מוסדות לימודים

לימודי מדעי הרוח

תואר ראשון במדעי הרוח

חברה ותרבות יוצרים היסטוריה. ההיסטוריה מושתתת על ספרות, פילוסופיה, תרבות, שפה, מיתוסים ועוד. לימודי מדעי הרוח מפתח לסטודנטים חשיבה ביקורתית ומעניק להם השכלה במגוון תחומים. הלימודים מתמקדים בשפה, תרבות וחברה. כמו כן אופן התגבשות הפילוסופיה ושבירת מיתוסים תרבותיים וחברתיים. לימודי מדעי הרוח נעשו מבוקשים מתוך מודעות לצורך בהשכלה רחבה וידע עשיר בתחום תרבותי. עיצוב חשיבה, מודעות והענקת כלים לחקר התרבות והשפה הנם חלק ממטרות התואר. בואו לקרוא עוד על לימודי תואר ראשון בלימודי רוח.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מדעי הרוח - מגוון חוגי לימוד:

לימודי פילוסופיה
לימודי היסטוריה
לימודי לשון ובלשנות
לימודי יהדות ומחשבת ישראל
לימודי היסטוריה של עם ישראל
לימודי ערבית
מדעי הרוח רב תחומי
לימודי ארץ ישראל
לימודי שואה
לימודי פולקלור
לימודי שימור אתרים
לימודי שפה וספרות אנגלית

לימודי תואר ראשון במדעי הרוח - מידע כללי

כפי שתראו הלימודים עוסקים רבות בחברה ונותנים מידע וידע מקיף על התפתחותה. לימודי מדעי הרוח מאוד קרובים אחד לשני ולכן תזכו ללמוד גם קורסים שכנים המקבילים לתארים שונים. כך למשל תלמדו קורסים בסוציולוגיה, פסיכולוגיה, חקר השפה והתרבות, אומנות ועוד. דעו כי הלימודים מאפשרים לימודי המשך לתואר שני או לימודים בחו"ל. מוסדות לימוד מחזקים את הצורך באנשי מקצוע בתחום שימור אתרים, ארכיאולוגיה, חקר השפות והתרבות. רבים מהסטודנטים ממשיכים לתחום ההוראה והמחקר. כמו כן ניתן להמשיך ולהשתלב בעולם התעסוקה בחו"ל.

ללמוד מדעי הרוח לתואר ראשון - מגוון אפשרויות ללימודים מרתקים

ישראל מורכבת מאוכלוסיות מגוונות המחזיקות בתרבות וראייה שונה. המגזרים השונים מהווים חלק מהתרבות הישראלית הכוללת. שפות, מנהגים, תרבות, מוסיקה, אתרים, מיתוסים ועוד מרכיבים את ההיסטוריה של כל מגזר ומשלבים אינספור עבודות מחקר. יהודים, נוצרים, מוסלמים, קתוליים רק חלק מלימודי חקר תרבות ושפה שניתן ללמוד בלימודי רוח. כמו כן תמצאו לימודי לשון ובלשנותלימודי ערבית, לימודי לימודי שפה וספרות אנגליתלימודי פילוסופיה ועוד.

שפה יוצרת חברה שיוצרת תרבות. ללא שפה לא ניתן להתקיים או לבנות היסטוריה משותפת. כמו כן קיימת חשיבות אדירה לשימור אתרי מורשת, אתרים היסטוריים ואתרים ארכיאולוגיים המלמדים אותנו רבות אודות תרבויות שונות משלנו. לימודי מדעי הרוח כשמם כן הם. הם מתמקדים ברוחניות ופענוח הנפש האנושית.

בלימודי רוח תמצאו את לימודי שואה העוסקים בחקר השואה ובהיבטים ההיסטוריים, החברתיים והפוליטיים שטמונים בה. דעו כי רב הנסתר על הגלוי במדעי הרוח ובתור סטודנטים תזכו להיחשף לרזי התחום. כמו כן תזכו להכין עבודות מחקריות בתחומים הרבים שמדעי הרוח מציעים לכם. הלימודים מתאימים לאוהבי ספרות, היסטוריה ופילוסופיה. כמו כן יתאימו לאנשים המחפשים להשלים תואר ראשון. כמו כן מאחר והלימודים עוסקים בתרבויות העולם, תוכלו לנסוע ולטייל בעולם ביוזמה אישית ולחוות את הלימודים אחרת.

שירות אישי חינם
לימודי מדעי הרוח
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?