מוסדות לימודים
המכללה האקדמית גליל מערבי
המכללה האקדמית גליל מערבי
תוציא מעצמך את המקסימום
מיקום בארץ: עכו

לימודי שימור אתרים

תואר ראשון בשימור אתרים

שימור אתרים הוא תחום מרתק, אשר מקנה את כל הכלים המקצועיים הנחוצים על מנת לעסוק בשימור המורשת של אתרים ומבנים.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי תואר ראשון בשימור אתרים - מידע כללי

בישראל ישנם אתרים ומבנים היסטוריים רבים, אשר נזקקים לשימור על מנת שלא יהרסו מפגעי הזמן. כל חפירה ארכיאולוגית כיום מצריכה הגשה ואישור של תוכנית שימור מקצועית, וממשלת ישראל אף החליטה להקצות סכום כסף גדול לשם שימורם של מאות אתרי מורשת בישראל. החלטה זו היא חלק מהמגמה בארץ ובעולם, של טיפול נאות באתרים הראויים לשימור. לימודי שיתור אתרים לתואר ראשון מעניקים ידע מקיף, ופותחים אפשרויות תעסוקה מגוונות בתחום.

ללמוד תואר ראשון בשימור אתרים - תכנית הלימודים

לימודי שימור אתרים לתואר ראשון נחשבים למרתקים במיוחד, מאחר והם נוגעים בקשת רחבה של תכני לימודי. תחומי הדעת העיקריים הם היסטוריה, אדריכלות, ארכיאולוגיה ואמנות מתחום מדעי הרוח, כמו גם מדעים וטכנולוגיה המקנים את הידע הפרקטי. לאלה מתווספים קורסים מקצועיים בתחומי השימור, המסייעים לסטודנטים לפתח זווית ראייה רחבה המתחשבת בהיבטים של העבר, ההווה והעתיד, וכן עבודה פרקטית באתר שימור שונים.

הנושאים הנכללים במהלך לימודי תואר ראשון בשימור אתרים משתנים בין מוסדות הלימוד, אך בדרך כלל תוכנית הלימודים כוללת את הקורסים הבאים - תיאוריות וגישות בשימור, תולדות הארכיטקטורה של ימה"ב, תורת הבנייה למשמרים, שימור אורבאני, ארכיטקטורה בארץ ישראל משלהי המאה ה-19 ועד המנדט הבריטי, סוגיות מעשיות בשימור אתרים ארכיאולוגיים ומבנים היסטוריים, היבטים כלכליים בשימור, אמנות הרנסנס ואמנות העידן החדש, התמודדות עם חסמים בפני שימור, מערכות שירות בבנייה עכשווית, והיבטי התיירות בשימור.

לימודי שימור אתרים לתואר ראשון - תנאי הקבלה

על מנת להתקבל לתואר ראשון בשימור אתרים ישנן מספר דרישות סף, כנהוג בלימודים אקדמיים בכל התחומים. על המועמדים להיות בעלי בגרות ופסיכומטרי, אך תנאי הקבלה המדויקים משתנים מעת לעת. מומלץ לפנות למזכירות מוסד הלימודים על מנת לבדוק את הדרישות הספציפיות, ובמידה ולא עומדים בתנאי הקבלה ניתן להשתלב בלימודי מכינה קדם אקדמית. מכינה לפני הלימודים מאפשרת לשפר את הציונים בבגרות ובפסיכומטרי, וכן מאפשרת להתוודע לצורת הלימודים האקדמית הייחודית.

ללמוד שימור אתרים לתואר ראשון - משך הלימודים

משך הלימודים של לימודי תואר ראשון בשימור הוא שלוש שנים, ועם סיומו בהצלחה הבוגרים זכאים לתעודת תואר ראשון (B.A.) בלימודי שימור.

לימודי BA בשימור אתרים - אפשרויות התעסוקה

לאחר קבלת ההסמכה, ניתן להשתלב בקשת רחבה של מקומות תעסוקה, הן במגזר הציבורי והן במגזר הפרטי. אפשר לעבוד במשרדי אדריכלים, רשות העתיקות, מוזיאונים, מרכזי שימור או במערכת החינוך, בתפקידים מרתקים של שימור אתרים ארכיאולוגיים ומבנים היסטוריים, הכנת תיקי תיעוד לשימור, עריכת מחקרים תיאורטיים ויישומים הנוגעים לשיטות וטכנולוגיות שימור, ועוד.

שירות אישי חינם
לימודי שימור אתרים
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?