מוסדות לימודים
המכללה הטכנולוגית להנדסאים כינרת בעמק הירדן
המכללה הטכנולוגית להנדסאים כינרת בעמק הירדן
מכינה קדם טכנולוגית להנדסאים בלבד!
מיקום בארץ: כנרת
חרשן
חרשן
לימודי השלמה ושיפור לבחינות הבגרות
מיקום בארץ: תל אביב, ראשון לציון
בית הספר הארצי להנדסאים קריית הטכניון
בית הספר הארצי להנדסאים קריית הטכניון
בית הספר הארצי להנדסאים, קריית הטכניון, חיפה - בגרות קמפוס – לימודי הכנה לבגרות באזרחות
מיקום בארץ: קריית הטכניון - חיפה
אנקורי בגרות
אנקורי בגרות
לימודי הכנה לבחינות הבגרות
מיקום בארץ: תל אביב, חיפה, ירושלים, קרית ביאליק, אשדוד, ראשון לציון, פתח תקוה, רעננה

בחינת בגרות באזרחות

שיפור או השלמת בגרויות באזרחות

על מנת לקבל תעודת בגרות, יש להצליח בבחינת בגרות באזרחות ברמה של יחידת לימוד אחת לפחות, כאשר תוכן הבחינה משתנה בהתאם קהל הנבחנים. בעוד שבעבר הצלחה בבחינת בגרות באזרחות הייתה כרוכה רק בשינון חומר הרי שכיום התלמידים נדרשים להפגין יכולת חשיבה, ולכן מומלץ להיעזר במכוני הכנה לבגרות באזרחות.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס הכנה לבגרות באזרחות - מידע כללי

קורס הכנה לבחינת בגרות באזרחות ניתן למצוא כיום בכל מכון הכנה לבגרות או מכינה קדם אקדמית, וכמובן שאפשר גם לקחת שיעורים פרטיים לקראת בחינת הבגרות באזרחות. לימודי הכנה לקראת בחינת הבגרות באזרחות נערכים בדרך כלל בצורה של מרתון, כלומר מספר ימים מרוכזים הכוללים לימודי אזרחות אינטנסיביים. לימודי הכנה לקראת בחינת הבגרות באזרחות מוצעים גם בצורה של למידה בקבוצות קטנות לאורך כל השנה, שיעורי תגבור לקראת הבחינה, שיעורי עזר, או שיעורים פרטיים.

נושאי בחינת הבגרות באזרחות משתנים כל מועד בחינה, כאשר יש הבדל בין בחינת בגרות באזרחות המיועדת לעולים חדשים, בחינת בגרות באזרחות לתושבים חוזרים או תושבים ארעיים, וכן בחינת בגרות באזרחות בנוסח מיוחד לתלמידים מהמגזר הדרוזי או המגזר הערבי. לא רק נושאי הלימוד לבחינת הבגרות באזרחות משתנים בין סוגי הבחינות השונים, אלא גם היקף חומר הלימוד, משך הבחינה, שיטת הבחינה, וכן המבנה של בחינת הבגרות באזרחות.

לימודי שיפור והשלמת בגרות באזרחות - מבנה הבחינה ונושאי הלימוד

בשל אופייה המיוחד של בחינת הבגרות באזרחות לימודי הנושאים השונים מגוונים ומשתנים בהתאם לנבחנים, אך בדרך כלל נלמדים הנושאים זכויות וחובות האזרחים במדינת ישראל, הפרדת רשויות בישראל, הכנסת ומוסדותיה, היסודות החוקתיים של מדינת ישראל, מדינת ישראל ויהדות התפוצות, זהות אזרחי מדינת ישראל, חוק השבות, מבקר המדינה, הרעיון הדמוקרטי, חירויות הפרט, עקרון שלטון החוק, מאפייניה של ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית, לאום ומדינת לאום, מוסד נשיא המדינה, שיטת הבחירות לכנסת ישראל, דת ומדינה במדינת ישראל, חסינות חברי כנסת, עקרון הגבלת השלטון, הממשלה ומעמדה בישראל, הכרזת העצמאות, חוקי היסוד, רשויות השלטון בישראל, חוק וחוקה במשטר הדמוקרטי, הזכות להיות אזרח במדינת ישראל, ועוד. בחינת הבגרות באזרחות לכל הנבחנים כוללת ארבעה פרקים, בהם יש לענות על 12 מתוך 21 שאלות, במשך שעתיים. לעומת זאת, בחינת הבגרות באזרחות לתושבים חוזרים, תושבים ארעיים ועולים חדשים כוללת 8 שאלות בשני פרקים, ובהם יש להשיב על 5 שאלות.

לימודים בקורס הכנה לבחינת הבגרות באזרחות - סיכום

בדומה לשאר בחינות הבגרות, גם בחינת הבגרות באזרחות מוצעת בכמה מועדים, ולכן מי שאינו מסתפק בציון לו זכה יכול לשפר את הציון בבחינה במועד מאוחר יותר. בחינת הבגרות באזרחות היא כאמור הכרחית על מנת לזכות בתעודת בגרות, אך אין הכרח לקבלת ציון גבוה בבחינת בגרות באזרחות כתנאי לתואר ראשון כלשהו באוניברסיטה. ניתן לגשת אל בחינת הבגרות באזרחות גם לאחר התיכון, במסגרת אקסטרנית, ובמקרה זו מומלץ להיעזר במכוני הכנה לבגרויות על מנת לרענן את הידע ולשפר את הסיכוי לקבלת ציון גבוה.

שירות אישי חינם
בחינת בגרות באזרחות
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?