מוסדות לימודים

לימודי אמני קעקוע

תעודת העשרה באמני קעקוע

לאומנות הקעקוע יש ותק של מאות ואולי אף אלפי שנים, ולאחרונה רבים בוחרים לצייר קעקוע על גופם, זמני או תמידי. לימודי קורס קעקוע מקנים את הכלים והטכניקות המקצועיות הדרושות על מנת להפוך לאמני קעקועים, ובכך להשתלב בתחום מאתגר ומתגמל.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס מקעקעים - לימודי אמנות הקעקוע - מידע כללי

כתובת קעקע הינה דרך מיוחדת במינה לקשט את הגוף, בשל הכאב הכרוך בציור על הגוף וכן משום שציור זה אינו נמחק ואינו יכול להיות מוסר מעל העור. משום כך, רבים רואים בקעקוע סוג של אמנות, ואמני קעקוע זוכים ליחס של כבוד בדומה לאמני ציור אחרים. בשנים האחרונות כתובת קעקע כבר אינה בלתי שגרתית כבעבר, ורבים עושים קעקוע נסתר כחותם לאהבה, זכר לאירוע בלתי נשכח, או בשם משמעות סמלית וטקסית המייצגת אמונה או דת מסוימים.

על מנת לצייר כתובת קעקע בצורה מדויקת ולעשות את הקעקוע ללא כאבים, אמני קעקוע נדרשים להיות בעל סבלנות רבה, יחסי אנוש ותקשורת בין אישית מפותחים, סבלנות ויכולת התמדה, כישרון ציור, וכמובן אהבה למקצוע. תהליך הקעקוע כרוך בסיכונים רפואיים מסוימים בשל זרימת דם מהפצע, אך אמני קעקוע איכותיים ומקצועיים מקפידים על שימוש במחטים ובקבוקי צבע חד פעמיים ובכך מפחיתים את הסכנה להדבקות במחלות נגיפיות שונות עקב מעבר של דם נגוע.

בדרך אל חריטת הקעקוע המושלם על הגוף יש להחליט מספר רב של החלטות, כמו מיקום הקעקוע בגוף, איזה ציור רוצים לחרוט, וגודל וצבע רצויים. בחירת אמני הקעקוע חשובה לא פחות מההחלטה איזה ציור לקעקע, משום שאמני הקעקוע הם אלה שמממשים את החלום וחורטים את כתובת הקעקע. בעוד שבעבר אמני קעקוע התחילו את לימודי הקעקוע בסטודיו העבודה של מקעקע מוסמך, הרי שכיום ישנם קורסים בנושא קעקוע אשר מקנים ידע וטכניקות חשובות בדרך להגשמת החלום להיות אמני קעקוע.

לימודי הכשרת אמני קעקועים - תכנית הלימודים

על אמני קעקוע להיות בעלי ידע רב במגוון תחומים, ולימודי קורס קעקועים כוללים הכרת המכשור והאבזור במקצוע הקעקוע, כיסוי ושיפוץ קעקועים, סטריליזציה, תורת הפיגמנטים, היבט פיזיולוגי ואומנותי, אומנות הקעקוע, עזרה ראשונה, היגיינה, תיקון קעקועים, מבנה העור, לימודי איפור מקצועי, ביטוח, שיטות עבודה ועוד. אמני קעקוע נדרשים כחלק מלימודי הקורס להתנסות בעבודה מעשית, כאשר תחילה ההתנסות נעשית על רצועות עור שונות, ולאחר מכן על בני אדם מתנדבים.

ללמוד לקעקע - איך להיות מקעקע איכותי?

על מנת להפוך לאמני קעקוע אמיתיים אין די בלימודי קורס בסיסי של כמה חודשים, אלא יש להשקיע זמן רב בהיכרות עם הסגנונות השונים בעולם הקעקועים, מכשירי העבודה השונים, טכניקות מעשיות, וכמובן התנסות בפועל בעבודת הקעקוע. ישנם אמני קעקוע ותיקים המאפשרים לתלמידי קורס קעקוע להתלמד בסטודיו שלהם, כאשר בדרך כלל התלמדות זו היא ללא שכר והתלמיד משמש כשוליה ועוזר בכל התפקידים הדרושים בסטודיו. כמו כן, לימודי ציור יכולים לתרום רבות לכשרונו של המקעקע, כמו גם לימודי תואר ראשון באמנות וקורסים נוספים בתחומי האמנות, העיצוב והיצירה

שירות אישי חינם
לימודי אמני קעקוע
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?