח מרפאה לרפואה משלימה משל עצמם. כמו כן, מטפלים מוסמכים בתחומי הרפואה המשלימה יוכלו להוסיף כלים עוצמתיים אלו לארגז הכלים המקצועי שלהם – ובכך הן למשוך קהלי יעד חדשים לטיפולם, והן להעניק למטופליהם את הטיפול הטוב והמתאים ביותר.

קורס הכשרת מטפלים בכוסות רוח והקזת דם - סיכום
לסיכום, אם אתם מעוניינים ללמוד שיטות טיפול וריפוי עתיקות, אשר היו נפוצות בתרבויות רבות, ומשמשות עד ימינו אנו חלק מהותי ומרכזי ברפואה הסינית – לימודי הטיפול בכוסות רוח והקזת דם יכולים להתאים לכם עד מאד. לימודים אלו יקנו לכם, תוך זמן קצר יחסית (בדרך כלל לא יותר משמונה חודשים, ופעמים רבות – תוך חודש – חודשיים בלבד) את כל הידע, הכלים והמיומנויות על מנת להתחיל לטפל בשיטות אלו במגוון בעיות ומחלות. אז בואו ליהנות מלימודים מחזקים – בואו ללמוד בקורס הכשרת מטפלים בכוסות רוח והקזת דם.
שירות אישי חינם
קורס כוסות רוח והקזת דם
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?