מוסדות לימודים
מכללת לוינסקי לחינוך
מכללת לוינסקי לחינוך
הכשרת מורים
מיקום בארץ: תל אביב
מכללת סמינר הקיבוצים
מכללת סמינר הקיבוצים
סימן שאתה מצוין
מיקום בארץ: תל אביב
אורנים
אורנים
המכללה האקדמית לחינוך
מיקום בארץ: קריית טבעון
הקמפוס האקדמי אחוה
הקמפוס האקדמי אחוה
אקדמיה מעשית
מיקום בארץ: איזור הדרום - סמוך לקרית מלאכי

לימודי ביבליותרפיה

כוחם המרפא של טקסטים

ביבליותרפיה הינה שיטת טיפול מתחום הריפוי באמנות, אשר בעזרת קריאה וכתיבה של טקסטים ספרותיים מסייעת לטיפול במבוגרים ובילדים. לימודי ביבליותרפיה מקנים כלים מקצועיים חיוניים, ומאפשרים להשתלב במקצוע מרתק ומתגמל.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס ביבליותרפיה - מהי הביבליותרפיה?

לימודי ביבליותרפיה והשימוש בה כשיטת טיפול הינם חדשים יחסית, אך תחום זה מתפתח במהירות וישנו ביקוש לאנשי מקצוע איכותיים ומקצועיים. ביבליותרפיה מאפשרת גישה לרבדים הלא מודעים אצל האדם, על מנת לאתר ולנתח בצורה מודעת גורמים למצוקה וקושי, תוך חיבור לרגשות בלתי מודעים. בעזרת מפגש עם יצירה כתובה או מספרת, מטפל בסיוע ביבליותרפיה יכול לאפשר למטופל גישה עקיפה ובטוחה אל העולם הפנימי, ולסקור את המתחולל בו.

באמצעות ביבליותרפיה ניתן לחקור את המתרחש בתת המודע של המטופל, תוך בדיקת המחשבות והרגשות העולים בו בעת קריאה וכתיבה של טקסטים שונים. לימודי ביבליותרפיה מפתחים אצל המטפל את המיומנויות הנדרשות בכדי להביא את המטופל להכרה בפחדים וברצונות שלו, תוך שמירה על מרחב אישי והשענות על החומר הכתוב בכדי למנוע חשיפה רגשית יתרה. אספקט חשוב נוסף בלימודי ביבליותרפיה הוא הקניית הטכניקות הנחוצות לשם עבודה עם מגוון אוכלוסיות מרקעים תרבותיים שונים, תוך התאמת שיטות העבודה לצרכים ולמטרות של המטופל.

לימודי ביבליותרפיה - קהל היעד

כיום לימודי ביבליותרפיה מוצעים במסגרת לימודי תעודה או תואר שני בלבד, כאשר לימודי תואר ראשון באמנות כוללים לעתים גם קורסים בביבליותרפיה. בדרך כלל עובדים סוציאליים, בוגרי תואר ראשון בספרות, מורים, פסיכולוגים או מטפלים בגישות שונות המעוניינים להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם פונים ללימודי ביבליותרפיה, אך כמובן שכל אדם המתעניין בספרות וחקר טקסטים ימצא כי תחום זה מאפשר להתפתח מבחינה אישית.

ללמוד ביבליותרפיה - נושאי הלימוד

תוכנית לימודי ביבליותרפיה משתנה בהתאם למוסדות הלימוד השונים ועל פי רמת ההתמחות בקורס, אך נושאים דוגמת כתיבה כמארגנת חוויות נפשיות, פסיכולוגיה וספרות, הבנת תהליך היצירה כתהליך מצמיח ומרפא, היבטים תרפויטיים בקריאה בטקסט ובכתיבה, שירה בטיפול, מרפאות של טקסט, ביבליותרפיה ויצירתיות, איכויות התנסות בכתיבה, יחסים זוגיים, מהות הביבליותרפיה, טיפול ביבליותרפי בילדים ונוער באמצעות ספרות הילדים, שילוב אומנויות בביבליותרפיה ואגדות ומיתוסים בטיפול נכללים ברוב הקורסים.

קורס ביבליותרפיה - טיפול באמנות - משך הלימודים

משך לימודי קורס ביבליותרפיה משתנה, אך בדרך כלל הלימודים כוללים 112 עד 224 שעות לימוד אקדמיות, על פני שנה אחת או שנתיים. מוסדות לימוד רבים משלבים התנסות מעשית בעבודה טיפולית בהנחיית ביבליו תרפיסט מוסמך, אך מומלץ לוודא זאת טרם ההרשמה. 

שירות אישי חינם
לימודי ביבליותרפיה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?